С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 543
  • 774
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Уиш, хич не ми дреме колко съм чужда, бих се бъркала и още как. За щастие, не ми се налага. Колкото и недостатъци да има, никога не е позволявал подобни неща. Много отрано си е поел нещата в свои ръце и ясно е показал границите, така че няма и щения от другата страна.

Баси, чак започнах да виждам и позитиви в него.

# 706
  • Мнения: 1 030
Хубаво де! Дори да е досадила жената, има начин да се каже. Да се обясни, че не са ок с това и т.н. Това скачане не го разбирам! Та вещица, ще я очистела,  ще се развеждала...малко повече ми идва.

# 707
  • София
  • Мнения: 24 839
Така е. Но като виждаш, че според собствената му майка не е пораснал, е малко трудно.

Аха, значи като се омъжваш, го правиш с нагласата, че си взимаш инфантил за превъзпитаване? newsm78
Ми, няма лошо, само не мога да разбера какъв е тоя рев, че не бил мъж, че бил Муньо и т. н.?

# 708
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Ти нали се сещаш, че момичето едва ли е заявило на свека в очите, че е вещица, нито е тръгнала да я очиства наистина. Вероятно тези неща не ги е казала в прав текст и на мъжа си даже. Какво, не може тук да изпусне парата ли? И аз като се ядосам на някой директно казвам "ще те убия" ама убийца още не съм станала.

# 709
  • София
  • Мнения: 28 867
Така е. Но като виждаш, че според собствената му майка не е пораснал, е малко трудно.

Аха, значи като се омъжваш, го правиш с нагласата, че си взимаш инфантил за превъзпитаване? newsm78
Ми, няма лошо, само не мога да разбера какъв е тоя рев, че не бил мъж, че бил Муньо и т. н.?

Ааа, не, аз като се омъжвах, направих точно това – омъжих се. Нито си падам по осиновяването на съпрузи, които да обгрижвам като деца, нито имам или съм имала изишни нерви за инфантили. Свекърва ми не е се е държала с мъжа ми като с малко дете.

# 710
  • София
  • Мнения: 24 839
Ааа, не, аз като се омъжвах, направих точно това – омъжих се. Нито си падам по осиновяването на съпрузи, нито имам или съм имала изишни нерви за инфантили. Свекърва ми не е се е държала с мъжа ми като с малко дете.

А, ако се беше държала, според разбиранията ти, като с малко дете, щеше да ги оставиш да си решават отношенията или щеше да почнеш с декретите и превъзпитанието?
Щото, в случая, момата напира да превъзпитава наред- първо свекървата, после мъжа си.

# 711
  • Мнения: X
Въпрос на елементарно възпитание и съобразителност е да се усетиш кога прекаляваш и кога започваш да досаждаш на близките си.
Разбира се. Но прекаляването е също въпрос на индивидуално тълкуване. По-назад не една и две съфорумки писаха, че за тях не е проблем дори ежедневното чуване на мъжете им с майките им. За други и веднъж седмично е драма.

Хайче, в кое би се бъркала? Дали свекърва ти звъни на Пешо и Гошо? Значи, ако майката на Уишмастъров беше жива, и звънеше на негови приятели, аз посмъртно не бих се отнесла с мъжа си като с малоумен и да я кова защо излага мъжлето ми, звънейки на приятелите му. Приела съм, че мъжът ми е пълнолетен и с акъла си и това са техни работи, които той е достатъчно интелигентен да оправя сам.

# 712
  • София
  • Мнения: 28 867
Ааа, не, аз като се омъжвах, направих точно това – омъжих се. Нито си падам по осиновяването на съпрузи, нито имам или съм имала изишни нерви за инфантили. Свекърва ми не е се е държала с мъжа ми като с малко дете.

А, ако се беше държала, според разбиранията ти, като с малко дете, щеше да ги оставиш да си решават отношенията или щеше да почнеш с декретите и превъзпитанието?
Щото, в случая, момата напира да превъзпитава наред- първо свекървата, после мъжа си.


Като цяло не съм от търпеливите и нямам желание да си хабя живота в превъзпитание на възрастен човек, без значение дали става въпрос за мъж, свекърва, роднина или съсед. Това по принцип. В конкретната ситуация зависи дали държанието на свекървата щеше да окаже влияние върху моето ежедневие. Ако оказваше влияние, щях да кажа на мъжа ми да намери начин да ограничи това влияние. Ако не оказва, не ме интересува – нали аз не се отчитам като ученичка ежедневно.

# 713
  • Мнения: 1 030
У дома всеки звъни и говори с който пожелае и колкото пожелае. Нито ги следя тези неща, нито са ми на дневен ред. Мъжът ми е голям човек, той може да прецени как и колко да контактува. И аз вдигам телефона, не ми пречи да отделя няколко минутки.
Другото за мен са излишни нерви и препирни.

# 714
  • Мнения: 12 681

А нали аз не се отчитам като ученичка ежедневно.

Някои хора  просто са по-близки.

# 715
  • София
  • Мнения: 28 867
А други порастват.

# 716
  • София
  • Мнения: 24 839
Порастването не означава задължително изчезване на близостта.
Както и близостта при различните хора се проявява различно.

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 23 841
Дали ще остане осведомена или не, това е само между нея и този на когото звъни. На трети лица изобщо не им е работата да си пъхат там носа.
Ама свекървата да ги въвлича. Честно казано и аз се вкисвам от подобни ситуации.

Майка ми вчера звъня на мен, аз вдигнах и викам, че не мога да говоря. Звъняла на мъжът ми - той бил зает, не вдигнал. После 3-4 пъти на големия син, който все пак е говорил с нея няколко пъти. После и той спрял да вдига. Та си говорила с малкия, който е малък и далеч от всякакви планове и уговорки. И вечерта ми държи сметка. Аз бях изключително вкисната и го показах ясно. Ами ако ми беше свекърва?

Мъжът ми както и да ме държи отговорна аз как да я спря? Защото в обсъждания случай казвате мъжът да се оправя. Аз говорих, обяснявах, виках. Не и не.

# 718
  • София
  • Мнения: 28 867
С това съм напълно съгласна. Нямам предвид изчезване на близостта, а промяна на проявленията й - ако майката е звъняла всеки ден на детето си, докато е било на лагер от училище, не би трябвало да му звъни всеки ден, докато е на море с жена си.

# 719
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 319
С това съм напълно съгласна. Нямам предвид изчезване на близостта, а промяна на проявленията й - ако майката е звъняла всеки ден на детето си, докато е било на лагер от училище, не би трябвало да му звъни всеки ден, докато е на море с жена си.

Точно това нещо не могат да разберат някои свекърви.
Момчето е станало мъж,има жена.
Ако свекървата остави сина си намира ,поне докато е на почивка с жена си това не означава,че близостта е изчезнала.
Малко тактичност трябва.

Някои семейства просто си изключват телефоните,когато почиват.

Общи условия

Активация на акаунт