Милано - 11

  • 42 832
  • 745
  •   1
Отговори
# 600
  • Milano
  • Мнения: 3 705
😄😄😄Тази мартеница е повече за юг, там са много суеверни.
Благодаря на всички!
Пиша общо понеже ме мързи да цитирам.

Аз си чакам билетите за концерта (през юни) другата седмица и хич не желая да си помислям за отмяна.

Всяка година има милиони на легло с грип, смъртни случаи - също.
В другите държави тампони не правеха масово, виж сега като почнаха как станаха тройно случаите за един ден (Франция и Германия).

В супера пишеше, че проблеми с набавянето на стоки няма и се съветва да не се презапасява.

Мики, мерси че се съгласяваш за темата.
Хич не помня дали има нещо. Ще трябва да й хвърлиш един поглед. Мими си ги оцветяваше в червено полезните неща.
Единственото, което помня е, че вместо "продължение" да се напише "декларация" за децата на 1-ва стр.

# 601
  • Мнения: 184
Моето дете също е в къщи след завръщането ни от Италия мин.седмица,аз ,съпругът ми и по -голямото дете ,също.Всеки ден сме длъжни да се обаждаме в РЗИ че сме добре...излезе ни солена екскурзията ни.

# 602
  • София
  • Мнения: 22
Ние от 1 април сме на круиз, който тръгва от Генуа и сме резервирали полет до Милано с райънер, хотели за отиване и връщане в Милано и се чудим дали да пътуваме защото сме по-възрастни с децата и внуците, а от райънер ни удържат по 60лв и от круиза още по 50 евро на човек. Мисля въпреки всичко да не рискуваме.

# 603
  • Мнения: 147
Добро утро, вчера гледах полетите до Милано за периода май, юни - часовете вече са рано сутринта. От Милано полетът към България  е в 8:05, което означава, че в 6 часа трябва да сме на летище Бергамо. Придвижването в града до централна гара  трябва да  стане около 4 часа сутринта. Метрото работи ли в този часови интервал? За шатъла бях чела, че няма проблем. Благодаря предварително за отговора.

# 604
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Работят нощни автобуси, които заместват метрото. На половин час са.

https://photos.app.goo.gl/Uqa7vPYd83qwNb3p9

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 41 025
Реджи, как сте?
Поуспокоиха ли се нещата...? Туристи има ли си?

# 606
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Не, Мистик, никакво успокоение за съжаление.

Сега всички училища в Италия ще са затворени до 15.03...за момента.
Всички спортни събития ще са при затворени врати в следващите 30 дни.
Отменени всякакви конгреси, събрания и т.н.

Дуомо отвори, ама няма желаещи да влезнат.

Около Бергамо може да направят червена зона  (Алцано - Нембро). Областа е съгласна, но решава Правителството.

Ние сме добре, благодаря ти!

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 41 025
Ух...вси си мисля, че всичко скоро ще отмине...Дано!

п.п.Вчера пусках камери на живо...еми надали е било толкоз пусто.Мотат се хора, ама това не е Милано Head Band

# 608
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Затварят Ломбардия. Не можем да излизаме от територията й до 03.04.🤤🤤🤤
Плюс още 14 провинции в други области.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 21:03 от regina di cuori

# 609
  • Мнения: 19 061
Open Mouth
Затварят и летищата?

# 610
  • Мнения: 6 064
Ужас. И на мен за летищата ми е интересно. Май ще ми отпадне почивката. Frowning Все се надявах до 25.04. да отшумят нещата, а те се задълбочават. Макар че то и в България дойде коронавируса. Утре ще разберем със сигурност.
А какво ще се случи ако точно в момента си в Ломбардия като турист? Значи ли, че не можеш да си тръгнеш? Rolling Eyes

# 611
  • Мнения: 19 061
https://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/Bozza-Dpcm-chiusa-Lom … 2150fe41269a.html

Тук е описано, но да се включат 'италианките', че не го разбирам добре Stuck Out Tongue Winking Eye

# 612
  • Мнения: 6 394
А какво ще се случи ако точно в момента си в Ломбардия като турист? Значи ли, че не можеш да си тръгнеш? Rolling Eyes
Още не е подписан документът, така че ще видим какво точно ще се случва. Но, не, няма да е толкова безкомпромисна забраната. Към момента съобщават за "без движение, с изключение на неотложни работни ангажименти и други спешни ситуации".

# 613
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Честит 8-ми март на всички дами!

Още не е подписан документа, но на него пише че влиза в сила от днес.

За летища нищо не се съобщава.

Ей така най-общо са си изпраскали текста.
"Неотложната работа" как ще се доказва??

Областта е поискала разяснения и днес ще правят промени.

Средно големите и големите супермаркети би трябвало да са затворени през уикенда според декрета.
И аз днес трябва да пазарувам😄.
Ще звънна после на Есселунга да питам дали са отворени.

Моят директор и съпругата му са от Катания.
Детенцето им е на 4г. Не работят от вкъщи.
Детските градини са затворени.
Дошла е бабата оттам за две седмици да го гледа. Не разбрах дали вече си е отишла.
И на мен ми е интересно в такъв случай жената дали може да се върне вкъщи, ако няма "неотложни работни задължения"?

Прочетох една статия, че вчера на Порта Гарибалди е било лудница на за влаковете към Южна Италия.

# 614
  • Мнения: 147
Днес сутринта видях,че имам събщение за отложен полет на Уиз за дати 10 -14 март за Милано. При предната вълна на отменени полети и промяна на разписанията точно тези полети не бяха засегнати. Явно след вчера оповестените строги мерки за областта Ломбардия, ще има и други промени.

Общи условия

Активация на акаунт