Как да четем знаците на кожата си? Консултирайте се със специалист-дерматолог

  • 10 341
  • 165
  •   1
Отговори
# 105
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Здравейте
Върпосът ми е : има ли крем против бръчки подходящ за използване по време на бременност/кърмене?

# 106
  • Мнения: 111
Здравейте!

Изключително приятно сме изненадани от многобройните въпроси и големия интерес към темата.
Благодарим Ви за всеки коментар и се извиняваме за забавянето с отговорите.
Уверяваме Ви, че четем внимателно всяко мнение и всеки ще получи отговор на въпроса си!


Екипът на La Roche-Posay България

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 19:35 от La Roche-Posay

# 107
  • Варна
  • Мнения: 547
Дъщеря ми тренира воден спорт и кожата й ежедневно е подложена на слънце и въздействието на водата /във възрастта на акнето е/ . Подходящо ли е ежедневно използване на хидратиращ или друг крем, без да утежнява и без това раздразнената от акне кожа? Благодаря!

# 108
  • Мнения: 111
На 28 г сум и никога не съм имала акне,но вече имам не много но  има. Имам мазна кожа и под очите на бузите ми излизат червени петънца.и имам черни точки на носа. Какъв ще бъде вашият съвет Simple Smile

Здравейте, tedity91!
Щом имате такива притеснения, препоръчвам да запишете преглед при дерматолог за професионално мнение и изготвяне на план за подобряване вида на кожата ви. Необходимо е използването на подходяща козметика според типа кожа. На мои пациенти с подобни проблеми препоръчвам да измиват лицето си 2 пъти дневно с измивен продукт. От гамата на La Roche опитайте Effaclar gel сутрин и вечер. Може да се обмисли и професионално почистване на лице от козметик под контрола на дерматолог.


Здравейте, бих искала да попитам как да си махна черните точки, които ако ги стисна ще излезе бяло/жълто.  Благодаря!

Здравейте, milena_dyakova86!
Щом себумът в порите ви е „сгъстен“, най-добре е да направите професионално медицинско почистване на лице при козметик при спазване на асептика и антисептика. Препоръчвам консултация с дерматолог на живо за козметиката, която да използвате. Би могло да се обмисли пилинг през есенно-зимния сезон за обновяване на роговия слой на кожата.

много често ми избиват дребни червени ситни пъпчици ,възможно ли е да е от слънцето.
Тъйкато забелязах ,че излизат прекомерно след излагане на слънце.

Здравейте, vannq88!
Напълно е възможно „червените пъпчици“ да са проява на слънчева алергия. Препоръчвам ви избягване на излагането на пряка слънчева светлина продължително време и използване на слънцезащитни продукти. Ако проблемът се задълбочи препоръчвам ви преглед с лекар.

Серията полезна ли е за хора 50 плюс ?

Здравейте, живка божилова!
Серията Toleriane е за чувствителна, нетолерантна кожа, предразположена към алергии. За такива състояния няма определена възраст. Може да възникнат по всяко време от живота ни. Продуктите имат успокояващо и хидратиращо действие.

Здравейте, има ли опасност от привикване и съответно липса на ефект, ако суха кожа с атопичен дерматит и периодично появяващи се зачервявания, напуквания и сухота се маже с един и същ крем?

Здравейте, beauty_magnolia!
Целта на лекуването на атопичната кожа и предизвикателството се състои в това да се намери най-подходящият продукт като грижа за нея. За съжаление това често са комбинация не само от козметика, но и от лекарствени продукти. Когато се намери най-добрата комбинация за лечение на атопична кожа, не би трябвало да има привикване към продуктите. Разбира се, атопичният дерматит е хронично-рецидивираща болест, която може да се обостри от фактори на външната среда – смяна на сезони, студ, топлина, стрес, контакт с определени синтетични материи и т.н, при което е възможна смяна на лекарствения продукт и разлиен подход в лечението.

Здравейте,
козметиката ви подходяща ли е за ползване по време на бременност и кърмене?

Здравейте, tido!
С продуктите няма проведени тестове за използване по време на бременност, но Toleriane Sensitive е тестван и е подходящ за бебета, така че няма съставка, която би ви притеснявала. По време на бременност е задължително използването на слънцезащитен продукт и то със слънцезащитен фактор SPF50+ и добра защита също срещу UVA лъчите.

Кожата ми е суха и чувствителна, склонна към зачервявания, много светла и с множество лунички. Има ли съставки в козметичните продукти, които е важно да избягвам?

Здравейте, Лита!
Задължително трябва да избягвате продукти на спиртна и алкохолна основа, които прекалено изсушават кожата и я зачервяват. Избягвайте наличието на аромати, бои, консерванти, сулфати (особено за шампоаните), както и много грубите ексфолианти (особено за измивните продукти).

Здравейте,
Синът ми има проблемна кожа, акне по челото и слепоочията. Възможно ли е богатата му на млечни храни диета да влошава състоянието му и дали тази серия би се отразила добре при този проблем?

Здравейте, DayInMay!
При така описания сериозен проблем на сина ви, бих препоръчала да направите преглед за мнение от дерматолог. Също така серията Toleriane би се отразила добре на кожата му като допълваща грижа към лечението на акне, но не може да бъде единствено средство на избор в този случай.

Здравейте, на 30+кожата ми почна да си променя състава като че ли и не само това, ами на места по краищата на лицето имам сърбеж и се появяват петна, има ли спиране на този процес, мисля, че ми е рано да се сбабичосам така хаха?

Здравейте, Josefin!
Всяка жена вижда как пред очите й – в огледалото – кожата й се променя. Ние първи сами забелязваме признаците на стареене – фини бръчки, пигментации, нарушение на лицевия контур. Права сте, определено е рано да се „сбабичкосате“ и сте във възраст, в която всяка малка промяна, която направите за кожата ви, ще се отрази моментално и ще подобрите вида й значително. 30-те години са времето, когато трябва да започне превенцията от стареенето. При така описаните проблеми – необходима е интензивна хидратация и редовна употреба на слънчева защита. Серията Toleriane определено ще даде една добра основа за възвръщане на здравата и опъната кожа от 20-те години. Не забравяйте обаче, че часовникът върви напред и никога назад. Затова освен използването на подходяща козметика, бихте могли да планирате във времето професионална консултация с дерматолог за изграждане план за превенция от стареенето.

Здравейте!
Въпросът ми е препоръчително ли е да си взема и отделен крем за хидратация, който да нанасям като първа грижа или Ефаклара покрива тази необходимост? Ако е необходимо, то кой крем ми препоръчвате?

Здравейте, ..::V.I.P::..!
Поставяте чудесен въпрос, който наистина засяга много хора с проблемна кожа. Истината е, че изборът ви на Ефаклар като продукт е подходящ. Но тук възниква въпроса - при проблемна кожа само продукти за проблемна кожа ли трябва да използваме? Истината е, че от една страна винаги трябва да има лечение на патологията, но същевременно и добавянето на продукти, които подхранват и заздравяват кожата е изключително важно за успеха на терапията при проблемна кожа. В този случай от моята практика мога да споделя  добри резултати при комбинирането на Ефаклар серията с Toleriane. Разбира се, за проблемна кожа най-подходящо е продуктът да бъде флуид, за да не омазнява и натоварва кожата излишно. Опитайте следната схема: 1.Измиване с Effaclar; 2. Нанасяне на Effaclar duo crem; 3. Нанасяне на Toleriane ultra fluide. Ако продължите да имате притеснения, направете консултация с лекар.

Здравейте, достатъчно ли е кожата над 30+ да бъде добре хидратирана, за да се забави появата на бръчки или е необходимо да се използва задължително крем за тази цел. Нали именно загубата на еластичност на кожата, води до появата на първите и последващите линии, по тази логика един добър хидратиращ крем би трябвало да спомогне за обратното, нали ?

Здравейте, niama_me!
Имате много правилни разсъждения. В допълнение ще напомня за фотостареенето и фотоувредата на кожата от UV-лъчите. Затова не забравяйте използването регулярно и на слънцезащитен продукт. При една кожа 30+, която е без придружаваща патология препоръчвам добра хидратация и слънчева защита. Ако искате да бъдете максималисти в грижата си – бихте могли и веднъж годишно за правите курс 5-6 мезотерапии.

Дали ползването на продукти от различни марки(примерно измиващ продукт, лосин, крем), ще има по- незадоволителен резултат, от ползване на продукти от една марка?

Здравейте, mariat!
Това е един интересен въпрос. Препоръчително е използването на продукти от една серия, защото на базата на клинични проучвания се установява, че те се допълват и се получава оптималният ефект от тях. Същевременно всяка кожа е различна, с различна реактивност към всеки продукт и ако има дори един продукт от серията, към който кожата е нетолерантна, е редно да бъде заменен. Разбира се, в тези случаи най-удачно е професионалното мнение на дерматолог.

Здравейте!
Продуктите от серията Toleriane подходящи ли са за кожа 40+?



Здравейте, Савина1!
Серията Toleriane е за чувствителна, нетолерантна кожа, предразположена към алергии. За такива състояния няма определена възраст. Може да възникнат по всяко време от живота ни. Продуктите имат успокояващо и хидратиращо действие.Серията Toleriane е за чувствителна, нетолерантна кожа, предразположена към алергии. За такива състояния няма определена възраст. Може да възникнат по всяко време от живота ни. Продуктите имат успокояващо и хидратиращо действие.

Зимата кожата на лицето ми избледнява, но на пролет, с първите слънчеви лъчи се пигментира на определени проблемни участъци. На места кожата е много суха, като че ли се лющи, зачервява, потъмнява, предизвиква сърбеж в областта под брадата. Към  кремовете, които съм ползвала  установявам непоносимост и не смея да използвам козметика.  Бих приела съвет каква козметика да използвам.

Здравейте, Маргарита Атанасова!
Определено имате нужда от хипоалергенен продукт за чувствителна кожа. Препоръчвам ви да опитате крема Toleriane Sensitive Riche от серията Toleriane, както и измивния продукт от същата серия.






# 109
  • Мнения: 111
Здравейте, кожата ми е чувствителна, склонна към зачервяване и понякога ситни петна. Освен хидратиране доколко е препоръчително да се ползва омазняващ крем, тъй като с такъв много бързо ми се замърсява лицето?
Здравейте, Natali_!
Щом ефектът от крема е краткотраен, определено препоръчвам смяна на козметиката. Идеята е грижата за кожата да не дава краткотраен ефект, а резултат, който се натрупва с времето и разгръща естествената й красота. Трябва да намерите най-подходящият продукт за вас. Препоръчвам професионална консултация на живо с дерматолог за определяне на подходящата за вас козметика.

Здравейте какви продукти и грижа за кожата ще препоръчате за възраст 30+,чувствителна и склонна към зачервявания тънка и бяла кожа,леко мазна в Т-зоната?А за почистване?
Здравейте, lady_gothic!
Определено ми описвате характеристиките на една чувствителна кожа. Препоръчвам ви измивния продукт на Toleriane и поради себорейната Т-зона - флуида от серията.

Здравейте, на 35 години съм. Кожата ми е смесена, лятото наблягам на хидратацията, а през зимата ползвам предимно разни масла. Основен проблем са тъмните кръгове под очите, с които на този етап не мога да се преборя, какъв продукт бихте препоръчали?
Здравейте, D_e_s_i_t_o!
Тъмните кръгове под очите са много комплексен проблем, който има комплексно решение. Истината е, че като естетичен дерматолог за мен това е едно от най-големите предизвикателства, защото измореният вид на очите на една жена не може да се замаскира лесно и да се скрие с грим. Не забравяйте, че в по-голяма част от случаите тъмните кръгове се дължат на повърхностно разположени, прозиващи кръвоносни съдове, доста често наследствени.
Препоръчвам ви да направите професионална консултация и обсъждане на теми като мезотерапия околочен контур, филъри и подходяща околоочна козметика.

Моята кожа е чувствителна към 70% от кремовете на пазара.Започва да ми пари и червенее на лицето.На 43 съм, но този проблем го имам от тийн годините.
Ла Рош съм ползвала преди години, беше ок, сега обаче нямам идея дали ще ми повлия добре.
Здравейте, PureLove!
Препоръчвам ви да опитате серията на Toleriane Sensitive Riche и измивния продукт.

Здравейте, кожата ми е мазна и този крем подходящ ли е за мен?
Здравейте, sislaka!
Ако кожата ви е силно чувствителна, алергична и има нужда от Toleriane Ultra в момента, то трябва да изберете флуидната текстура, която е по-лека и по-подходяща за Вашия тип кожа. Но ако нямате такива проблеми в момента, по-добре се насочете към серия, която е специално разработена за мазна кожа, например продукта Effaclar MAT от La Roche-Posay. Ако има и други несъвършенства (черни точки, запушени пори...), то тогава по-подходящ ще е Effaclar K(+). Много зависи от моментното състояние на кожата Ви.

Кожата ми е склонна към несъвършенства, нерядко изглежда като акнеична, макар и извън младежката ми възраст. Насочих се към продукти за мазна кожа и някак си се примирявам с пресушаването на кожата, след измивания продукт. Вие бихте ли ме посъветвали да премина от грижа за мазна кожа, към грижа за чувствителна кожа?
Здравейте, stephchica!
По-скоро ви препоръчвам да комбинирате козметика за мазна кожа и за чувствителна. От моята практика бих ви препоръчала схемата: 1.Измиване с Effaclar; 2. Нанасяне на Effaclar duo crem; 3. Нанасяне на Toleriane ultra fluide.

Здравейте! Как да се боря с широките пори?
Здравейте, Aurellia!
Истината за порите е следната – техният размер е генетично детерминиран и няма какво да се направи в това отношение. Но, някои пори изглеждат по-големи от останалите, поради големината на космените фоликули и мастните им жлези. Лошата хигиена и неправилната грижа за кожата предизвикват „запълване“ на порите с мръсотия, себум и мъртви клетки. Щом пората се запуши, тя временно се разширява, за да побере насъбраната мърсотия и по този начин оптически изглежда по-голяма.
Също така, ако ви се струва, че порите започват да изглеждат по-големи с напредване на възрастта, определено това не е само в главата ви. Стареенето и фотоувредата на кожата от слънцето допринасят за големината на порите. Когато кожата около порите губи своя стегнат вид с напредване на възрастта, те изглеждат по-големи поради липсата на съпорт от околната кожа.
Като абсолютен адикт към маските за лице, ще ви издам един трик, понеже виждам, основна грешка, която правите. Миенето със студена вода и студа свива порите, но не ги почиства в дълбочина. Те остават свити със запечатаната мръсотия в тях. Почиствайте си лицето и слагайте маска след стоене на пара за 5-10 мин. Топлината стопява себума, които увлича със себе си мърсотията и мъртвите клетки и почистването е много лесно. Също така използвайте почистващ продукт със сквален той разгражда и отмива замърсявания от околната среда, както и почиства добре грима.

Много трудно си намирам подходящ дневен крем за лице, въпреки че купувам известни марки. Препоръчайте ми подходяща марка ежедневен крем за лице.
Здравейте, depeva!
Много мои пациенти се сблъскват със сходния проблем. Често ми се задава въпросът – моят крем е скъп, защо не го чувствам добре на кожата си. Истината е, че невинаги цената на козметиката е показателна за това дали тя е подходяща за определен тип кожа или не. Обичам да казвам на моите пациенти, че не е важно един продукт да е скъп, а е важно той да е подходящият за техния тип кожа. Много често в моя опит наблюдавам грешката на използване на много скъп антиейдж крем при мазна кожа. Често се шегувам с пациентите, че ако матирам кожата им с един пилинг например, като нанесат от тежкия антиейдж крем, ще хвърлят работата ми на вятъра. Искам да ми кажете на колко години сте, за да бъда по-конкретна в препоръката си, но като цяло серията Toleriane Sensitive Crème и Toleriane Ultra Yeux са подходящи за нетолерантна към масовата козметика кожа.

За каква възраст са? Борят ли се и с бръчки?
Здравейте, bialata3!
Серията Toleriane е за чувствителна, нетолерантна кожа, предразположена към алергии. За такива състояния няма определена възраст. Може да възникнат по всяко време от живота ни. Продуктите имат успокояващо и хидратиращо действие и нямат противостареещ ефект.

Серията Toleriane подходяща ли е за малки деца?
Здравейте, Kari.Semkova!
Да, продуктите Toleriane Sensitive са подходящи дори за бебета. Може да ги ползвате заедно с Вашето детенце.

Здравейте, серията подходяща ли е за ползване по време на бременност ?
Здравейте, JenN_87!
С продуктите няма проведени тестове за използване по време на бременност, но Toleriane Sensitive е тестван и е подходящ за бебета, така че няма съставка, която би ви притеснявала. По време на бременност е задължително използването на слънцезащитен продукт и то със слънцезащитен фактор SPF50+ и добра защита също срещу UVA лъчите.



# 110
  • Мнения: 2 485
Здравейте, как да чета знаците на кожата си, след като всеки месец ми сигнализира нещо ново. Зимно време е по-скоро комбинирана с черни точки, пролет и есен става леко суха и на места по лицето чак се лющи, лятно време е направо мазна. Като връх на сладоледа е факта че всеки месец, преди мц, имам и пъпки. На 30 години съм, а кремовете които ползвам са вече ненормално голямо количество - по два за всеки период. На всичкото отгоре вече и за бръчки се оглеждам... От акне директно ще мина на бръчки, май. Моля за съвет има ли нещо което мога да направя, за да овладея ситуацията.
Благодаря предварително!
Все едно аз съм го писала Simple Smile с тази разлика, че не ползвам много кремове. За пъпките преди МЦ ми помага да не ям много въглехидрати.
Не знам дали това се води точно проблемна кожа, но за мен не е приятно. Все се чудя какъв продукт да избера. Ползвам един крем, който усещам лек върху кожата си и се справя със сухите участъци, когато ги има. В момента не слагам никакъв крем.

# 111
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Здравейте, кожата ми започна да се отпуска. Много ми е мъчно, но няма как. Има ли изобщо лек за това?

# 112
  • Мнения: 590
Какви продукти за цялостна  грижа на кожата бихте ми препоръчали за възраст 30+г. за чувствителна, бяла кожа и леко мазна в Т-зоната+ черни точки? Simple Smile

# 113
  • Мнения: 495
Здравейте, зоната под очите ми е суха, на моменти чувствам сърбеж. Освен крем LA ROCHE-POSAY Hydraphase Intense, има ли друг продукт, който би бил подходящ за този проблем? Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1 117
Здравейте страдам от акне от години .Използвала съм много неща кожата ми има нужда от хидратиране и заличаване на белезите какво ще ми препоръчате

# 115
  • Мнения: 4 558
От доста време насам от двете страни около носа ми, периодично ми се появяват нещо като сухи, лющещи се петна, които, след по-обстойно почистване на лицето с ексфолиант, стават доста червени. В тези случаи са ми изписали Флуцинар, който обаче помага временно и след няколко седмици всичко се повтаря. На мен лично ми прилича на по-агресивно събиране на мъртви клетки и себум в тази част около носа ми, макар че почиствам лицето си с измивен гел и мицеларна вода, нанасям крем или масло за лице, ексфолирам около веднъж седмично и правя маска веднъж седмично. Какво бихте ми препоръчали?

# 116
  • Мнения: 111
Страдам от слънчева алергия и имам пигментни петна от слънцето. Въпреки взетите мерки, алергията ми създава често дискомфорт. В това състояние кожата се нуждае от много хидратация, защо се цепи, но не успявам да се спогодя с хидратиращите продукти - щипят, смъдят и дори парят. Този продукт дали би облекчил състоянието на кожата в описания от мен случай?
Здравейте, beki8!
Да, щом се оплаквате от щипане и парене от други продукти, определено имате чувствителна и нетолерантна кожа. Серията Toleriane е именно за такъв тип кожа и смятам, че няма да имате такива оплаквания с нея. Разбира се, най-добре при избора на козметика да се консултирате на живо с дерматолог.

Кожата ми е много светла, суха и чувствителна. Имам много лунички и бемки. Наскоро ми попадна статия, в която се твърдеше, че няма значение дали ползваме слънцезащитни продукти с фактор 30 или 50. Моля, д-р Хаджийска за мнение по въпроса!
Здравейте, Aвгустинa!
За Вашата кожа определено слънцезащитата е задължителна и то фактор 50! Така ще избегнете преждевременното стареене от слънцето, появата на нежелани пигментации и капиляри.  Хубаво е да нанасяте слънчевата защита под грим, и да я обновявате колкото можете по-често през деня – през 2 часа най-добре. Относно  многото бенки Ви съветвам да направите профилактичен преглед при дерматолог и дерматоскопия веднъж годишно.

Здравейте!Алергията показва ли липса на някакви витамини?
Здрасти, elsiii!
Алергията е генетична предразположеност за по-голяма чувствителност и нетолерантност на организма към субстанции от околната среда – т.нар. антигени.

След раждането на децата ми, започнаха да ми излизат пигментни петна, въпреки мургавия цвят на кожата ми. При излагане на слънце се появяват малки пъпчици, я пигментните петна стават тъмни и големи. Вече не знам какъв тип е кожата ми и каква всъщност козметика да използвам. В Т-зоната е мазна кожата, на другите места е с малки алергични пъпчици... Моля дайте съвет!
Здравейте, Лориткааа!
Така описаният проблем за мен е комплексен и наистина не мога да придобия представа само на думи. Съветвам Ви да направите професионален преглед. Нормално е след бременността да имате повече пигментации в следствие на пика и спада на хормоните. Използвайте слънчева защита за да намалите появата им.

Кожата ми е мазна, а от слънцето ми излизат лунички, които прерастват в петна и това ме дразни. Проблем е че някои кремове не ми понасят и лицете ми почервенява, затова вече рядко експериментирам с нови кремове. Вие имате ли някой подходящ?
Здравейте, Carina_007!
Серията Toleriane Sensitive няма да дава зачервяване на лицето Ви. Относно луничките препоръчвам слънчева защита, която да обновявате често.


Със светла и чувствителна кожа съм. Но през пролетта и най- вече лятото се появяват по лицето ми кафяви петна. А по тялото лунички. Как мога да избегна това?
Здравейте, teia_86!
Не можете напълно да избегнете появата на лунички. Най-вероятно сте светъл фототип и това е една от характеристиките на кожата ви. Можете да намалите степента на пигментация и появата на лунички с редовна употреба на слънчева защита и честото й обновяване.

Моят проблем е суха, лющеща се кожа и от двете страни в основата на носа. Това са единствените ми сухи участъци. Какво препоръчвате, за да се отстрани това?
Здравейте, New B!
Хубаво е да ексфолирате добре кожата от двете страни на носа, за да премахнете люспичките. След това съветвам интензивна хидратация 2 пъти дневно. Опитайте с Toleriane Sensitive Riche.

Здравейте почти на 40 съм и имам много чувствителна кожа в областта на бръдичката. Винаги се зачервява и се лющи, а отделно съм със слънчева алергия. Искам да попитам подходящи ли са за моя тип? Ако може да ми препоръчате какво да използвам.
Здравейте, Mimka19!
Серията Toleriane ще бъде подходяща за Вашата кожа. За слънчевата алергия избягвайте продължителното излагане на слънце и нанасяйте регулярно слънцезащитен продукт.

Ползвам Toleriane Ultra крем, предписан ми е от дерматолог. Склонна съм към зачервявания от слънцето и имам пигментни петна. Кожата ми е бяла, с лунички и вече с бръчки. Имам  мазни участъци на носа и брадичката и сухи на бузите и скулите. При това положение много трудно избирам крем.Кой от Вашите продукти е най - подходящ за такъв тип кожа?
Здравейте, Матилда!
Поради наличието на мазни участъци на кожата препоръчвам серията Effaclar в съчетание с Toleriane ultra fluide.

Здравейте! Продуктите от серията Toleriane подходящи ли са за проблемн кожа, склонна към акне и образуване на комедони??
Здравейте, ~ Dee_Dee ~!
Ако кожата Ви е силно чувствителна, алергична и има нужда от Toleriane Ultra в момента, то трябва да изберете флуидната текстура, която е по-лека и по-подходяща за Вашия тип кожа. Но ако нямате такива проблеми в момента, по-добре се насочете към серия, която е специално разработена за мазна кожа, предразположена към акне, например продукта Effaclar DUO(+) от La Roche-Posay при смесен тип лезии (черни точки, възпалителни лезии) или Effaclar K(+) (при черни точки, запушени пори). Много зависи от моментното състояние на кожата Ви.

# 117
  • Мнения: 111
Кожата ми е бяла и чувствителна. Имам  мазни и сухи участъци. Правя алергични реакции. Кой продукт е подходящ за такъв тип кожа?
Здравейте, d0ra!
Опитайте измиващия крем Toleriane, както и флуида от серията като втора стъпка в ежедневната грижа.

Имам кожа склонна към алергии и образуване на кафеви петна след бременност. Има ли възможност да използвам. Ваши продукти за избледняване на тези петна и доколко козметиката е подходяща по време на кърмене? Благодаря ви
Здравейте, mouse_didi85!
Козметиката е подходяща по време на бременност и кърмене. За петна можете да опитате Anthelios Pigmentation 50+ като защита. А за професионалното избледняване на петната трябва да се консултирате с дерматолог.

Здравейте ,кожата ми е много чувствителна,лесно се зачервява,смесена е.Но същевременно искам продукт,който да има анти-ейдж съставки,какво бихте ми препоръчали?Благодаря Simple Smile
Здравейте, Étoile*!
Опитайте серията Hydraphase с фрагментирана хиалуронова киселина за двойно действие, която незабавно насища кожата с вода и предпазва междуклетъчните връзки, подсилва сцеплението между клетките, с което удължава хидратиращото действие. Действа като антиейджинг грижа.

Здравейте,има ли от продуктите  подходящ за кожа 40+ , суха и чувствителна, с Анти-ейдж действие?
Здравейте, Dancer!
Серията Toleriane е за чувствителна, нетолерантна кожа, предразположена към алергии. За такива състояния няма определена възраст. Може да възникнат по всяко време от живота ни. Продуктите имат успокояващо и хидратиращо действие и нямат противостареещ ефект.

Имам много чувствителна кожа на лицето, много малко продукти й пасват, от останалите започва да ми щипе и да се зачервяване. Какви продукти да използвам?
Здравейте, p0lina!
Използвайте продукти за нетолерантна кожа. Серията на Toleriane е подходяща за Вас.

Кой от продуктите от серията е подходящ за мазна кожа, склонна към комедони и разширени пори?
Здравейте, White Peony!
Опитайте серията на Effaclar. Тя е подходяща за кожа с несъвършенства.

Кожата ми има нужда от хидратация, като също така е чувствителна, а лятото особено се и омазнява и е склонна да образува акне. Дори хидратантните кремове й "тежат". Крем Toleriane Sensitive подходящ ли е в такъв случай?
Здравейте, soul81!
Toleriane Sensitive Crème е с кремообразна текстура и ако кожата Ви е мазна и предразположена към акне, то по-подходящи за Вас ще са продуктите от гамата Effaclar на La Roche-Posay. Можете да потърсите мостри в аптечната мрежа и да прецените сама върху Вашия тип кожа.

с много чувствителна кожа съм, мога ли да ползвам вашите продукти
Здравейте, Маргарита Върбанова!
Серията Toleriane е за чувствителна, нетолерантна кожа, предразположена към алергии.

Кой околочен продукт ще бъде подходящ за 30+ за мимически бръчки и нормална към суха кожа
Здравейте, Деница Костадинова!
Опитайте Hydraphase Intense Eyes за суха кожа и фини бръчки в околоочната зона.

Съпругът ми има изключително тънка и суха кожа. Има нужда постоянно да използва козметика с висока масленост. Има ли подобни продукти от серията Toleriane ?
Здравейте, pepita XX!
Опитайте Toleriane Sensitive Riche в неговия случай.

От каква възраст може да се ползва серията Toleriane?
Здравейте, Vessi*!
Продуктите Toleriane Sensitive са подходящи за бебета, деца и възрастни.

Кога се препоръчва употребата на  крем и кога на флуид?
Здравейте, сиси!
Кремът се препоръчва за по-суха кожа, докато флуидът е подходящ за смесен и мазен тип кожа.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 18:36 от La Roche-Posay

# 118
  • Елхово
  • Мнения: 1 385
Дали ползването на продукти от различни марки(примерно измиващ продукт, лосин, крем), ще има по- незадоволителен резултат, от ползване на продукти от една и съща марка?

# 119
  • Мнения: 11 702
Серията предназначена ли е и за грижа при поява на пигментни петна от слънцето?

Общи условия

Активация на акаунт