На море в Гърция 2019 - V

  • 47 121
  • 778
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Законите са си закони. И аз досега не бях виждала някой да глобява за нещо, но днес дойдоха полицаи и написаха глоби на всички коли, спрели от страна на плажа (забранено е).
Тези дни обикаляхме Лесбос от страната на Моливос/Митимна и Петра, утре тръгваме към Пломари.
Много ми харесва тоя остров.

# 436
  • Мнения: 11 088
Пиши пак и непременно отрази подробно плажовете Simple Smile Другото е ясно. От кой порт в Турция доплавахте също и за колко Stuck Out Tongue

# 437
  • Мнения: 3 824
jul,
ако харесваш СПА, то непременно отидете до Ефталоу! Това е една стара турска баня, стоиш само определени минути и те гонят да се охлаждаш на душа или в морето. Ако се взреш през морето виждаш Асос отсреща, ох, искам пак там!

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Evhen, пропускаме спа-то този път, остава за следващо идване ☺️ То има доста из острова и сигурно са чудесна идея, ако времето е по-хладно.
Параход, от Айвалък дойдохме. 170 евро за кола и 4 пътника (едното ни дете е на 11 с половин билет, над 12 са с цял). 9 сутринта тръгва от Айвалък, 18 вечерта от Митилини. Билети купих от сайта на Turyol почти 10 дни по-рано, квотата за коли е само 8! Което не пречеше да натоварят 10 коли и буквално бяха боя до боя. Толкова "гъсто" не са били колите на никой ферибот до сега. Неприятната част за мен е именно ограничените възможности за коли. Като дойдохме на място и установихме, че много ни харесва, не можем да останем повече - места за ферибота няма поне за седмица напред. Така че идеята ми да правя опити за промяна отпада.
Ако някой се интересува, ще напиша как протича самото товарене на ферибота от турска страна, че то граница, митница, отписване на кола..., а хич не беше лесно организирано и разбира се никой не говори английски.
Плажовете - в тази част на острова не са от онези фотогеничните, но пък са приятни и сенчести. Не сме опъвали чадър до сега, навсякъде има дървета. Пясък, примесен с дребни камъчета. Водата е кристална, с егейски, не йонийски цвят (тук-таме някое заливче само, което не става за влизане ).
Като нещо невиждано от мен мога да отбележа плажа Tsonia - с лилаво - червен пясък е (знаех за червен и си мислех за нещо като Кси).
Честно казано от 2-3 дни ни хвана местното спокойствие и не обикаляхме особено. Сутрин на плажа, почивка на обяд, пак плаж с кафето и столчето, като местните, до някоя близка таверна... За пръв път така пенсионерски го караме, но явно е заразно и на тийновете им харесва. Цикади, птички, ярета блеят, петли кукуригат. Ей сега даже хич не ми се става от верандата, ама няма как, Пломари ни зове.

# 439
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Еха, jul, интересно и хубаво звучи! Благодаря!

Ние се завърнахме късно снощи. Хич не ни се тръгваше. Много ни хареса Кастри и района.
Плажовете на Микро и Кастри ми харесаха горе-долу еднакво като нашият си - една идея повече. Има по-малко хора и нямаше румънци, сърби и българи, има и скали за скачане и гмуркане, но пък Микро има малко по-ситен пясък Simple Smile
Иначе до Микро отидохме по пътеката от Платаня, а се върнахме с водно такси (1.50Е на човек). Питахме в Платаня  за дневни круизи до Скиатос - само Елизабет круизес - 25е/човек. Спестихме си ги, а и ходихме преди няколко години от Пефки (Евия).
Мога да кажа, че таверната в къмпинга не отстъпва на Елени. В Елени бяхме на рождения ми ден - много вкусна храна и страхотна гледка към морето и Скиатос, но една идея по-комерсиално от заведението в къмпинга.
Определено ще се върнем там! Искам да го покажа и на децата (бяхме по ергенски с мъжа ми).

# 440
  • Мнения: 1 069
На Керамоти е супер, спокойно е, не тъпканица.
Днес сме на Тасос без колата - ад, колони от коли, нерви, жега, не бих си го причинил да пътувам с колата....
И ние си мислехме да отидем тези дни до Тасос от Керамоти.
Ако сме без кола има ли близък плаж или  къде да се разходим като слезем от ферибота на Тасос?
Има, да, ние бяхме тук:
https://goo.gl/maps/UjEE6GkiEkVrPWDD7
1 ред камъчета на влизане, после пясък и чиста вода. Тук там някой камък се среща.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Ако сме без кола има ли близък плаж или  къде да се разходим като слезем от ферибота на Тасос?
вдясно плаж - 5 мин.
Вляво градчето и накрая пак плаж

# 442
  • Мнения: 3 070
И едно малко селце, Архангелос, с много красив, но малък плаж със син флаг, който не се престрашихме да пробваме днес, въпреки че имаше и смелчаци

Това ли е селцето?
Точно срещу Плитра се пада ако не бъркам? ..


Ооо, това и аз си го записвам Simple Smile
Много благодаря, Мαрия!

# 443
  • Мнения: 27
Evhen, пропускаме спа-то този път, остава за следващо идване ☺️ То има доста из острова и сигурно са чудесна идея, ако времето е по-хладно.
Параход, от Айвалък дойдохме. 170 евро за кола и 4 пътника (едното ни дете е на 11 с половин билет, над 12 са с цял). 9 сутринта тръгва от Айвалък, 18 вечерта от Митилини. Билети купих от сайта на Turyol почти 10 дни по-рано, квотата за коли е само 8! Което не пречеше да натоварят 10 коли и буквално бяха боя до боя. Толкова "гъсто" не са били колите на никой ферибот до сега. Неприятната част за мен е именно ограничените възможности за коли. Като дойдохме на място и установихме, че много ни харесва, не можем да останем повече - места за ферибота няма поне за седмица напред. Така че идеята ми да правя опити за промяна отпада.
Ако някой се интересува, ще напиша как протича самото товарене на ферибота от турска страна, че то граница, митница, отписване на кола..., а хич не беше лесно организирано и разбира се никой не говори английски.
Плажовете - в тази част на острова не са от онези фотогеничните, но пък са приятни и сенчести. Не сме опъвали чадър до сега, навсякъде има дървета. Пясък, примесен с дребни камъчета. Водата е кристална, с егейски, не йонийски цвят (тук-таме някое заливче само, което не става за влизане ).
Като нещо невиждано от мен мога да отбележа плажа Tsonia - с лилаво - червен пясък е (знаех за червен и си мислех за нещо като Кси).
Честно казано от 2-3 дни ни хвана местното спокойствие и не обикаляхме особено. Сутрин на плажа, почивка на обяд, пак плаж с кафето и столчето, като местните, до някоя близка таверна... За пръв път така пенсионерски го караме, но явно е заразно и на тийновете им харесва. Цикади, птички, ярета блеят, петли кукуригат. Ей сега даже хич не ми се става от верандата, ама няма как, Пломари ни зове.

Дай,моля те, подробности за ферибота.Къде сте отседнали?Ще чакам разказ и за Пломари.

# 444
  • Мнения: 65
Здравейте момичета, ще бъда на почивка в началото на септември в близост до Игуменица. Искам да ви попитам заслужава ли си за един ден да вземем ферибота до Корфу без кола и да се разходим в столицата, погледнах че струва около 11 Е на човек и 1,30 ч. в посока, а с кола за 1 ден не си струва. Ходила съм преди доста години, но с кола и не си спомням порта близо ли е до центъра, а дворецът на Сиси става ли пеша?
Иначе единия ден мисля от Парга или Сивота да вземем круиз до Пакси и Антипакси.
Благодаря

# 445
  • Мнения: 11 088
Да, заслужава си. Пристанището не е много близо до стария град, но има и градски транспорт, и таксита. До двореца Ахилион не става пеша, разбира се.
В района не пропускайте плажа Дрепано Simple Smile

# 446
  • Мнения: 7 640
......


Ние се завърнахме късно снощи. Хич не ни се тръгваше. Много ни хареса Кастри и района.
Плажовете на Микро и Кастри ми харесаха горе-долу еднакво като нашият си - една идея повече. Има по-малко хора и нямаше румънци, сърби и българи, има и скали за скачане и гмуркане, но пък Микро има малко по-ситен пясък Simple Smile
Иначе до Микро отидохме по пътеката от Платаня, а се върнахме с водно такси (1.50Е на човек). Питахме в Платаня  за дневни круизи до Скиатос - само Елизабет круизес - 25е/човек. Спестихме си ги, а и ходихме преди няколко години от Пефки (Евия).
Мога да кажа, че таверната в къмпинга не отстъпва на Елени. В Елени бяхме на рождения ми ден - много вкусна храна и страхотна гледка към морето и Скиатос, но една идея по-комерсиално от заведението в къмпинга.
....
Може ли да напишеш повече, когато имаш време - от кой къмпинг си доволна и освен Кастри, другаде бяхте ли?

# 447
  • Мнения: 65
Да, заслужава си. Пристанището не е много близо до стария град, но има и градски транспорт, и таксита. До двореца Ахилион не става пеша, разбира се.
В района не пропускайте плажа Дрепано Simple Smile
Благодаря

# 448
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
PolarFox, в къмпинг Кастри бийч бяхме. Ходихме до Платаня, Микро и на север - до Лири. Мислехме половината дни да сме в Кастри, а другата - в къмпинг Папа Неро, но се отказахме. Оставихме го за друг път. Общо взето 8 дни пенсионерска почивка Simple Smile
А таверната на Елени е по пътя за къмпинг Кастри, малко преди него. Има я в гугъл мапс. Тук ми я препоръча Joop, а аз порових и в нета.

# 449
  • Мнения: 142
Здравейте. Планираме тръгване в петък за Гърция - Керамоти, Тасос, Кавала, Неа Ираклица до Аспровалта. С кемпер сме от няколко месеца и до сега не сме ходили в Гърция с него.
Имам някои притеснения и ще помоля за разяснение, въпреки че сме направили някакъв предварителен план, разбира се.

Имаме Йорки, което ще е с нас и нямам представа има ли някакви ограничения за кучето по плажовете и къмпингите. Ще му трябва ли паспорта или нещо друго по границата, може би заради ваксините?

Искаме да редуваме малко диво къмпингуване и нощувки в къмпинги от време на време.  Ако може препоръки за места, където можем да спираме и конкретни къмпинги, от които сте доволни.

Да попитам и тези с кемпери като нас, къде изхвърляте отпадните води и касетката от тоалетната, когато сте извън къмпингите? Само на един Шел видях, че може.

И разбира се с компания е по-добре, ако има желаещи да се включат, ще ни бъде приятно. Yum

Общи условия

Активация на акаунт