С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 551
  • 774
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Бъркаш. Историята винаги има поне 2 страни, тук имаме само историята на Анонимната. Тази на мъжът и може да е съвсем различна. А истината обикновено е някъде по средата.
Та няма какво да рипаш като петле и да настояваш, че мнението ти е меродавно.
Мале, мале, ако и с половинката на детето/децата си един ден говориш по същия начин и с теб няма да искат да се чуват и то съвсем с основание /половинките им де, за децата не знам/. Толкова за предисториите Joy.

# 691
  • Мнения: 1 030
Аз казах мнението си. Различни хора, различни разбирания, различни мнения.
На мен изказа на Анонимната и начина, по който се изказа за мъжа си и жената, която го е родила, ми говорят достатъчно.
Нали все пак сме във форум и имаме право да изкажем мнение, различно от другите. А пък и не може и не е задължително всички да се харесваме. Joy
В тази тема по подразбиране все свекървата е виновна..., но не винаги е така .

# 692
  • София
  • Мнения: 28 958
На тази свекърва ѝ е ясно, че прекалява. Ако не ѝ беше ясно, щеше пак да се обади на сина си, а не на негов приятел.

# 693
  • София
  • Мнения: 12 006
Е, то щото да се обади на негов приятел и да го издирва за глупости, хич не е прекаляване Joy Голяма мисъл, ако наистина усеща, че прекалява и въпреки това продължава да нахалства Satisfied. Според мен просто не й пука и не се замисля за останалите, гледа тя да си е добре, нейната краста да е начесана, независимо как.

# 694
  • София
  • Мнения: 28 958
Ако не ѝ пукаше, щеше пак да звъни на сина си. Ясно ѝ е, че е прекалила със звъненето на сина си и звъни на друг.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 36 801

На мен изказа на Анонимната и начина, по който се изказа за мъжа си и жената, която го е родила, ми говорят достатъчно.
Нали все пак сме във форум и имаме право да изкажем мнение, различно от другите.

Еее, айде сега, момичето е прегряло и си изпусна парата тук. Само от няколко изказвания няма как да я категоризираш каква е. Щото онзи й е мъж, а онази го е родила, това не е повод да се въздигат на пиедестал.

Пък и сама си казала, че сме във форум и всеки има право да си изкаже мнението. Тя точно това направи. Не е забранено да се сипят епитети и квалификации по другите, някои хора така разтоварват за да могат после у дома да са спокойни.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 10:42 от HighSpeed

# 696
  • Мнения: 582
Такива съчинения не бях чела скоро. Да се включа и аз.
Скрит текст:
"Анонимна е издебнала мъжа си и е блокирала номера на свека. За това няма пропуснати обаждания. Сега се прави на приятно разсеяна. Целта е свека да излезе луда, да я освидетелстват и да ѝ приберат телефона. Пъкления ѝ план е в действие от запознанството им."
До колкото разбрах, свекървата на Анонимна е много притеснителна. Такива хора товарят много околните. Баба ми е същата. Ако не ѝ се вдигне телефона- нещо е станало. Пък ако пътуваш и не можеш да говориш.... Малее, сценаристите на турски сериали биха завидели на фантазията ѝ. Баба ми е свекърва, така че си представям какво си мисли вуйна ми, като звънне телефона. Освен да обяснят спокойно, че не е окей да притеснява приятелите им за дреболии, друго не виждам какво да няправят. Ако не може да се свърже и с двамата цял ден, тогава да звъни. С викане не става. Влиза в едното ухо и излиза през другото.

# 697
  • Мнения: 8 328
Скрит текст:
Бъркаш. Историята винаги има поне 2 страни, тук имаме само историята на Анонимната. Тази на мъжът и може да е съвсем различна. А истината обикновено е някъде по средата.
Та няма какво да рипаш като петле и да настояваш, че мнението ти е меродавно.
Мале, мале, ако и с половинката на детето/децата си един ден говориш по същия начин и с теб няма да искат да се чуват и то съвсем с основание /половинките им де, за децата не знам/. Толкова за предисториите Joy.

Пак си фантазираш, но не ми пречиш. Продължавай, развеселявай деня ми  Grinning

# 698
  • Мнения: X

Не знам каква е предисторията, но е явно, че има такава.
А малко по-горе писа, че не обичаш да се правят изводи относно даден казус, без да се знае предисторията му.
 
На тази свекърва ѝ е ясно, че прекалява. Ако не ѝ беше ясно, щеше пак да се обади на сина си, а не на негов приятел.
Много е възможно свекървата да е наясно, че снахата е предубедена и войнствено настроена и за да не създава напрежение между снахата и сина, звъни на трети лица, за да се осведоми, вместо да звънне на сина си.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 36 801
Щото, ако остане неосведомена за някой и друг ден дорде им свърши отпуската и се приберат, ще настане края на света.

# 700
  • Мнения: X
Дали ще остане осведомена или не, това е само между нея и този на когото звъни. На трети лица изобщо не им е работата да си пъхат там носа.

# 701
  • София
  • Мнения: 24 839

Aз пък не харесвам хора, които обиждат "на кило" непознати, без да знаят предисторията, на нещо уж дребно. А в конкретния казус, съобразителност и елементарно уважение липсва у свекървата. Ако беше си размърдала 2-те мозъчни клетки може би щеше да й светне, че това ежедневно чуване, може пък да не е ок за сина й, но да я търпи и че ако е искал толкова много да се чуят и конкретната поредна вечер е щял да й звънне. Ама не е искал до към онзи момент, обаче за маман е без значение какво иска собствения й син - важно е да си получи отчета и да си начеше крастата. А защо преди време освен на него е държала да се чува всеки ден и с анонимната нямам идея, ама и аз бих изтрещяла на нейно място. Това  не е нормално, нормално е когато разговорите са желани и от двете страни.

Аха, пак стигнахме до малоумния син, който не може да си каже, затова жена му и ти като адвокат, взимате нещата в свои ръце и определяте за какво и кога има желание!?
Много интересно, ако мъжът беше решил да заповяда на жена си да се чува с майка му всяка вечер, щото така смята за правилно, кво правим? Mr. Green

# 702
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 334
Въпрос на елементарно възпитание и съобразителност е да се усетиш кога прекаляваш и кога започваш да досаждаш на близките си.
Млада двойка отива на почивка.
Достатъчно е да се обади сина ,да каже ,,Майко пристигнахме.,,
Толкоз.
Няма нужда свеки да звъни всеки ден.

Ако е малко момченце,отишло на лагер -да
Ама тук говорим за мъж отишъл с жена си на море..

# 703
  • София
  • Мнения: 24 839
Всеки решава за себе си.
Защо младите булки не го разберете и да оставите мъжете си да си взимат решенията, ами ходите като майки на 5 годишни подире им да ги възпитавате по ваш образ и подобие?
А, после ревете, че не били мъже.
Ами, дръжте с тях като с големи хора, дори и да не ви изнасят решенията им всеки път, че да ви уважават и да се съобразяват с вас за важните неща.

# 704
  • София
  • Мнения: 28 958
Така е. Но като виждаш, че според собствената му майка не е пораснал, е малко трудно.

Общи условия

Активация на акаунт