Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 авг. 2019, 17:32 ч.

Условия в чужбина

• 1 862
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
Да се юрнеш към Канада при положение че цяла Европа ти е на 2 часа за 50€ полет и имаш същите права като месните, без да минаваш 2години прицедури, е глупаво.

Това беше интересен коментар. Явно всички, които сме се юрнали към Канада сме глупави Smiley. Съжалявам, нямах за цел да се заяждам или да разводнявам темата, но просто не се сдържах.
На вас не ви ли хрумва, че няма изобщо база за сравнение. Все едно да сравняваш бялото с черното и да търсиш някаква прилика.

# 31
Предимството на Канада е, че не може Сульо и Пульо да се качи на самолета за 50 евро и без легален статут и да се изтресе там. Това е огромен плюс - не влизат съмнителни и нежелани елементи, мисля че все по-силно започва да се усеща из Европа колко е неприятно и направо опасно всякаква паплач да може да ти се изтресе в уютното предградие примерно.
В Канада съм от 15 години - авторката изобщо да не тръгва за насам - няма да й се получи, ама никак. И с тези безумни планове първо мъжът й да отидел....Семейство емигрира ЗАЕДНО - не се крият жената и децата като мишки - ударът се поема пропорционално от всички. Език трябва да научите на максимално високо ниво (ако ходите в Квебек и френски), има изпити за Канада, точки...чувам, че е станало много по-сложно от преди 15 години. И без финанси пък съвсем не ви виждам - самолетни билети (поне 3000 долара), апартамент под наем - зависи от провинцията, но да кажем 1200 на месец , предплата за поне още месец, застраховки - здравни поне 1000 долара, мебели - Икея - 5 000, кола - поне 5000 ......Шофьор на Тир не се става лесно - има курсове и то много скъпи  и трудни, а и отнема време )и като почнеш в началото изкарваш около 3-4000 максимум и те няма изобщо в къщи. Детска градина - поне 1000 на месец ( ако сте в Квебек - да кажем 500), застраховка на колата поне 200 на месец...До тук сме на едно двайсетина хиляди долара, а още не сме започнали да ядем, да се обличаме и да плащаме разни други неща, курсове и непредвидени и непомислени неща. И за почивки на Карибите или ваканции  в Бг не говорим изобщо.
Ако сте си мислили за социални помощи май са горе-долу 1500 на месец за всички (детски включени) и не се дават директно от самолета. Сумата може и да не е точна - нямам наблюдения - подочула съм разни неща. Та - забравете за Канада и си определете по-реалистична и близка цел - и най-вече - тръгвайте всички заедно, че на колко такива раздели съм се нагледала - единият се справя, а другия все нещо чака  и се ослушва и не може да се оправи или свикне. А детето е голямо оправдание за нерешителни или неподготвени хора, че и по още едно раждат с цел да не работят. Обаче няма майчинство ако не си работил определен период, както няма и борса, ако не си събрал определен брой часове.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 08:27 от Мама Кенга

# 32
Kenga,

Както се казва, "посмали рибата, щот ще убия децата".

То по твойте думи, в Канада имигрират, три типа хора: милярдери, мулти-милионери и само милионери. Ама за милионерите не е сигурно дали ще издържат финансово.

Единственото полезно в поста ти е, че в Канада дори наглед прости професии са силно регулирани. И това трябва да се има впредвид. ОК Разбрахме.

Незнам дали си разбрала и дали е стигнала зад океана тази новина, но България от 2007 е пълноправен член на Европейския съюз. Всеки българин има право да работи, във всяка държави от ЕС от 2014. От скоро това важи и за Щвейцария. Всики българин би бил легален във всяка една държава от ЕС, без никакви точки, инервюта, колко пари има в банката и т.н.

Веднъж се заговорих с един канадец на едно летище. Думите му бяха: незнам как със 50х-60х заплата, се купуват къщи за 500х-600х, как мислят да я карат канадците, незнам.
И той ми направи един семеен бюджет като твоя. Без коментар.

Канада е поевропейчени САЩ в общи линии. Хората са приветливи, и там е пълно със сульовци и польовци, като навсякъде. За бачкатори е трудно, да издържат ако не са се набалбукали с кредити, като навсякъде.

# 33
Kaзвам, че не можеш ей така да се качиш на самолета и да дойдеш до Канада без легален статут, а не че българите нямат легален статут в Европа.
И упражнението не е евтино и с 3000 евро не можеш да тръгнеш. Това казвам - пък какво някой ти казал на летището няма никакво значение. Какви милионери, какви пет лева...
Хубаво е з авторката да емигрира по-наблизо, че да може да се прибере обратно сравнително безболезнено, ако не й се получи.
На теб в Германия харесва ли ти да ти се изтрисат всякакви с 50 евро в джоба, хванати направо от  гората? И още колко ще издържи германската икономика?
Бачкаторите в Канада си живеят живота - вчера трима майстори за един ден работа си тръгнаха с 3000 долара.
Н

# 34
Ай, че тъпо, не видях профилната снимка в началото.

Руски тролове налазиха, тази тема.

По-добре да се заключи.

Сега ще се включат профили на други тролове да обясняват как са виждали Кенга на живо и не не била трол. На тях и на Кенга, постовете не ги четете, няма смисъл. Пък да им отговаряте, значи ставате част от замисъла им. Не го правете!

# 35
Ха-ха - пиша тук поне от 2003 пич, объркал си се нещо или звездите ти го говорят. И да, доста хора ме познават и Канада не е Германия.
И какво доказва една профилна снимка - това е събора в Рожен от тази година.....
Нали се сещаш, че на мен ми е все тая дали ще ми четат постовете или не. Само да не се изтърсят с 3000 в Канада, че няма да им стигнат за билети за връщане..

# 36
  • На остров
Tropsi аз пък нищо смислено не прочетох казано от теб по темата. Критикуваш мама Кенга, но тя живее там и реално има поглед върху нещата. Да може да звучи много за някой, но са така нещата, емиграция без пари не се прави.

Това, че България е в ЕС на пръв поглед е ок, но реално ако нямаш работа никъде не можеш да стоиш повече от 3 месеца. Отделно стои въпроса с квартири, банкови сметки, документи въобще всичко е много навързано и не е както казваш ти взимаш си куфара и отиваш където искаш.

# 37
  • Down south
Това какво общо има с поста на Мама Кенга
Цитат
Незнам дали си разбрала и дали е стигнала зад океана тази новина, но България от 2007 е пълноправен член на Европейския съюз. Всеки българин има право да работи, във всяка държави от ЕС от 2014. От скоро това важи и за Щвейцария. Всики българин би бил легален във всяка една държава от ЕС, без никакви точки, инервюта, колко пари има в банката и т.н.

Тя се опитва да обяснни, че  Канада, не е като Европа, решеваш, събираш куфарите и се местиш.
Много хора, след отпадането на туристическите визи, бъркат отиването до Канада с цел туризъм и легалното установяване там.
Две напълно различни начинания.

# 38
И Все пак поста и звучи много снобски.
Значи преместването в Канада е само за лекари и адвокати и то с перфектен английски и френски?! Ами не мога да се съглася , или ще ми кажете , че всички, които сте отишли да живеете в чужбина сте били с перфектен език и професия , която се признава там ?

# 39
  • Наблизо
Аз-да.Говорех 2 езика и третия го научих там.
За млад човек без семейство смятам,че всеки мотивиран със сечащо пипе ще се справи дори и без език и професия.
Обаче за семейства - задължително единия трябва да говори на високо ниво езика и да има призната професия или уредена работа.

# 40
  • Down south

Значи преместването в Канада е само за лекари и адвокати и то с перфектен английски и френски?! Ами не мога да се съглася , или ще ми кажете , че всички, които сте отишли да живеете в чужбина сте били

На мен поста ми казва, че  "местенето" в Канада, не е просто, бързо  и лесно, още повече евтино.

Явно,  всеки чете и разбира написаното по различен начин.

# 41
Да, тръгнала съм с два езика (единият перфектен - френски), с достатъчно пари, с осигурено жилище в хубав квартал ( стана по случайност), с намерена детска градина (пак по случайност), започнах и работа на 20 ден ( с връзки), на третия месец се записах в университет и взех сертификат за 6 месеца. Всички заедно сме дошли и сме се борили - детето ми беше на година и половина. Други въпроси?
Да, виждала и съм и хора без език и дошли без пари - ам не им се стича добре емиграцията - гърчат се, ходят да си губят времето да учат езици, години има отнема да отидат да учат нещо, разнасят пици и изобщо водят един живот,в  който аз в никакъв случай не съм искала да се впускам.
Вместо да се дръвчите - слушайте и оценявайте безплатните съвети, базирани на дългогодишен опит.

# 42
И защо подскачаш като ощипана булка ?

Хайде сега само Вие сте била в чужбина и само вашият опит е от полза.  Сама казвате , че които не знаят езика имат опция да го научат и едновременно с това да работят . Да учиш и да работиш като разносвач на пици не му се вика гърч,  а отговорност.

Вие от къде знаете , че авторката на темата няма познати в Канада , които да и помогнат в началото . Може за това съпруга и да отиди пръв , за да изкара шофьорска книжка , да си намери работа и след това да замине тя с детето. Едва ли се е спряла на Канада толкова неподготвена,  колкото искате да и втълпити,  че е.

# 43
  • Canada
И защо подскачаш като ощипана булка ?

Хайде сега само Вие сте била в чужбина и само вашият опит е от полза.  Сама казвате , че които не знаят езика имат опция да го научат и едновременно с това да работят . Да учиш и да работиш като разносвач на пици не му се вика гърч,  а отговорност.

Вие от къде знаете , че авторката на темата няма познати в Канада , които да и помогнат в началото . Може за това съпруга и да отиди пръв , за да изкара шофьорска книжка , да си намери работа и след това да замине тя с детето. Едва ли се е спряла на Канада толкова неподготвена,  колкото искате да и втълпити,  че е.

Aаа, ние нищо не исками да й втълпими Laughing

За който не е наясно - визите за влизане в Канада си важат за определен период. Кой влязъл-влязъл.

# 44
Да, те познатите ще й дават и някой лев и ще я държат да живее у тях с години.....И детето ще й гледат..

Общи условия

Активация на акаунт