Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 45 943
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
И двете ползваме Нивея и съм доволна.Намаля потенето и винаги мирише свежо.

Кой продукт точно на Нивея ползвате? Всички ми са еднакво ефективни?

Редувам различните видове дезодоранти.Ролковите не ми харесват и използвам само спрейовете.

# 151
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
След като за пореден път се повдига темата за потта и миризмата, пак да кажа какво използваме ние - крем дезодорант, Just Amazing. Последните 2 години го ползвам ежедневно и съм изключително доволна. На детето се налага да напомням  Grinning. Не спира потенето, обаче елиминира (или драстично намалява миризмата).
Тази година реших да пробвам още един крем дезодорант, действащ на същия принцип. Но много ми оцветява дрехите и след 2 ползвания спрях, та не мога да дам отзиви за реалното му действие - крем-дезодорант: свежи цял ден на Руми Илиева.

Мазнее ли при нанасяне и известно време след това?

Justa Amazing на мен поне не ми мазнее. Аз обикновено го слагам поне 5 минути преди да облека дреха и не съм забелязала петна досега.
Този на Руми - да. При ползването му забелязах следи при обличане и изпотяване, но след изпиране се премахват лесно.

# 152
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Аз ползвам камък дезодорант Salt on the earth и съм доволна. Не спира потенето, а само миризмата. След време на девойката мисля да предложа версията на спрей. Като гледам как растат гърдите и се появява окосмяване тук там сигурно ще е скоро. Засега не мирише потта и.

# 153
  • Мнения: X
Засега от ползваните ролл-он дезодоранти най- много й харесва на щерката ето този.
Ползва с аромат на ванилия и кокос:




# 154
  • Троян
  • Мнения: 142
Влизам да се запиша с дъщеря на почти 10г. Все още без физически промени и окосмяване, за съжаление обаче с доволно труден характер Smiley
От началото на лятото по нослето започнаха да излизат пъпчици - дали от недостатъчно добро измиване или от жегата не знам. С какво вашите момичета почистват лицето си? Няма акне или черни точки, просто зачервени пъпчици. Какво ще е удачно да ползва, като не ми се иска отсега да започваме със специализирана козметика. Мислех си за розова вода, дали ще свърши работа?

# 155
  • Мнения: 2 038
Моята дъщеря ползва почистваща пяна и крем на Styx с масло от чаено дърво. Билкова козметика е и съм доволна, но тя си има вече пъпчици, на 12 е.

# 156
  • Мнения: 147
Записвам се тук с дъщеря на 9, октомври ще навърши 10. Иска да и правим грандиозен рожден ден, понеже е кръгла годишнина Grinning все още няма ясни признаци на пубертет, но пък си има добре завършен характер.

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 22:59 от naslada_99

# 157
  • Мнения: 6 586
Записвам се тук с дъщеря на 9, октомври ще навърши 10. Иска да и правим грандиозен рожден ден, понеже е кръгла годишнина Grinning все още няма ясни признаци на пубертет, но пък си има характер.

Радвай се , че иска грандиозен РД Simple Smile
ДО преди две години и при нас вълненията бяха същите. От миналата година иска да си празнува само с приятелки, а вечер се събираме на заведение по роднински.
Тази година сама ходи да си резервира заведението и сама ще си го украси. Вечерта ще се съберем да се почерпим навън:)
Как ми стана носталгично някак... Laughing

# 158
  • Мнения: 22 427
Дъщерята на 12г утре... Ще празнува със с ученички като ще си купят балони, ядат сладолед и ще обикалят по фонтаните и градската градина да се снимат.

# 159
  • София
  • Мнения: 23 079
А какво се разбира под грандиозен РД? От 2 години избягвам големите празненства с по 20+ деца. Стига толкоз. Дъщеря ми вече си кани най-близките приятели, като решаваме заедно къде да празнуват.

# 160
  • Мнения: 147
А какво се разбира под грандиозен РД? От 2 години избягвам големите празненства с по 20+ деца. Стига толкоз. Дъщеря ми вече си кани най-близките приятели, като решаваме заедно къде да празнуват.
Според мен си е индивидуално. Моята под грандиозен разбира около 10 души, хубав ресторант и украса в лилаво (любимия й цвят). И тортата трябва да е двуетажна и точка 😂 преди време си беше наумила за някаква парти агенция, която да и направи украса по поръчка, да доведе аниматори и фокусници и т.н. Обачеее цените бяха космически и трябваше да си измисли по-евтин вариант Grin

# 161
  • София
  • Мнения: 1 715
На щерката винаги са били грандиозни 😁 Съвсем не откъм пари. Просто по-необичайни, свързани с доста мисловна, желязна организация. Случвало се е да не са с много деца, но рядко. Обожава си класа и отсяването обикновено е заради ограничено място.
Последният рд беше парти с преспиване и 17 поканени. Дойдоха 14. Наехме   голям апартамент.
Носехме диско лампи, музика, проектор и екран с подбрани филми за възрастта им, игри - Туистър и настолни. Пижаменото парти продължи до 12.30 вечерта. Мислех, че ще се делят на групи, но сгреших. Всичко заедно правиха. Пратих ги по стаите и още час си бърбориха.
Исках да ходим до Музея на София, но не стигна времето.

Правила съм детективско парти тип escape room. Отне два дни да измисля задачите и да подготвя аудио и видео записи и други материали за загадките. Завърши с разходка с лимузина.

Правили сме хелоуинско парти с целия клас вкъщи, пикник в парка с доста деца за имен ден...
Всичко изброено е било без аниматори, но по сценарий, без много волно и хаотично беснеене с оглед безопасността. Изтощително, но си е струвало всеки миг.

Детето си знае, че ще е щуротия празнуването и месеци по-рано ми дава зор да мисля 😁
Лошото е, че вече трудно ми идват идеи. И винаги се заканвам, че ще има ограничение на бройката, но не става.



# 162
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
На щерката винаги са били грандиозни 😁 Съвсем не откъм пари. Просто по-необичайни, свързани с доста мисловна, желязна организация. Случвало се е да не са с много деца, но рядко. Обожава си класа и отсяването обикновено е заради ограничено място.
Последният рд беше парти с преспиване и 17 поканени. Дойдоха 14. Наехме   голям апартамент.
Носехме диско лампи, музика, проектор и екран с подбрани филми за възрастта им, игри - Туистър и настолни. Пижаменото парти продължи до 12.30 вечерта. Мислех, че ще се делят на групи, но сгреших. Всичко заедно правиха. Пратих ги по стаите и още час си бърбориха.
Исках да ходим до Музея на София, но не стигна времето.

Правила съм детективско парти тип escape room. Отне два дни да измисля задачите и да подготвя аудио и видео записи и други материали за загадките. Завърши с разходка с лимузина.

Правили сме хелоуинско парти с целия клас вкъщи, пикник в парка с доста деца за имен ден...
Всичко изброено е било без аниматори, но по сценарий, без много волно и хаотично беснеене с оглед безопасността. Изтощително, но си е струвало всеки миг.

Детето си знае, че ще е щуротия празнуването и месеци по-рано ми дава зор да мисля 😁
Лошото е, че вече трудно ми идват идеи. И винаги се заканвам, че ще има ограничение на бройката, но не става.




Toва за РД на момиче в каква възраст?!

# 163
  • Мнения: 19 294
Моята също започва да си мисли рождените дни месеци преди това. Планира, разглежда оферти и пр. Преди канехме целия клас, но последните две години не искаше.
Миналата бяха само 4 момичета, като решихме да има ходене до Музейко, escape room, Капела плей, кино, сладкарница и Старбъкс. За Музейко не стигна времето, но другите неща ги бяхме синхронизирали под час и аз само ги развозвах. Не е задължително да е абитурентски бал откъм пари.
Правили сме и рд вкъщи, като беше по-малка, и е била също толкова доволна. Просто се изисква повече организация и ангажираност, както е писала Сиамантро. Мен ми доставя удоволствие да правя пиняти, украса, да мисля задачи за търсене на съкровище, да украсявам сандвичи и т.н., но е нормално за някой това да е досадно.
За Хелоуин няколко години подред също се събират вкъщи с приспиване, а преди това обикалят с други деца за бонбони. После си правят парти, преди това седмици наред мислят украсата. Една година ми бяха направили къща на ужасите.

# 164
  • Мнения: 6 443
Моите деца също празнуват тематично рождените си дни. Канят между 6 и 12 деца,  според ситуацията и темата.  Весело и интересно се получава.  Правили сме рождени дни
- на кино
- на куклен театър
- на басейн
- пижамено парти с преспиване
- спане на палатки
- готварско парти
- парти в шоколадова фабрика
- Анна и Елза парти
- парти с курс за русалки
- стрийт хокей парти
- грънчарско парти
- парти в музей
- парти в зоопарка
- аквапарк парти
Със сигурност пропускам нещо.
Залагаме на интересните преживявания, забавата,  а не на обилната храна и сладко,  демонстрацията на възможности или количеството гости.  
Хубаво е,  че тук детските рождени дни са само за децата.  РД тип "малка сватба" не се случва.

Общи условия

Активация на акаунт