Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 40 423
  • 736
  •   1
Отговори
# 630
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На тази възраст и до средата на бедрото e ок.
По принцип, след годинка дори краката да висят надолу не е такъв проблем, защото ставите вече са се оформили. Единственият недостатък е, че в тази позиция тежестта на детето се усеща двойна.
Ортопедите в България, за съжаление, никакви ги няма, когато става въпрос за носене, носилки и т.н.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 07:33 от kalei

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Момичета, какво ви е мнението за Ergobaby Original?
То след дъжд качулка моята работа, защото направих импулсивна покупка в Ибей вчера. Но нямам много време да чета и проучвам, а ми попадна на добра цена..

# 632
  • Мнения: 4 675
Момичета, не съм чела назад, но предлагам Тула Стандарт, много запазена и на добра цена. Много ми е удобна, но я израснахме и ще сменяме с Тодлър.
Ако някой има желание, да пише ЛС. Simple Smile

# 633
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Момичета, какво ви е мнението за Ergobaby Original?
То след дъжд качулка моята работа, защото направих импулсивна покупка в Ибей вчера. Но нямам много време да чета и проучвам, а ми попадна на добра цена..

Най-фалшифицираната раница на всики времена. Ако цената е била "too good to be true", най-вероятно е реплика.
Ако сте попаднали на оригинал, раницата е ок ( автентичност се доказва само с представяне на касова бележка/фактура, която да доказва от къде е купена раницата).
. Носила съм доста време в такава. Подходяща е след ~68см. Недостатъците й са, че е много плътна (това важи за всички модели Ергобейби) и панелът й е по-тесен, умалява малко по-бързо от останалите.

# 634
  • Мнения: 363
Здравейте, ще се радвам на малко помощ и съдействие ☺️ бебка е на една седмица, но вече я мъчат силни колики и трябва да се гушим непрекъснато. С баткото пробвах еластичен слинг, но не беше нашето нещо. Сега ми се иска да я нося, но не мога да преценя дали са търся ринг слинг или хибриден /caboo/. Може ли да споделите мнения и препоръки, благодаря 😊

# 635
  • Мнения: 1 663
Съни, това е лично усещане.Аз носих с тъкан, моя мъж с Кабу.Едната близначка я приспивах в един момент само в слинга, после в раничка.

# 636
  • Мнения: 2 288
Здравейте, ще се радвам на малко помощ и съдействие ☺️ бебка е на една седмица, но вече я мъчат силни колики и трябва да се гушим непрекъснато. С баткото пробвах еластичен слинг, но не беше нашето нещо. Сега ми се иска да я нося, но не мога да преценя дали са търся ринг слинг или хибриден /caboo/. Може ли да споделите мнения и препоръки, благодаря 😊
Поздравления за желанието си да бебеносите! Страхотно изживяване е!
Кабу и еластичен слинг са доста сходни, слинга също го връзвате на себе си и няма нужда да се омотаватв всеки път, когато трянва да обслужвате бебебто. Вадите бебето после отново го поставяте.
С малко тренировки няма да ви отнема повече от няколко минутки.
Ако мислите за втора ръка, хубаво е да внимате, защото и двете носилки са еластични и се амортизират доста бързо. Провисват и понякога халките на Кабу, започват да се отхлабват.
Ринг слинг е страхотен вариант. За мен лично е най-ефективната носилка за цялото бебеносене, с уговрката, че раменете трябва дс се сменят и тежки бебета е пп-трудно да се носят. За мен новородено и ринг са перфектна комбинация, както и проходило с ринг слинг. Супер компактен и практичен. Един хубав тъкан ринг слинг ще ви върши страхотна работа до регулируема раница, ако не се зарибите със слинговете 😇😁😉

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Благодаря, kalei!
Макар, че малко ме притесни първото ти изречение. 🙂
Раницата е втора употреба, от частно лице. Изглеждаше доста запазена по снимките. Май няма как да разбера дали е реплика или не. 🙄 Знам, че Ибей уж следят за такива измами и репликите трябва да се представят като такива, ама нищо няма да ме учуди вече.
Следя няколко търга за Тула, Боба и Мандука също употребявани. Може да се пробвам и с някоя от тях.

# 638
  • Мнения: 1 287
Търся съвет дали направих правилен избор с тази раница за бебе на 4м, 63 см, 5600 кг.? Идеята ми е да се ползва възможно най-дълго време, като едновременно да е и подходяща за такова малко бебе, че си е сериозна инвестиция.

https://www.isara.ro/en/the-one/327-isara-the-one-diamonda-northern-lights.html

# 639
  • Мнения: 2 288
Търся съвет дали направих правилен избор с тази раница за бебе на 4м, 63 см, 5600 кг.? Идеята ми е да се ползва възможно най-дълго време, като едновременно да е и подходяща за такова малко бебе, че си е сериозна инвестиция.

https://www.isara.ro/en/the-one/327-isara-the-one-diamonda-northern-lights.html
Добър избор е и е подходяща за бебето ви, ще се носите дълго време и с проходило бебе. Другото важно условие е и на вас да ви е удобна.

# 640
  • Мнения: 378
Здравейте,
Може ли мнение за тази https://www.hippoland.net/mountain-buggy-kenguru-ergo-ranitsa-ju … rier-sivo-0248-01
Притеснява ме, че пише кенгуро-ергономична раница.
Носим сме се с Tula FTG, но скоро ще е малка.
Търся носилка до към 20 кг., да има и опция ,с лице напред,.

# 641
  • Мнения: 2 288
Здравейте,
Може ли мнение за тази https://www.hippoland.net/mountain-buggy-kenguru-ergo-ranitsa-ju … rier-sivo-0248-01
Притеснява ме, че пише кенгуро-ергономична раница.
Носим сме се с Tula FTG, но скоро ще е малка.
Търся носилка до към 20 кг., да има и опция ,с лице напред,.
За тези пари можете да намерите нещо наистина качествено, функционално, което да е дългосрочна инвестиция.
Многократно сме писали, че 20кг не означава, че ще можете да носитв 20кг дете, а че катарамите са тествани на натоварване от 20кг.  Важни да размерите на бебето, от което зависи колко широка платка (седалката на раницата) ви е необходима.
Раниците с опция за гледане напред са с по тясна платка пт Тула ФТГ, което означава, че след като тя е малка другата ще е омаляла вече.
Дайте инфо какви са размерите на бебето и на колко месеца е 😊

# 642
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
FTG се разгръща до размерите на стандартна Тула. За да ви умалее, детето трябва да е над 80 см, което си е направо за тодлър размер.
Както е писла Pure_nature, за тези пари има много по-качествени и ергономични модели.

# 643
  • Мнения: 1 663
Аз не знам как ако си носил с ергономична раница после ще минеш на кенгуро.Всичко ще те боли.А и аз лично не бих предпочела детето да гледа напред, превъзбуждат се и после настава ад под небето.

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Здравейте.Синът ми е на  почти 5 м..Boba air подходяща ли е/

Общи условия

Активация на акаунт