ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 7

  • 22 394
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 989
Не се притеснявай, просто е по-слабичко бебенцето. Въпросът е изоставането да не се задълбочава.

Момичета, нещо не ми се зарежда групата във фб Cry При вас как е?
Иначе тези дни малко ме наплашиха, че бебчето е с по-малка коремна обиколка изост. с 1 седмица. Иначе другите мерки са добре (надявам се че не са я измерили добре)

# 706
  • Мнения: 728
Здравейте! Днес съм пълна с енергия,от сутринта чистя,пера,готвя...сега се спрях.
Добре съм,зацапването спря вечерта и повече не се е появявало. Бебко е активен доста. И моят корем е ниско. Контракции не знам дали имам,понякога ми е твърд и опънат корема ниско долу и имам чувството,че ще се изсипя,но като го хвана  и приповдигна малко се оправя.
За килограмите-забременях 48,сега съм 62 в   31седмица и 5 дни. Заобикалящите ми казват,че съм добре,доктора също,но аз се чувствам много дебела.А не ям,цял ден съм на вода и плодове в тия жеги..

# 707
  • Мнения: 236
В 34+5г.с. +11кг съм, но много зависи и от теглото, с което се тръгва. Не съм променяла с нищо хранителния си режим и пак качвам Grinning

Ти си почти с мен, аз утре влизам в 35с., 11кг отгоре съм, но се чувствам като китче, най ми е гадно как ми се докосват бедрата и изпотяват.
Относно коремчето и на мен още отдавна ми казаха, че върви със седмица назад, но това което ми прави впечатление, че различните ехографи различни мерки дават, ти чувам, че е много едро бебе, ти, че е по-фин или точен е за седмицата си.
Реших да спра да се шашкам, че по едно време само четях и сравнявах мерки, обиколки, грамажи🤪

# 708
  • not found
  • Мнения: 581
Fireee, това с килограмите не е така както го мислиш . Според мен всеки си е различно предразположен , аз както 100 пъти съм споменавала с баткото стигнах 100 кг , а не бях дебела и 50 и 60 да съм била в началото пак са много . Сега започнах от 60 и няколко и в момента съм около 90 . Не съм си променяла хранителните навици , просто съм гладна , по 1 кг сладолед не съм яла , тестяно винаги съм обичала и никога не се ограничавам . Но пълнеето е въпрос на предразположеност . Сега понамаля качването на кг , ще видим ще стигна ли пак стотака Joy Голяма съм като мече , но пък не съм очаквала и друго .

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Днес във Виена е лудница. Децата почнаха училище и градът живна следваканционно. Съответно вали дъжд и духа цял ден, вчера лято , а днес есен. Намръзнах се , ама от кога го чакам това време и няма да се оплаквам. Дъщеря ми беше мнг развълнувана, ходихме къде ли не- до всички краища на града на разходки и се прибирам чак сега.
С кг съм ок, това с предразположеното и аз го имам, но като мнг не се яде си е друго. Засега съм около 5 кг отгоре всъщност може би и 3-4, защото тръгнах 62 -63 кг. Не е зле. Предната бременност от 55 кг станах 76 кг, родих и.веднага минус 10. И вода се задържа доста...дано сега не задържа в 8мия и 9тия толкова вода и да стана кит...

# 710
  • Мнения: 783
Golden*Carnival,разбира се,че има в случаи,в които е предразположеност-тях изобщо не ги коментирам !❤ Но има и случаи(като тези,които споменах)в които си е чиста безотговорност.От кило сладолед и Нутела на корем(имам в предвид промишлени количества!)едва ли са нужни на плода.. И аз обожавам сладко и си похапвам не малко,както и тестено,но до такива крайности не бих си позволила "само защото съм бременна и сега ми е паднало".И просто се ядосвам на факта,че всека жена,която е раждала сравнява със своята бременност и се започва едно набиване"сега ще е еди какво си,сега ще стане не знам какво си,сега ще качиш еди колко си" и подобни там.. Всяка бременност е различна и много се ядосвам на жените,които не го осъзнават. Да не говорим,че и жени,които още не са раждали пускат разни работи "дочути от приятелки".Майка ми например повечето й качени кг са били в 6 м. - в 8 и 9 нищо почти-е не ходя да обяснявям на другите бременни как Голямото Качване е в 6 месец. 🤣 Да сме живи и здрави,и ние и бебчетата,пък свалянето после. Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 18:59 от Fireee

# 711
  • Мнения: 3 942
Аз също мисля, че съм добре с килограмите. В 37 седмица съм качила 10-11 кг, а така ме бяха наплашили, че ще кача 25-30. Особено майка ми, която с мен е качила 25 кг, казваше много да внимавам какво ям, че ще стана като нея. Но пък мисля, че съм късметлийка да съм бременна по това време - направо се от ядох на пресни плодове и зеленчуци. Сладко и тежки храни почти не са ми се провеждали.

Като цяло се чувствам добре, като изключим подутите ръце и крака. Особено сутрин се чувствам все едно стъпвам по балони..

# 712
  • София
  • Мнения: 625
Аз съм в 34+2 г.с. и до момента съм качила 12 кг. Според приложението, което ползвам е нормално и очакваното качване е 13-14 кг. Разбира се че е по-добре да качиш колкото се може по-малко, но не можем и да избягаме от себе си. Храненето ми доста се промени през различните фази на бременността, като минах през отвращение от повечето храни до доста сериозен апетит за тестени неща. Не съм си налагала сериозни рестрикции, но се стараех поне да се храня разнообразно, т.е. да приемам и полезни храни.

# 713
  • Мнения: 3 975
Аз до сега съм качила 8 кг като в 8м започнах по активно да качвам,тази седмица влизам в 9ти и кантара върви нагоре,обаче и голям апетит  ме мъчи цяла бременност не ми се преяде сладко а сега даже го сънувам..задържам и вода обаче намерих облекчение за подути и болезнени ръце  и сега съм много добре...

# 714
  • not found
  • Мнения: 581
На мен пък най- противно ли как да го нарека ми е като някой мъж започне да ми обяснява за гинеколози , кой колко разбирал , за раждания , за кърмене Joy Наскоро имах подобен случай - питаха ме къде ще раждам и аз се заобяснявах , но очевидно един господин от масата с повече опит при посещението от мен на гинеколози започва ей така тихичко да мърмори на събеседника си колко глупав избор съм направила и подобни , лекарката ми каква била . Глупости , обикновено ги скастрям мъжете като ги питам колко пъти са раждали или кърмили , защото и аз бях раждала и бременна съм била , обаче такова чудо като сега не е било. Така е - всяка бременност е различна , едни дебелеят , други хубавеят. И за всеки лекар може да се каже и хубаво и лошо , всеки сам избира ! Имах един колега преди време , който като видеше бебе с някой от родителите веднага ги емваше за кърменето , за не знам какво ... Странно ми е така да се бъркаш на хората , аз не си го позволявам , ако някой не ме пита . Съвети непоискани ясно заявявам , че не ме вълнуват , да ме мислят за каквато решат !
Аз щях да се хваля , че още нямам 90 кг , чак не го вярвам , но в последно време имам 1 ден проспан и останалите 3-4 съм яко по задачи , вечерта съм скапана , заспивам и еи ме на днес пак от 04:00 будна Joy

# 715
  • Мнения: 1 521
Golden това ми е любимо нещо, да слушам мъж да ми обяснява за бременност и раждане.
Grinning
Аз от четвъртък започвам тонове в 33гс.
Малко странно ми се вижда толкова рано, но поне ще следят всичко наред ли е.

# 716
  • Мнения: 102
Аз съм в 32 седмица и съм качила 12-13 кг, но всичко е на корем. Радвам се че все още не ми тежи и има случай в които забравям че съм бременна и трябва да внимавам как се свивам или навеждам. Все още обикалям по цял ден без да се уморя и засега не ми се подуват краката и ръцете за което също много се радвам. Единствения ми проблем е, че пак имам инфекция, но този път много ме и сърби и направо откачам и това ми пречи да спя нормално. Надявам се скоро да спре този сърбеж, че няма да издържа така до октомври

# 717
  • Мнения: 5
Здравейте мами знам ,че въпросът ми не за тази тема ,но кой по добре от вас би ми отговорил ,та така дъщеря ми е бременна 11 -ца и все още не е избрала акушер - гинеколог който ще следи бременността ,двоуми се между д-р Вани Георгиева 11дкц  и д-р Арабаджиева 20дкц ,моля за мнение и препоръки.Предварително благодаря


Имам впечатления от д-р Георгиева в 11 ДКЦ и те не са положителни. Не си следя бременността при нея, но съм ходила на прегледи там и не е особено приятна обстановката, сестрата не е много мила и пациентите и..... Не бих записала дъщеря си там.
Аз се следя при д-р Веселина Славкова, но тя май само на частно следи бременност.

# 718
  • Мнения: 139
Момичета, за тези тонове - колко често ще се ходи? На мен ми казаха всяка седмица и се чудя дали не съм разбрала грешно. В 34 г.с. съм. Не е ли по добре да се гледа на ехограф бебето всяка седмица !?

# 719
  • Мнения: 1 136
Аз съм в 33+6 и до момента съм +7/8 килограма. Качила съм само на корем. Течности не задържам и не се подувам, но спрях солта(че от нея бях запичнала да се подувам). Като цяло и аз съм предразположена към напълняване, но на последното обременяване с глюкоза излязоха високи резултати и ме наплашиха с гестационен диабет, затова сега не смея да ям сладко и тестено изобщо (ако много ми се дояде си хапвам 1 хапка само). На режим съм от 2 месеца и не съм качила никакви килограми, но бебчето расте

Общи условия

Активация на акаунт