С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 526
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 180
Моята свекърва един-единствен път си позволи да ми даде съвет преди години, но никога няма да го забравя. Каза ми, че независимо през какво преминаваме с мъжа ми, трябва да запомним, че сме ние двамата срещу проблема, а не един срещу друг заради проблема.
Добър съвет. Явно жената е читава.

# 31
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
В моя случай само слушам и ми минава покрай ушите, че вляза ли в спор и ще чуя още стотина глупости. Веднъж опита да отбележи колко ми помага с къщната работа ММ, ама не да е доволна от него, ами един вид да взема от него прахосмукачката, че той свекърът такива работи не  е правил навремето. Абе мързелана съм аз....
От начало и аз бях така. Първо даже се хилех, после ми минаваше покрай ушите и не обръщах внимание, накрая се ядосах. След 2-3 забележки се наложи по-грубо да й покажа къде може и къде не може да изказва мнение.  Светна ми, че ако не бях подминавала отначало, изобщо нямаше да се ядосвам. Това покрай акълите за връзката ми. После за акълите за детето изобщо не съм чакала да стигнат до там да ме ядосват.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 182
Преди години сме у свекърва ми на гости. ММ си измива ръцете, изтръсква ги над мивката, след което прокарва пръсти през косата си. Майка му почва да се ядосва и да го хока, защо не използва кърпа. До тук добре, после обаче се обръща към мен: как съм го търпяла такъв, защо си мълча, защо не му се скарам. Накрая аз отговарям, че той е голям човек с изградени навици и питам какво бих могла да направя в ситуацията. А тя ядосано: "Ами да се разведеш с него" Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 250
Ха ха хаааа. Ей това е истинска причина за развод Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 6 182
Все още се чудя дали е таяла надежди, въпреки, че вече имахме две деца и очевидно сме се разбирали добре или просто си е говорила рандом приказки за да ме предизвика. Пък мен все на кикот ме избива, ама е лесно да се кикотя като се виждаме рядко.

# 35
  • Мнения: 1 258
Моята свекърва редовно споменава пред ММ, че мъжът бил гостенин в къщи. Отвърнах и че това са отживелици.

# 36
  • Мнения: 1 134
Аз й казвам, че нашите не са ме отгледали да съм слугиня на някой мамин лигоч и тя седи и ми мига. В наше време смятам, че задълженията се поделят или който може- го прави. НЕма да се завра на печката и другите оръдия на труда по цял ден и то посред лято, че и за сметка на детето си.

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
Това, че няма да се завреш да готвиш "за сметка на детето си" малко ми е неясно.
Обикновено се готви домашна храна, заради децата- да е здравословно и вкусно.....

# 38
  • Мнения: 9 368
Тити,
Свекърва ми забележки не ми прави, нито аз на нея. За интимните отношения пък съвсем. За сметка на това, майка ми преди години ме попита, притеснявали се мъжът ми от късите ми поли и прилепналите ми дрехи. А, той милия не само не се притеснява, ами му харесва. 😉Сега вече не мога да нося толкова къси поли, че не ми стоят добре на фигурата.

# 39
  • Мнения: 5 349
Това, че няма да се завреш да готвиш "за сметка на детето си" малко ми е неясно.
Обикновено се готви домашна храна, заради децата- да е здравословно и вкусно.....

Съгласна съм. Но не само и заради децата, а заради всички в семейството. Ако не иска да готви за маминия лигоч, то и той не е длъжен да прави нещо за мамината лигла , освен ако съответното семейство не си е надвило на масрафа и си има домашни слуги.

# 40
  • Мнения: 13 770
Момичето сигурно е с малко бебе, което още не е на обща храна. Нормално е всекидневното готвене да не й е приоритет!
Абе, какво пък толкова готвите в тези жеги newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз й казвам, че нашите не са ме отгледали да съм слугиня на някой мамин лигоч и тя седи и ми мига. В наше време смятам, че задълженията се поделят или който може- го прави. НЕма да се завра на печката и другите оръдия на труда по цял ден и то посред лято, че и за сметка на детето си.
Интересно, ако и мъжът ти каже същото за теб - "че нЕма се завре над печката и т.н. зарат' некоя мамина лигла, вместо да си джитка по парковете с количката" и в същото време ви е финансово невъзможно да си наемете готвачка/чистачка или пък да ядете навън/поръчвате храна от вън. ГолЕм майтап Joy Всеки от мъжки пол, който не готви бил "мамин лигоч". А и второто и тртото ти изречение си противоречат - как хем се поделят задълженията хем ти не готвиш, не чистиш и т.н.? а да - той прави всичко вкъщи след работа и в почивките, а през деня ходи да изкарва парички за всички ви, а ти гледаш бебето People Eyes Joy и то до някое време, щот вечерта той да си поема бащинските задължение, нал' му баща Фсе пак SatisfiedSatisfiedSatisfied.

# 42
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Едно дете има нужда и от друго, освен от храна. Ако е малко и се съобразяваш с него с готвенето или направо на отделна храна, а мъжа има претенции за друго, наистина трябва да стоиш до печката. Готвя да детето, а той, даже и аз, претенции някой друг път или с негова помощ. Ако си цял ден в кухнята детето кога ще излезе на разходка, на някое забавление, а и вкъщи да си с него пак си иска внимание и игра.
Света не се върти около готвенето

# 43
  • Мнения: X
Оф, като започнете с това висене в кухнята цял ден, човек ще каже, че петстепенно меню въртите. Страшен зор е да се метнат месо и зеленчуци в слоукукъра или да се мушне едно пиле с ориз/ картофи във фурната, или просто да се забърка една салата/таратор и омлет.

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839
Нали знаеш, че на кривата ракета всичко ѝ пречи....
Друго си мисля аз- като не са я отгледали да може да сготви, да изчисти или каквото и там да свърши вкъщи, за какво са я отгледали?
Да седи като фикус до вратата и като се върне мъжът ѝ от работа, да ѝ забърше праха? newsm78
Много са ми интересни такива- какво ли от ежедневието могат да правят и защо въобще се женят, като ги бива само за принцеси?

Общи условия

Активация на акаунт