С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 533
  • 774
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Ако имам възрастен родител, най-малоумното нещо, което бих направила на почивка, е да си изключа телефона. Не за друго, а за да не науча за погребението му (примерно) три дни след като то е приключило.

Егати патърдията, че свеки звъннала на приятеля да провери дали синът ѝ не се е удавил случайно, докато е на море. Чудо голямо.

# 721
  • София
  • Мнения: 24 839

Точно това нещо не могат да разберат някои свекърви.
Момчето е станало мъж,има жена.
Ако свекървата остави сина си намира ,поне докато е на почивка с жена си това не означава,че близостта е изчезнала.
Малко тактичност трябва.

Някои семейства просто си изключват телефоните,когато почиват.

Точно същото не могат да разберат и някои снахи.
И се намират със свекървите си, и са толкова еднакви- като сиамски близначки, ама на различна възраст.

ПП. Семействата, които заедно решат да си изключат телефоните, нямат проблеми.
В семействата, в които единият решава да забрани или разреши нещо на другия, винаги имат проблеми и винаги някой друг им е виновен.....

# 722
  • Мнения: X
Понеже майка ми не шофира, за нея карането на кола е смъртен ужас. Всеки път, когато се прибирам в София, ѝ звъня да знае, че съм се прибрала жива и здрава. Ще каже човек, че най-малкото генерал Гурко е преминавал Шипченския проход, а не съм карала има-няма 80 километра. Ама, на, треперка за глупости и аз ѝ звъня да не се шашка. Та, представям си на Уишмастъров да му дойде на ум да ми дава наклон за това звънене. Ей сега. Да, да.

# 723
  • Мнения: 3 186
Момчето е станало мъж,има жена.
Ако свекървата остави сина си намира ,поне докато е на почивка с жена си това не означава,че близостта е изчезнала.
Малко тактичност трябва.

Хм... мен пък ми е странно, че моят се чува с майка си веднъж седмично и разговорът им е под една минутка.
Добре ли сте - Добре сме- Чао. Никаква близост.
Засега не съм си споделила притесненията, но си стоят.

# 724
  • София
  • Мнения: 28 731
Като се прибираме в София и аз звъня. Или като пристигнем някъде. Но всеки ден... Абсурд.

Имаше период, в който свекърът ми звънеше почти всяка събота в 7.30 - 8.00 сутринта. Въобще не се усещаше. Ами в един момент реагирах много остро, защото ми писна да ме буди.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 13:42 от milenaka

# 725
  • MI
  • Мнения: 11 847
Ех, тази свещенна почивка, на която е проблем да говориш 10 минути по телефона, но е напълно в реда на нещата да зарежеш за поне половин ден жената и да идеш на риболов. Joy Сега знаем ли с кой общува и как на риболова, ми ако не е само с рибките, ммм?!

# 726
  • София
  • Мнения: 24 839
Понеже майка ми не шофира, за нея карането на кола е смъртен ужас. Всеки път, когато се прибирам в София, ѝ звъня да знае, че съм се прибрала жива и здрава. Ще каже човек, че най-малкото генерал Гурко е преминавал Шипченския проход, а не съм карала има-няма 80 километра. Ама, на, треперка за глупости и аз ѝ звъня да не се шашка. Та, представям си на Уишмастъров да му дойде на ум да ми дава наклон за това звънене. Ей сега. Да, да.

Аз шофирам, но това въобще няма значение, защото при безумците на пътя, може да те отвеят и на 2 метра от вкъщи.
Откакто сме се качили на коли, в нашето семейство важи същото- който пътува, като пристигне се обажда.
Това е в сила при всички хора с нормални взаимоотношения, си мисля.

# 727
  • Мнения: X
Всеки с модела си, адаш. За различните хора, различно е нормалното. На майка ми звъня веднъж в седмицата, максимум два пъти, да я чуя добре ли е, дали има нужда от нещо и т.н. С Уишмастъров, когато е в командировка, се чуваме всяка вечер и откарваме лаф мохабет по цял час. А когато Говендър Мой е на море, съм го помолила да пуска всеки ден по едно съобщение (няма значение СМС, вайбър или месинджър), че не се е удавил. И той, клетникът, ежедневно пише прилежно: "И днес не съм се удавил."  Embarassed

# 728
  • София
  • Мнения: 28 731
Е, да, вярно всеки с модела си.

П.П. Пак добре, че не си казала на ключаря да ти пише всеки ден. Joy

# 729
  • София
  • Мнения: 12 006
Всеки с модела си, адаш. За различните хора, различно е нормалното. На майка ми звъня веднъж в седмицата, максимум два пъти, да я чуя добре ли е, дали има нужда от нещо и т.н. С Уишмастъров, когато е в командировка, се чуваме всяка вечер и откарваме лаф мохабет по цял час. А когато Говендър Мой е на море, съм го помолила да пуска всеки ден по едно съобщение (няма значение СМС, вайбър или месинджър), че не се е удавил. И той, клетникът, ежедневно пише прилежно: "И днес не съм се удавил." Embarassed
Aма няма предполагам определен час в който да го напише или краен час до който следва да е писал, нали? Това е разликата между твоя случай и този на анонимната на мъжа й. И ми изниква въросът - твоя Говендър, ако се улиса по плажния живот и забрави да ти пише или се усети прекалено късно и реши да пропусне среднощните писаници, т.е. 1 ден не ти пише - какво ще направиш? (освен, че ще решиш как се е удавил:))

# 730
  • Мнения: 8 265
Момчето е станало мъж,има жена.
Ако свекървата остави сина си намира ,поне докато е на почивка с жена си това не означава,че близостта е изчезнала.
Малко тактичност трябва.

Хм... мен пък ми е странно, че моят се чува с майка си веднъж седмично и разговорът им е под една минутка.
Добре ли сте - Добре сме- Чао. Никаква близост.
Засега не съм си споделила притесненията, но си стоят.


Не се притеснявай. Ние сме така с големия даже не се чуваме, драсваме си по някой ред по месинджъра - ако сме гледали някой хубав филм, или сме ходили на някое интересно място и това е. Последно му писах кога смятам да му ходя на гости, каза ми че няма да е в града него уикенд, да отида следващия и те така. А не е като да не сме близки, просто няма какво толкова да си казваме всеки ден. Но съм се обаждала на приятелите му, когато му е изключен телефона.  hahaha hahaha hahaha

# 731
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 300
Абсурт,съгласна съм с теб,че не е нормално единия партньор да забранява нещо на другия.

Но въпрос на възпитание е да се съобразяваш със ситуацията,да си тактичен и да уважаваш личното пространство на хората.
Особено на младо семейство.
И не само,когато са на почивка.Да звъниш в почивен ден в 6-7 сутринта например, също е безобразие.Освен ако няма сериозна причина разбира се.

Ние като ходим на почивка обикновено се обаждаме да кажем,че сме пристигнали,а после да кажем,че сме се прибрали.Толкоз.
През останалото време изключваме звука на телефоните.

# 732
  • Мнения: 125
Аз казах мнението си. Различни хора, различни разбирания, различни мнения.
На мен изказа на Анонимната и начина, по който се изказа за мъжа си и жената, която го е родила, ми говорят достатъчно.
Нали все пак сме във форум и имаме право да изкажем мнение, различно от другите. А пък и не може и не е задължително всички да се харесваме. Joy
В тази тема по подразбиране все свекървата е виновна..., но не винаги е така .
. Естествено че в тази тема все е виновна свекървата, само прочетете заглавието и ще ви стане ясно!

# 733
  • София
  • Мнения: 24 839
-veni
Тук чоплим точно определен случай, затова не мисля че има нужда да се убеждаваме една друга, колко нужно е да сме тактични в отношенията си. Peace
Идеята е да разберат тези, които сега вървят по пътя, който ние сме изминали, че най- непечелившия ход в средносрочен и дългосрочен план е, да го играят превъзпитателки на възрастни индивиди и майки на мъжете си.

# 734
  • при късмета
  • Мнения: 24 051
Заради войната по пътищата у нас е съвсем в реда на нещата да провериш някой, който пътува или да му кажеш да се обади, като стигне. С приятели така процедирам, какво остава с близки.
Ако е като случай на Уиш, сина е на море с мъжка компания предполагам и до някъде е разбираемо да пишат/чуват дари всичко е наред. Но порасналия ти син е отишъл на семейна почивка и да го проверяваш всеки ден, идва в повече. Дори при положение, че има някакви установени правила да се чуват часто

Общи условия

Активация на акаунт