Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 5

  • 45 969
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 400
Аз така се изразих. Няма миризма иначе със сигурност бих я доловила.
Не знам какво е.

# 526
  • София
  • Мнения: 38 476
Rolling Eyes
Като не знаеш какво е, как твърдиш, че е наркотик?
Сега ще кажеш, че и кафето е наркотик, може би.
Или пък Омега, 5HTP, Sam e.... мога да изреждам до утре, с това съм работила.

# 527
  • Мнения: 8 074
А може детето да има някакви проблеми (неврологични, психични, здравословни...) с проява в агресивност и т.н. и това да е лечение предписано от лекар... хайде да не хвърляме бомбата с намек за наркотици, предоставяни от родителите и небрежното "но не съм специалист и не бих спорила" Hands V

# 528
  • Мнения: 4 400
А може детето да има някакви проблеми
И точно поради тази причина убедено твърдя:
6-7кл .вече е късно за дискусията за наркотиците

За да може някак си  въпросния разговор да предшества отключването на подобни чисто здравословни, разбира се, неразположения.

# 529
  • Мнения: 8 074
А може детето да има някакви проблеми
И точно поради тази причина убедено твърдя:
6-7кл .вече е късно за дискусията за наркотиците

За да може някак си  въпросния разговор да предшества отключването на подобни чисто здравословни, разбира се, неразположения.
И пак накланяш към това, че се е отключило нещо след прием на наркотици, а не че това което наблюдаваш са здравословни проблеми които се контролират медикаментозно (по лекарско предписание и под надзор), за да не се стига до агресивни прояви. Просто ей така метнато е некоректно. Имаш някакви наблюдения, но не и конкретна информация по въпроса, но правиш категорични изводи.
6-7 клас не е късно за сериозен разговор и тези филми, които се коментираха, даже е рано за някои от тях. Късно е за начален разговор и не твърде сериозно натъртване на темата. 10-12 годишните имат нужда от информация за съществуването и вредността, не от суперстряскащи сериозни филми, които дори няма да изгледат, защото просто не са дорасли за разбирането им Hands V

# 530
  • Мнения: 4 400
peneva_a, Hands V
Вероятно ме бъркате с друг потребител ,коментирал споменатите филми. Не съм.
Моето мнение е ,че разговор на тема наркотици е късно да се повдига  едва пред 12-13годишни .
Казвате ,че ако проблема е здравословен и наблюдаван от лекар не би трябвало периодично да се наблюдават описаните агресивни състояния?

# 531
  • Мнения: 8 074
Не, нямам нищо друго предвид, освен
6-7кл .вече е късно за дискусията за наркотиците .Поне за района на столицата.
Имаме нагледен пример. В началото бях шокирана, но като се замислих ами ако родителите са ок? Все пак това струва ежедневни допълнителни средства...
и последващите постове... Като първия е малко след коментари за "навлизане в темата" за наркотиците и т.н. Изобщо не съм се връщала по-назад да проверявам кой и какво е писал по темата, коментирам това, което цитирам...

Ако проблема е, че такива състояния обективно съществуват (не в следствие на наркотици) и наглед спокойните такива са резултат от медикаментозно лечение, приложено точно заради тези "агресивните"... то некоректно е да коментирате в такъв контекст състояние на дете, за чието реално състояние вие нямате информация.

ПП: Повтарям се вече, та спирам дотук.

Моята девойка предпуберка е на фаза "ревливост", не че аз не съм си ревличка, ама това нейното вече търсене на повод да ревне... Обикновено успявам да отклоня вниманието, но преди два дни не издържах - креснах и я пратих в стаята да се нареве, да се измие и да дойде после при мен... ми то два часа на всеки 15 мин се изравя следващия повод за рев и се почва Close

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 17:35 от peneva_a

# 532
  • Мнения: 4 400
В този пост не съм коментирала филми ,а съм споделила личните си изводи за възможен евентуален причинител на  необяснимо редуване на превъзбудено състояние  тип ''обичам '' и ''мразя''.
За това ви питам ,ако това е под контрол от лекар ,трябва ли да се мени и редува така?
Не следва ли все в един момент да се наблюдава и форма на контрол? Няма спокойни. Само крайности.
 До колко е коректно родителите на деца изложени на такъв тип поведение да го коментират според вас?

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 17:40 от mamamari

# 533
  • София
  • Мнения: 38 476
Възможен евентуален причинител на такива състояния е самият пубертет и хормоните.

# 534
  • Мнения: 4 400
Абсолютно съм сигурна не е от пубертета.
Доста спестих. Който си е направил изводите ,направил ги е.
Трябва да се говори и то от рано и многократно!
Лагерите и ваканциите далеч от родителите са нещо хубаво и полезно, НО ако намираме време да прекараме 3-4 цели поредни дни с децата си през ваканциите няма как да не хванем такива проблеми навреме.

# 535
  • София
  • Мнения: 6 182
Доколкото ми е известно, все по-чести ще са случаите на децата, които се нуждаят от GABA, L-thaenin, 5-PHT (или други невротрансмитери, които се водят хранителни добавки) по медицински причини. И ако се повлияват от тях поне за част от деня, това е чудесно. Познавам деца, които в продължение на година или две са били на GABA. Можете да я закупите като хранителна добавка без рецепта от всякъде. При тези деца повлия чудесно на укрепване на нервните връзки и функционирането на мозъка. Но в някои източници (книгатана за наркотиците на Юлиян Караджов например), GABA-та е описана, но това не я прави наркотик. При все че се въвежда и спира постепенно и се правят почивки.
Между другото при деца, които не се нуждаят от нея, ефекта е обратен.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 13:48 от M_I_A

# 536
  • Мнения: 4 400
Можете да я закупите като хранителна добавка без рецепта от всякъде. При тези деца повлия чудесно на укрепване на нервните връзки и функционирането на мозъка. Но в някои източници (книгатана за наркотиците на Юлиян Караджов например), GABA-та е описана, но това не я прави наркотик. При все че се въвежда и спира постепенно и се правят почивки.
Между другото при деца, които не се нуждаят от нея, ефекта е обратен.
У нас самолекуването не се преследва от закона ,освен в случаите в които доказано е виновно за смърт,но в 21 век грамотни и отговорни родители без да притежават нужната квалификация да не си направят труда да потърсят специалист(даже няколко) с нужния образователен ценз,  ми звучи като да идеш при баба да ти пребае ако те заболи зъб.

# 537
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Момичета, малко встрани от темата, споделете какви коледни подаръци сте предвидили за вашите госпожици, да открадна някоя идея Grinning
Моята иска айпад, което няма как да стане и фотоапарат за моментни снимки, което също няма да стане, та съм в изходна позиция.

# 538
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Моята девойка си поръча бански и калъф за телефона:)

# 539
  • Мнения: 8 939
Иска раница Kanken, много са модерно сега. Няма как да купя оригинал, ще взема реплика. Още не е уточнила цвета, чакам я и ще поръчам.

Общи условия

Активация на акаунт