Отговори
# 90
  • Мнения: 7 776
Не, не означава. Прочете текста в първи пост от тази тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1132762

# 91
  • Мнения: 39
Не, не означава. Прочете текста в първи пост от тази тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1132762

Благодаря искренно!!! ❤🙏🙏🙏

# 92
  • Мнения: 661
Лале, всяко бебе си има навици. За бебета постоянството и ритуалите са много важни. Това им дава ориентир и сигурност. Тези неща ги знаят само родителите. Те искат или не въвеждат такива ритуали. Затова трябва да ги обяснят на баби, дядовци или който ще остава с детето. Проблема май е, че бабата не ви слуша. Аз на моята майка винаги казвам какво обича, какво я дразни и тн. Възрастните трябва да се нагодят, не детето. Щом не иска песни, колкото и високо да му пее, няма да заспи.
Според мен сте усложнили и нещата като сте отишли при бабата. Децата си имат тяхна среда, там мирише на мама и тати, там си познават всичко и могат да се успокоят. Не може ли бабата да дойде на гости и бебето поне да бъде на "собствен терен"? Като свикне така, може да идете на следващо ниво спане у баба.

# 93
  • Мнения: 35 188
И аз до сега, ако има възможност предпочитам бабата и детето да спят и дома. Точно защото е по- спокойно и на бабата ѝ е по- леко.

# 94
  • Мнения: 296
Снощи бебето си удари главата. Падна, както се беше подпрял на ръце, но се удари в ръб.  Разстоянието беше няма и една педя, но все пак беше в ръб. Знам, че трябва да се следи за сънливост, раздразнителност и повръщане, но на него вече му се спеше и беше поизнервен. Спа нормално. Днес даже не личи, че се е удрял. Като се удари се разплака доста, може и да се е стреснал само. От една седмица пропускаше дрямката преди обяд, а сега му се доспа, но може да е, защото днес не излязохме на сутрешна разходка. Като цяло, и особено след като го написах сега, май няма за какво да се притеснявам, но все пак се притеснявам. Има ли нещо друго, за което да го следя?

# 95
  • Мнения: 48
Зьравейте относно госпожата със въпроса пришките по лицето... до колкото успях да видя от снимката и според мен това е бебешко акне. Аз също се бях притеснила много, когато на двадесет и няколко дни и на моята бебка и излязоха много. Педиатърката ми каза да не мажа с нищо, че си е нормално при бебетата, защото се чистят. Получава се заради хормонални промени и защото им се сменя кожата. Сега сме на 40 дни лицето се поизчисти но по главичката е същото сега пам и пада кожата и дори по гърдите има малко. При нас правят и бели връхчета точно както акне.

# 96
  • Мнения: 515
Кога започнахте да учете бебето да спи само?  Ние сме на 1м.3 дни и в момента като се нахрани и изчаквам 15-на мин докато се унесе дълбоко, иначе се буди до няколко минути като я сложа веднага в леглото и започва да хленчи и ако се забавя прераства в рев/отделно става нервна и още по-трудно заспива/ А не искам да оставям да заспива с зверски рев.

# 97
  • Мнения: 610
Аз не разбрах за какво заспиване само става въпрос  за бебе на един месец?

# 98
  • Мнения: 1 472
А защо трябва да заспива самО? Бебе на един месец вероятно още има колики, има нужда от мама, от гушкане, сигурност... Ако се случи да заспи самО- добре, но ако не, защо трябва от сега да се “учи”. Гушкайте си детето, няма да го разглезите. Никой не е отишъл в първи клас на ръце или на цицата на мама 😉

# 99
  • Мнения: X
Моята е на година и половина почти и още не заспива сама, освен ако не е в колата.

# 100
  • Мнения: 296
Ами тя жената пита "кога". Сигурно и е казал някой, че вече трябва, обаче тя вижда, че бебето не е готово и пита. На повечето ни е ясно, че се "учи", когато е готово. Но ако на една ошашавена млада майка свекървата/майката/комшийката и кажат, че трябва бебето да заспива самО... по-добре да пита тук, отколкото да ги слуша и да мъчи и себе си, и детето.

По въпроса: Моят все още заспива само на гърда или докато се вози в количка/кола/раница. Единични случай на следобеден сън както си играе легнал е имало, но рядко. По едно време време като се събудеше през нощта си засмукваше палеца и се улавяше пак, но този период отмина бързо.

И някой ще ми отговори ли на питането за какво са следя след ударена глава? Така го написах, че не е притеснително, но ми се вижда някак по-мрънкащ цял следобед и се филмиран.

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Освен ако бебето не зсспива случайно само му е доста рано. Моя е на 19 месеца и отскоро започна да заспива след като се нахрани на обяд в стола за хранене. Вечер или го люшкам в леглото или лягам с него и го оставям да се катери по мен и заспива.
За ударена глава- щом не е губил съзнание е добре, но се следи за прекалена сънливост, загуба на равновесие ( ако е по голямо детето де), повръщане, това което и ти си описала. Ако се е ударил отпред не е толкова страшно. Страшно е когато паднат назад. Тепърва колко ще се удря.... спокойно

# 102
  • Мнения: 18 687
Малката ми щерка започна около 5-6 месец да заспива на креватче след кърмене и галене по главичка. Около 8-ми това приспиване започна да отнема много време и започнах да я приспивам на ръце до около 1г.2м. Тогава започнах след песничката да я слагам в креватчето и да сядам срещу нея. Постепенно се отдалечавах и накрая излизах от стаята. Може би е отнело месец-два.

# 103
  • Мнения: 515
Никой не ми е казвал, че трябва да заспива сама.. Просто питах кога е удачно/ от кой месец/ да се научи да заспива сама. Не искам да свиква на ръце по нататък /и знам, че в момента е много малка и има нужда от гушкане/.
Мерси за отговорите!

# 104
  • Мнения: 262
Моят сега е на 2 месеца и половина. Още от началото сравнително лесно заспива. Люшкам го 10 15 мин на ръце и като затвори очи и се унесе го оставям в кошарата. Понякига веднага заспива, друг път му слагам бибата или го галя по челото, потупвам по дупето, оставям му бял шум.. И той си заспива дълбоко. Всяко бебе е различно. Нищо не 'трвбва', нищо не е 'нормално'.

Общи условия

Активация на акаунт