ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 7

  • 22 429
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Защо в почти 35 седмица е това шашкане. 36 седмица е 9ти месец нали? Би трябвало да ви успокоят тези лекари. Ако са наддали над 2.400 кг също е успокоително. Аз съм родена в 36та седм. Приятелката ми в 32ра. В кувиози не сме стояли.

# 691
  • Мнения: 32
И аз лежа, днес влизам в 9 месец и вече ми е някак по-спокойно.Не зная колко надолу е слезнало,но аз още си чакам онова прословуто облекчение на дишането.Иначе тежестта долу се е усилила.Дъщеря ми се роди в 36г.с  2650 и се води доносена,всичко си беше наред.Общо взето важно е да е над 2500гр Simple Smile Кураж,още малко остана.

# 692
  • Мнения: 3 988
Днес бебко си е харесал лявата страна на корема ми,видимо обема е съсредоточен там а и ребра нямам вече в тази част голямо ръчкане😁

# 693
  • Мнения: 3 227
Цяла бременност бебето ми е ниско долу в таза. Расте и се развива. Не пия лекарства, нямам забрани за каквото и да е. Води се напълно нормална бременност. Летях скоро със самолет, минавам стотици км с кола, вървя с часове пеша. Раждания тръгват дори когато бебето е много високо и далеч от родовия канал и нямат никаква връзка с позицията му. Наместването на бебето там не е индикация за скорошно раждане. Дори може да преносите.

Голди, различно е. Натиска там, по-трудно ми е седенето/изправянето. Ръчка ми по свивките на краката, натиска яко пикочния мехур. Баткото беше високо и тогава едва дишах и имах проблем с червата.

# 694
  • Мнения: 236
Аз нямах също никакво усещане, че е ниско долу, но така се оказа. По неприятното ми е това постоянно втвърдяване на корема, вечер се случва и въпреки, че за 4 дни толкова системи отнесох не спира.
И аз не бих се впечатлила, но АГто ми леко ме сашна с притесненията си за това колко е ниско бебчо. Иначе в четвъртък беше към 2400, ще видим другият четвъртък колко ще е🙏🏻

# 695
  • not found
  • Мнения: 581
Значи моето бебе е ниско долу вече , както писах по- рано понякога имам чувството , че ще изпадне Anguished само , че аз съм в 32 седмица още Grinning не се тревожа кой знае колко , ако трябва да съм искрена . Баткото беше горе леле не можех да ям , ритници в ребрата , това бебе е обратно спуква ме от шутове , около пъпа усещам стягане не знам това ли са контракции , обикновено като се наям, може просто да се издувам. Там имам лоша чувствителност още от първото секцио, не знам защо така ми остана като изтръпнало... Може ли бебето да ми прищипва нещо , такова чувство имам . Адска болка понякога .Доревава ми се .

# 696
  • Мнения: 1
Здравейте! На някоя от вас дали са й предписвали по 2 таблетки Сорбифер дневно или всички пиете по 1 табл. дневно?

Аз го пия една таблетка три пъти на ден

# 697
  • Мнения: 51
Nadincho04 имам контракции от самото начало, пия единствено магнезии за тях,но си ги имам повече от 10 на ден. И все се чудя не трябва ли да ни направят терапия за дробчетата ако има вероятност да тръгнат преди 37г.с.!? 
Аз започнах да усещам движенията на бебето изключително ниско и повече тежест, когато съм права.
АГ-то ме стресира след като ми каза- “не ми се изражда недоносено бебе”, а те така се водят до 37г.с. Confused

# 698
  • Мнения: 90
На нен миналия месец, когато лежах в болницата ми сложиха три инжекции за дробчетата, за всеки случай, ако раждането започне по рано. Сега съм в 35гс от вчера пак ме боли кръста и усещан лека дежест биско долу, струва ми се че бебето слезе по ниско. Малко ме е страх утре съм на лекар да видим какво ще каже. Звънях й сутринта, да питам дали са нормални тези болки, но не ми вдигна🙁 дано до утре няма проблем
Nadincho04 имам контракции от самото начало, пия единствено магнезии за тях,но си ги имам повече от 10 на ден. И все се чудя не трябва ли да ни направят терапия за дробчетата ако има вероятност да тръгнат преди 37г.с.!? 
Аз започнах да усещам движенията на бебето изключително ниско и повече тежест, когато съм права.
АГ-то ме стресира след като ми каза- “не ми се изражда недоносено бебе”, а те така се водят до 37г.с. Confused

# 699
  • Белгия
  • Мнения: 511
Само да благодаря на мамите с предложенията откъде да си намеря полу-официална рокля за тая сватба, изобщо не се бях сещала, че ХМ имат и дрехи за бременни! Днеска отидох, и си харесах една рокля, която имаше 50% намаление и направо нямаше как да я подмина! Поне няма да ми е жал за това, че ще я нося 1-2 пъти само Simple Smile

А за кръста, също понаболява напоследък малко повече от обикновено. Почнах да се чудя, дали да не спра с това колело, в петък съм на преглед, ще питам дали още ми е позволено или да се поозаптявам малко Joy

Вие как сте с килограмите? Аз до сега качих общо 6, като и доста отслабнах в началото.. в 32 + 5 (не гестационна) седмица съм. Само ме плашат тука, че сега за няколко седмици се почва най-интензивното качване Cold Sweat

# 700
  • Мнения: 226
Didi, направо ме разбиваш с това колело. Евала! Stuck Out Tongue Closed Eyes
Аз съм +10кг в 33г.с.+2д
Карам кола всеки ден до работа (около 20км) и не ме натоварва, но когато ми се наложи 2-3 пъти да карам над 150-200км определено усещах стягане на корема и ми ставаше дискомфортно. Иначе на късите разстояния в тези жеги и до магазина не бих излезнала без кола Grinning
vesenceto_85 Как си, всичко наред ли е?

# 701
  • Мнения: 783
И моите доста позачестиха - като през нощта се будя от 2-3 болезнени(като менструална болка) и силен натиск в пикочния мехур. Смятам,че е нормално за 33 г.с все пак. Всяка седмица съм на преглед да следим бебчетата,за сега всичко е нормално,направиха ми и на мен терапията за дробчетата за всеки случай. + 8 кг съм за момента,това с изнензивното качване вече ми омръзна да го слушам,очевидно е,че ако не ядеш в големи количества,няма как и от къде да ги качиш по себе си. Но обикновено тези работи все от жени качили по около 30 кг го чувам( някоя яла по 1кг сладолед на ден,друга промишлени количества кисели краставички с Нутела) е то как да няма интензивно качване. 🤣🤣🤣 Така че не се плашете ☺️

# 702
  • Мнения: 51
В 34+5г.с. +11кг съм, но много зависи и от теглото, с което се тръгва. Не съм променяла с нищо хранителния си режим и пак качвам Grinning

# 703
  • Мнения: 14
Здравейте мами знам ,че въпросът ми не за тази тема ,но кой по добре от вас би ми отговорил ,та така дъщеря ми е бременна 11 -ца и все още не е избрала акушер - гинеколог който ще следи бременността ,двоуми се между д-р Вани Георгиева 11дкц  и д-р Арабаджиева 20дкц ,моля за мнение и препоръки.Предварително благодаря

# 704
  • Мнения: 15
Момичета, нещо не ми се зарежда групата във фб Cry При вас как е?
Иначе тези дни малко ме наплашиха, че бебчето е с по-малка коремна обиколка изост. с 1 седмица. Иначе другите мерки са добре (надявам се че не са я измерили добре)

Общи условия

Активация на акаунт