Отговори
# 600
  • Мнения: 775
И моето бебче имаше по нослето мн бели точки. Изчисти се за около месец. На такива точки ми прилича на снимката, но все пак трябва със сигурност да знаете какво е.

# 601
  • Мнения: 3 439
Вие и двете може би говорите за бебешко акне. Не мисля обаче, че това е такова. Дано са му обърнали внимание вече. Честит бебок Simple Smile

# 602
  • Мнения: 683
Моето си имаше и акне, и такива точки по носа. Изчистиха се само за месец, но бяха доста по-малко.

# 603
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Това е от околоплодните води. Помня, че дъщеря ми имаше по лицето. Тогава казаха, че след 2-3 къпания ще се махне.
А белите точици, синът ми имаше по носа и изчезнаха за месец.

# 604
  • Мнения: 706
Казаха ми , че били адаптационни промени и ще минат сами. Приличат на мастни пъпчици намазаха го с кремче на адерма,

# 605
  • Мнения: 82
Здравейте. Днес трябваше да сложим 4ти прием на ваксината пентаксим на дъщеря ми. Според педиатъра ваксината е заменена с инфанрикс 5. И нямало проблем. Имали ли сте такъв проблем. Че много се притесних

# 606
  • Мнения: X
Здравейте. Днес трябваше да сложим 4ти прием на ваксината пентаксим на дъщеря ми. Според педиатъра ваксината е заменена с инфанрикс 5. И нямало проблем. Имали ли сте такъв проблем. Че много се притесних

Нашата педиатърка ни бави вече месец с тази пентаксим, защото нямала и не може да си набави. Може би пентаксим е дръпнат от пазара, знам ли. В имунизационния календар пише това:

"Комбинирана петкомпонентна ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш с ацелуларна компонента, инактивирана полиомиелитна ваксина, конюгирана ваксина срещу хемофилус инфлуенце тип Б Инфанрикс – IPV+HiB или Пентаксим"

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Според имунизационния календар на РБ за 2019, който намерих в нета, единствените действащи 6-валентни ваксини са Хексацима и Инфанрикс Хекса.
Пентаксим и Инфанрикс Пента ми звучат като 5-валентни, така че сигурно са дръпнати от употреба.

Това са само мои разсъждения обаче и не съм компетентна, така че може и да бъркам.

Коригирам се - пише, че ако имате ваксината за хепатит Б, Енжерикс в 3 дози (24ч след раждането, 1. месец, 6. месец), тогава се слага Пентаксим, вместо 6-валентните. Ако Енжерикс е само в 1 доза, тогава се прилагат 6-компонентните.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 15:25 от Happy_life

# 608
  • Мнения: 3 439
Родените 2018 са с пентаксим. И сега за последните приеми не знам.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Педиатърката ни беше казала, че Пентаксим е била със срок до Януари 2019 година, ако не ме лъже паметта и вече не се поставя тя. За месеца не съм сигурна, но със сигурност каза, че е заменена.

# 610
  • Мнения: 82
Мерси за мненията

# 611
  • Мнения: 5 468
Моят е роден април тази година и му слагаха Инфанрикс Хекса.

# 612
  • Мнения: X
Детето е болно от няколко дни, настинка, тече й носа и кашля. Днес беше по-добре, но след следобедния сън беше много кисела и само идваше при мен за "гуш". На обяд почти нищо не изяде и на следобедната закуска се мръщи. Сега тръгнах да й правя вечеря в 19ч., но тя видя банан преди това, обелих й да й дам, отхапа го и веднага след това започна да повръща. Пребледняла е и видимо изглежда много отпаднала, но няма температура, преди малко търси вода, пи и веднага след това пак започна да повръща. Изглежда ми като стомашен вирус на мен, но мм каза, че следобяд й е давал мляко, което сега му се вижда, че е развалено. Притесних се какво да правя? За какви симптоми да следя (напр. определен брой повръщания), след които да тръгнем за спешното?

П.п. Седнах да чета в нета (защо ли?! 😖) и на места прочетох, че повръщане може да е симптом на възпаление на долните дихателни пътища (пневмония) и съвсем се побърках.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 22:02 от Анонимен

# 613
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Лаленце, при съмнение за натравяне с мляко, аз бих тръгнала веднага за спешното. Най-малкото, за да отхвърля салмонела. Не мога да ти отговоря на въпросите иначе. 🙁 По-опитните майки да кажат и дано не е нищо сериозно. 🤞

# 614
  • Мнения: 5 478
Моята така изкара лятото вирус, но щом те притеснява това мляко... Кисело или прясно е било? Може то да е предизвикало повръщането. По принцип киселото мляко дразни стомаха и личната беше казала тогава да не ѝ даваме, докато не отшуми вирусът. Той си беше точно с повръщане и прочее...

Общи условия

Активация на акаунт