Магията на изтока - тема 58

  • 14 962
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Аз, аз желая.  Hug за насоката и готовия линк. На постера на едър план веднага се сетих кой е. Така де, скоро гледахме And, Live.

Асука Кудо като го видя още се сещам автоматично за брокери  Mr. Green.  ooooh! ако бях недвижим имот и мен щяха да ме продадат тез, опасни  Whistling.

Ан/мемия светулка и половина  Laughing.

Почнала съм ей това заглавие Ashita no Kimi ga Motto Suki (I like You Tomorrow More). Гледаемо. Може дането и нощен гост да го погледнат също според мен. Още не е преведено/качено цялото де. Но се движи. Става за гледане.

Туй за манията както почва с бившия на работното място нещо силно ми напомни на нещо дето имаше скоро такова но не се сещам кое. Но то така звучеше 1:1.

# 526
  • Мнения: 9 192
Петък.В един момент си мислех,че никога няма да дойде и ще е все вторник. Sob
Гост,вади тайландците.

Гледах еп. 1 (само един е излъчен) на Blacklist и няма нищо общо с този Blacklist.
Накратко група деца ще разследват изчезването на момиче в популярно училище.

Tик
Скрит текст:

# 527
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Туй за манията както почва с бившия на работното място нещо силно ми напомни на нещо дето имаше скоро такова но не се сещам кое. Но то така звучеше 1:1.

Ехх, тази твоя пуста памет.
Сериалът го гледа скоро - Watashi, Teiji de Kaerimasu, но там дори и като бивши, нещата стояха по съвсем различен начин. Помниш - бяха пред сватба, разделили са се заради работохолизма на Осаму Мукай и друго ги събра, т.е oказа, че той е искал да е близо до нея.
А тук, в Motokare mania, е лудост. Кифлата не може да го преживее пет години и във всеки нов мъж търси все него. Ай, сиктир. Луда работа. И сега, когато работят заедно ще става една.

Сега, да ти кажа и за други японски сериали от новия сезон, които започнаха да се превеждат. Ако имаш желание, можеш да ги погледнеш. За два от тях се двоумя дали да ги започна. Ще реша с времето.

За Ore no Hanashi wa Nagai с Тома Икута разбра. Ще си чакаш версиите на Sony GEM с английския превод. Всеки вторник в онлайн-сайтовете.

CHEAT с любимата ти/ни Цубаса Хонда.
Тук, ако започна да гледам, ще е основно заради каста. Ще го реша, като изгледам първи епизод и видя накъде ще поеме историята.
Преводът на английски започна. Преводачът е от сериозните, така че, ако имаш желание - пробвай.

Другото заглавие е Sherlock с Дийн Фуджиока и Таканори Ивата.
Тук се двоумя дали да го започна, само заради двамата главни актьори, т.е тримата + любимият Кураноске Сасаки. Нямам голямо желание за Шерлок Хоумс и д-р Уотсън по японски, ама айде, ще се жертвам.
Преводачът и тук е надежден.



И третото, което е обявено за превод. Това е втория сезон на He Who Can't Marry Season 2 с Хироши Абе.
От 2006 г. е първи сезон - He Who Can't Marry, дори и корейците имат техен римейк от 2009 г.
Хитов сериал навремето, а сега му правят и продължение, 13 години по-късно. Японците го гледат много и в момента върви с висок рейтинг.
Не съм гледала първия сезон, само някакви откъси през годините, но съм запозната с историята, така че заради Хироши Абе и Такаши Цукамото може би ще погледна.
Не е пуснат/качен все още, но се превежда. Ще те държа в течение, когато се появи.
Ако не си гледала първи сезон (а може и да си), можеш да наваксаш - има го качен онлайн. Ето линк.

Та, започват. Малко по малко стартират с преводите на английски на новите японски сериали.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 14:40 от rossonera

# 528
  • DE
  • Мнения: 9 068
Шоши, 7еп. японско, като го преведат ще го лапна за една вечер, идеално за мен Mr. Green
Понеже е петък и съм на вълна Сяо Мин Heart Eyes очи, нос, устни, ръце, тяло, излъчване, игра Heart Eyes
Скрит текст:


# 529
  • Мнения: 5 224
Понеже е петък и съм на вълна Сяо Мин Heart Eyes очи, нос, устни, ръце, тяло, излъчване, игра Heart Eyes
Скрит текст:



Heart

Рос, благодаря за информацията за сериала с Хироши Абе, сигурно и аз ще го гледам.

# 530
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Моля, моля, за нищо. Пиша винаги за всичко ново от японците.

Има ъпдейт от преводача на Tokyo Dokushin Danshi.

Цитат
I've started working on Episode 3 now and going to finish it up over the weekends.
I'm aiming for a weekly release so I hope everyone will bear with me till the very end.

Преди да пусне втори епизод написа нещо подобно и се появи след... месец, хаха.
Ще видим сега кога ще пусне трети. Отново обещава, а не е силен в изпълнението.

Моко с интересна рецепта за пица с блат от картофи (на пюре) и настъргано сирене. Ама трябваше да запече блата с картофите и сиренето, да хване коричка, така не ми стои добре.
Иначе това, което сложи отгоре - идеално. Пушена сьомга, репички, лук, бланшира тиквички, овкуси.
И отново любимият ми джапинглиш - dill (копър) на джапинглиш е, разбира се, диРу, хаха.
Ейй, тези самураи и техните взаимствани от английския език думи, които произнасят по японски, хаха. А и като нямат "л" става още по-весело.

# 531
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Sherlock - епизод 1

Ще се следи, задължително. Много добре направен криминален сериал. Връзката между двамата е точно като между детективите Югами и Ханю.
Дийн Фуджиока си е класа толкова години, че думите за него са малко. Удоволствие е да го гледаш в тази роля. Хуморът на героя също е брилянтен. Всичко му е на шест на японския Шерлок Хоумс.

Scams - изгледан целия, 9 епизода



Този сериал се излъчваше цяло лято в Япония, но тъй като беше обявен, че ще се разпространява от Нетфликс, никой не го взе (за превод на английски). Всички само си чакахме качването директно в Нетфликс с английския превод.
Е, най-после вчера беше пуснат.

Изгледах го буквално на един дъх. 9 епизода по 24 минути. Точно един филм от три часа.
Страхотен японски сериал, както и очаквах.
Задължително трябва да го преведат и на български, да го пуснат в най-гледаемото време, за да гледат българските пенсионери. Ама няма кой... Няма.

Японците с поредното си социално ангажирано заглавие, в което този път засягат темата за измамите с пари на пенсионери. В Япония това е огромен проблем от дълги години, също както и в милата ни родина.
Ехх, поне по едно нещо да си приличаме с японците!
Но там хората наистина се борят с това, опитват с всички сили/ средства, правят дори и сериали, а в България ни заливат с продукции за всякаква измет (мутри, безмозъчни патки, убийци), като че ли сме само това?!? Нищо по наболелите теми в обществото ни, за да го направим по-добро или поне малко по-човечно. Нищо креативно, с мисъл за подрастващите...
Както и да е, да не отварям тази толкова голяма и дълга тема, но не мога да не направя връзка с действителността ни, за съжаление.

Препоръчвам това заглавие, защото носи голямо послание. В отчаянието си вършим глупости, превръщаме се в нещо, което не сме, но винаги на финал плащаме много висока цена.
Отличен Йоске Сугино в главната мъжка роля. Обичам го това момче. Превърна се в страхотен млад актьор.
Прекрасен Рьохей Отани, като ръководител на тази банда (пък дори и като отрицателен герой).
И, разбира се, големият Тета Сугимото, като шеф в Якудза.
Заради тези тримата сериалът беше още по-голямо удоволствие за мен.
Поуките са много.

Ето линк онлайн, ако някой реши да гледа.

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 10:56 от rossonera

# 532
  • Мнения: 6 755
Рос, за пореден път ти благодаря, че ни даваш толкова полезна информация за японските заглавия Hug.

Не ми остава време за писане, че в този хубав октомври повечето време сме навън, по детските площадки с Буболечето, но си ви чета и си отбелязвам какво препоръчвате.

# 533
  • Мнения: 5 224
Ето линк онлайн, ако някой реши да гледа.
Аз съм кандидат.

Снощи имах щастието да присъствам на литературна среща с Юлияна Антонова-Мурата. Зареди ме с приятни емоции. Докато разказваше за Япония, наистина се почувствах все едно съм там. Беше много хубаво.

# 534
  • DE
  • Мнения: 9 068
Изгледах "Summer's Desire" и накрая бях така Shocked какво гледах току що Thinking От "I'm Sorry, I Love You" не бях гледала такова нещо. Великолепна актьорска игра от тримата главни, въпреки че до последно не повярвах, че Барбито обича Питър. Не може цял сериал да се целуваш охотно само с единия, а от другия да се отдръпваш като опарена. Поне от това което съм гледала от изток е показателно, главната обича този на когото позволява да я целува. И после след доброволно прекарано нощ с другия и хайде вече го обича Naughty Двамата алфа мъжкари бяха великолепни, наистина не можех да избера кой от двамата ме впечатлява повече. Поне завърши що годе прилично  Grinning

И за оправяне на вкуса погледнах "My Girlfriend is an Alien" и да ви кажа.... влюбена съм. Боже къде ги намират такива ИАЕ  Crazy от момента на появата на Bie Thassapak Hsu гледам така Shocked ах какъв мъж  Heart Eyes
Скрит текст:



Като го видях заподозрях, че не е китаец и се оказа вярно, наистина се получават впечатляващи наследници като се смесят два различни генотипа Heart Eyes
Но съм шокирана от зъбите на главната и братлето. В 21 век и да не оправят такива фрапиращи, очевадещи кривини ooooh! Да ме извиняват, но колкото и да е чаровно, това не е оправдание за такава мода. Дано никога не стане модерно и при нас да оставят такива дефекти, поправими с лека намеса на специалист.
Не понасям хирургичната намеса без да е жизнено необходима, но в случая е напълно оправдана лекарската намеса.
Най-смешното е, че на планетата на извънземната мъжките хормони са забранени вещества, а тя си примираше да злоупотребява Mr. Green
Нагледно

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 12:24 от дането

# 535
  • Мнения: 9 192
My Girlfriend is an Alien
Дали мрънках колко обещаващо почна и как тотално се изчерпи преди средата и повтаряха едно и също в различни конфигурации?
П.П. На нейната планета може да няма зъболекари.Innocent
Bie Thassapak Hsu
Ааааа Heart Eyes
Аз като го гледах и писах колко е божествен никой не ми обърна внимание. Scream Оставихте ме на произвола на съдбата да си слюноотделям сама. Joy
И в двата тай в които го гледах е по-добър от китайското.Всъщност в Извънземната Misc Alien само той става за гледане - като външност и като игра.

3 Will Be Free
Кой каза,че копират корейците?Споменатите дори няма да си помислят да снимат подобно нещо.
Няма да пиша спойлери,защото някой може да реши да го види,но ще спомена,че двете сюжетни линии са добре преплетени и докрая остава неизвестно как ще постъпят героите. Освен това вторичните проблеми,които засягат (примерно транссексуалните и различни сексуални взаимоотношенията) са представени коректно без да дават наклон за правилно и грешно.
Ако кажа,че това е екшън ще е малко.Всеки един от героите имаше своя история и се бореше със своите демони. Това не се отнася само за 3-мата главни,но и за съпорт героите.Всеки един от тях имаше цел,която следваше независимо от всичко.
Сериалът е пълен с насилие,смърт и грешките на героите,които следваха една след друга и водиха до нови грешки и кръв.В този смъртоносен водовъртеж се ражда приятелство,бунт,мечти,свобода,лоялност.
Сексуалните взаимоотношения ги има и въпреки,че може да шокират с разнообразието си,не са в основа на сюжета,но спомагат за развитието му.
Кастът-повечето съм ги гледала (да,хваля се),но искам кажа добра дума за Тay Tawan,защото го бях наредила в списъка посредствени и наистина ме изненада с играта си.Тотално различен образ от този в Kiss Me Again и Dark Blue Kiss.Пълна противоположност.Успя в рамките на 10 епизода да покаже изключителна палитра от емоции и всеки един момент аз му вярвах.От наивен лузър до шев на мафията.За мен беше най-интересния герой с изборите,които трябваше да направи.
Mild Lapassalan
Тя е толкова сладка,но може да се превърне в наистина лошо момиче.
Joss Way-ar
Дори само секси танца му заслужава да се види.
Oт 5.36 мин.


Играе момчето,не само танцува.

# 536
  • DE
  • Мнения: 9 068
Боже, боже, а аз дори съм го гледала 2015 в "Devil Lover" направо нямам думи, къде са ми били очите тогава, на Майк братлето далеч не е заслужавал такова внимание, че да пропусна такъв екземпляр  Thinking Обаче пък тогава е бил млад и може затова да не съм го ВИДЯЛА Crazy
От тайските му проекти никъде не е в главна роля освен в нещо БЛ, не съм им фен, но може да го видя после как се справя и с костюм и перука Grinning "Cinderella Chef" четох и там хвалебствия за него Thinking

# 537
  • Мнения: 6 755
Как няма да танцува хубаво момчето като направо копира батко Рейн Stuck Out Tongue Winking Eye.

# 538
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Еее, голямо чакане беше за първи епизод на Grand Maison Tokyo, но си струваше всяка секунда.
Бейзболните серии вървят в момента в Япония и много предавания закъсняват заради мачовете. Уфф, докато Фукуока Софтбанк Хоукс победят Йомиури Джайнтс с цял час закъсня старта на сериала.
Поне се порадвах на любимеца си Юки Янагита. Браво. Победиха заслужено.

Много, много, многоооо доволна. Кимура си е Кимура. Класа на квадрат. Добре, че сцените в Париж бяха само в началото, че с този кошмарен френски, който говореха всички японци, ми идваше да си запуша ушите.
Кимура в партньорство с Кьока Сузуки - класика. Нанесе се да живее при нея, само че тя му позволи да ползва само гаража и да спи в колата ѝ. хаха. Хуморът е на ниво. Японска класа с тези двамата и второстепенните герои.
Кимура готви големи вкусотии - френски и японски. Да се гледа само на пълен стомах, иначе не се издържа.
Юта Тамамори също е готвач. На Юта си му е точно ролята, след лучените му манджи преди години и предизвикателството, което имаше.

Препоръчвам и този нов японски сериал. Кодовата дума е Кимура. Останалото... Всеки, който гледа японско от години знае отговора.

Превюто за втори епизод, другата неделя.



Къдравото Наги вече стана марка в Япония. Сега подлудява японците и с нови реклами на напитките на Сантори. Хару Куроки вече ще е къдрят с повод и без повод.
И тук са я нашмулили, но поне не е толкова брутално, като в Нагито.



Новото Субару XV вървеше на реклама по време на излъчването на Grand Maison Tokyo, защото са спонсори на сериала. Кимура дори спи в гаража в Субару-то на Кьока Сузуки, хаха.
Ехх, искам го това ново Субару!

# 539
  • BG
  • Мнения: 4 456
3 will be free не можах да го догледам, след 3-4 еп. останах с впечатлението, че взаимоотношенията им ще са много объркани, затова си отказах.
 Много хубав този Bie Thassapak, не съм го гледала и не ми е познат.

Общи условия

Активация на акаунт