Ако си врял и кипял в правенето на сладко, спечели със ЗАХИРА

  • 6 204
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Филе от сьомга с марината от зехтин, мед, лимон, горчица, черен пипер и малко соев сос. Запечено на фурна в бяло вино, гарнирано със сос от овче мляко, заквасена сметана, черен пипер и лимон. 😍 Извинявам се за лошото качество на снимката.

Алиша, много вкусно сладко правиш, тъкмо като за мен Hug
Лелеее, сега видях, че съм объркала темата. Трябваше да бъде в какво сготвих днес... Много се извинявам! Grinning

# 136
  • Мнения: 592
Посипвам плодовете със захар, и ги оставям една нощ да предстоят. Докато се вари на слаб огън, обирам пяната, която се образува отгоре.

# 137
  • Мнения: 2 110
Моята тайна за вкусно сладко е да го приготвям във фурната!

# 138
  • Монтана
  • Мнения: 693
Покривам плодовете със захар и ги оставям така една нощ в хладилника и варя на бавен огън.

# 139
  • Мнения: 1 391
Задължително покриваме плодовете със захар така една нощ и на другия ден вече във фурната че става по лесно ...и вкусно.

# 140
  • при късмета
  • Мнения: 23 862
Нямам свои хитрини, всичко си е написано на опаковката на желиращата захар на Захира. Правя сладко само от ягоди и бели череши и от поне 3 години използвам само нея. Става бързо и лесно.

# 141
  • Плевен
  • Мнения: 599
Моята тайна е в добавянето на подправки-мента при ягодите, индрише при прасковите, канела при сладкото от ябълки и круши.

# 142
  • Мнения: 1 912
Винаги оставям плодовете със захарта да престоят за една нощ и варя на следващия ден на слаб огън, като бъркам често.

# 143
  • Мнения: 57
Към сладкото добавям и цели подправки (като пръчка канела или звезден анасон) и няколко лъжици кафява захар Сладея за по- голяма  дълбочина на вкуса

# 144
  • Мнения: 148
За да останат цели плодовете ползвам желираща захар.Иначе се получава не сладко,а мармалад.Също слагам аромати-ванилия.

# 145
  • Мнения: 1 932
Тайната ми е, че приготвям сладкото с желираща захар Захира. Става бързо, лесно и вкусно.

# 146
  • Мнения: 7 246
Тайни нямам-приготвям сладка от всякакви плодове. С желиращата захар на Захира винаги се получават перфектни.

# 147
  • Мнения: 682
Скоро за първи път  реших да пробвам да направя сладко. Преди ми се струваше сложно и трудоемко, но с желиращата захар Захира стана лесно, бързо и вкусно

# 148
  • София
  • Мнения: 9 850
Плодовете се оставят да престоят известно време, покрити със захар.

# 149
  • Мнения: 2 290
И аз съм в отбора на домакините, открили  предимствата на желиращата захар Smile

Общи условия

Активация на акаунт