Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 40 375
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 209
Момичета, харесах си ergobaby omni 360.В Олх има няколко предложения за около 150лв, като пише, че са с етикети. На едната обява уж е подарено, но не ползвано, на другата нищо не е упоменато. Притиснявам се, обаче дали са оригинални. Това е марка, която изключително много се фалшифицира. Знаете ли как да разпознаят оригинал само по снимките? А, забравих да спомена, че нямат гаранции, което също ме навежда към мисълта, че са реплики.
Също, знаете ли от къде другаде мога да взема раница на по-достъпна цена. Трудно бих отделила 350, 400лв за нова..
Всички закопчалки на оригинала са брандирани, предполагам че на реплика няма да положат толкова усилия. Но не съм виждала реплика, така че не съм 100% сигурна. В БГ намаление на тези раници правят Сгушени и Рая тойс до към 20% и излиза около 280 лв., но си иска следене.
В интерес на истината някъде бх чела, че и в Раятойс се срещат ментета конкретно на ергобейби.
В сгушено има една статия за фалшивите ергобейби. Направо са си трудно разпознаваеми..
А дали и Тула е толкова често копирана. Сега се за гледах в Тула Експлор.

Вие какво мислите? Кой от двата модела е по хубав и е по "безопасно" да купя втора употреба. Или май май да купя ново,независимо от модела?

А какво ще кажете за този :     HuggyBerry Marble Mist - размер тодлър,  изглежда да е ергономична, но никога не съм чувала тази марка. Цената е повече от поносима.

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 20:17 от AnMary

# 481
  • София
  • Мнения: 8 639
Тула не съм виждала да има реплики.
Хъгибери са хубави, приятелки имаха такива и им бяха удобни.
Реплики има "незнайни", Мандука и на Ергобейби.
Рошаво и Коалабейби имат вариант за на изплащане, аз самата съм си взимала така една невероятно красива Интегра 😍 Която мечтах месеци и накрая се предадох Laughing
А за 150лв може да се вземат разни варианти от фейсбук групите за бебеносене. Там е по-сигурно сякаш, тъй като админите имат изисквания за упоменаване на това дали раницата е реплика и представяне на документ за покупка.
И все пак да си кажа, че и 20лв не бих дала за ерго 360 😂 Най-омразната ми раница.
Толкова по-красиви раници има...и функционални. Кеф ти Тула, кеф ти Кавка, Хъги, Лениламб, Исара, Боба даже .

# 482
  • Мнения: 209
Ами аз сега прохождам. Случайно се сдобих с една уж ергономична раница на Жане за проба, но се оказа, че е много хубаво и бебка е много щастлива вътре. А и ще я водим лесно на преходи и сред природата така. Само че моята не ми изглежда да е ергономична наистина и спешно търся да я сменя с такава, която със сигурност не е вредна за бебка,за да мога ежедневно да си я нося. Тя е на почти 10м и е почти 10кг.Идеята за Омни 360 е опцията да гледа напред. Не че много ще я носим така, ама все пак може да поискаме да си направим семейна снимка пред някой водопад 😁😁

# 483
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ергобейби втора ръка се купува само с документ от къде е купена първоначално.
Ментетата си имат щампи , “ сертификати” и упътване. Дори съпорта на Ергобейби вече отказва да потвърждава автентичност.
Тула няма реплики.
Опцията “напред” е за вече седящи деца, за не повече от 20 минути и детето не бива да заспива в тази поза.
 Раятойс продаваше ментета Ергобейби по времето, когато Рошаво беше единствения вносител за България.

# 484
  • Мнения: 2 471
Omni ще умалее скоро, щом е на 10 детето. В Tula ще има малко повече време, но пак носенето напред е излишно и ще използваш раницата като чист стандарт. За тодлър е още малко.
Ето ти едно намаление: https://babytula.eu/collections/sale-carriers/products/bloom-tul … lore-baby-carrier

# 485
  • Мнения: 4 042
Здрaвейте,
поръчaх cи рaничкa Kinderkraft milo. Зa cегa я ноcя caмо в къщи. Някоя мaмa дaли я е ползвaлa, имaте ли впечaтления от нея?
Cъщо дa ви питaм, кaто излизaте нaвън покривaте ли c нещо ръчичките и крaчетaтa, или caмо мaжете cъc cлънцезaщитен крем? Нa глaвaтa предплaгaм зaдължително cлaгaте шaпкa cрещу cлънцето. Не cъм излизaлa тaкa c бебето и зaтовa cе чудя 😊

# 486
  • Мнения: 209
Omni ще умалее скоро, щом е на 10 детето. В Tula ще има малко повече време, но пак носенето напред е излишно и ще използваш раницата като чист стандарт. За тодлър е още малко.
Ето ти едно намаление: https://babytula.eu/collections/sale-carriers/products/bloom-tul … lore-baby-carrier
А каква раничка бих могла да ползвам повече време от сега, до към 2 год например? На Тула пише 20кг, което не е малко.

# 487
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здрaвейте,
поръчaх cи рaничкa Kinderkraft milo. Зa cегa я ноcя caмо в къщи. Някоя мaмa дaли я е ползвaлa, имaте ли впечaтления от нея?
Cъщо дa ви питaм, кaто излизaте нaвън покривaте ли c нещо ръчичките и крaчетaтa, или caмо мaжете cъc cлънцезaщитен крем? Нa глaвaтa предплaгaм зaдължително cлaгaте шaпкa cрещу cлънцето. Не cъм излизaлa тaкa c бебето и зaтовa cе чудя 😊

Аз ползвах модела Nino, който е малко по-умален. Киндеркрафтските раници са с по-къси и по-тесни платки и не могат да се ползват много дълго. На мен ми беше супер удобна, сложих сина си в нея няколко дни преди да направи 3м и го носих в нея до към 9м може би.

Не съм покривала ръчички и крачета, само мажех слънцезащита, излизах когато нямаше силно слънце.

# 488
  • Мнения: 4 042
SilverDream, , Иcкaш дa кaжеш, че не могa дa я използвaм дълго, примерно един чac, или колко? Детето ми е нa девет меcецa

# 489
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
SilverDream, , Иcкaш дa кaжеш, че не могa дa я използвaм дълго, примерно един чac, или колко? Детето ми е нa девет меcецa

Искам да кажа, че ще стане малка за детето по-бързо отколкото стандартна раница. Но зависи и от това колко е високо детето. На моя син на 9 месеца вече му беше малка, краката му висяха, платката не му покриваше добре гърба, на мен ми стана ужасно неудобна, едва издържах 10 мин с нея, при положение, че докато беше по-малък съм го носила и по 4 - 5 часа. Няма ограничение за през деня колко да го носиш, важното е да ви е удобно.

# 490
  • Мнения: 209
Май наистина ще се спра на Тула стандарт, вместо експлор, за да не се изкушава да я слагам напред,от Олх, щом казвате, че нямат реплики. Цената е много поносима около 120,130лв.А дали си струва инвестицията в ФТГ?

# 491
  • Мнения: 1 661
Не, не си струва, освен ако бебето не е на 3-4 месеца.Аз имам ФТГ и Стандарт, нося само със стандарта от както им става.Таткото пък предпочита ФТГ, но тя омалява по-бързо.

# 492
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да сподели нещо за раниците Nashsling. Никъде не мога да открия отзиви, а съм се насочила към Nashsling Next Linen. Благодаря.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 13:08 от slon4eto

# 493
  • Мнения: 3 096
Тези седалки обсъждали ли сте ги: https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B071LR6V9X/ref=ox_sc_act_image_ … iew_1594762715641

Искам да поръчам, но се замислих дали биха имали някакви противопоказания

# 494
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Хийпитът е за  вече седящи и (до някъде ходещи) деца.
Като цяло е ок. Недостатък е, че е обемен и (според мен) неудобен за пренасяне.

Общи условия

Активация на акаунт