Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 39 920
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 216
Момичета, колко време продължи при вас кървенето след лийп конизация ?

# 661
  • Мнения: 685
Femme fatale, аз първите дни нямах кървене. Започна след 4-5 дни. Сля се с цикъла, че даже и малко след това. Беше слабо. Общо продължи около 20 дни. Тъкмо бях решила да се обаждам на доктора и взе, че спря.

  На мен тестовете за всички типове винаги са ми били отрицателни в Бг. Писала съм го и друг път. Това не попречи да отнеса една скалпелна конизация и две лийп в рамките на 5 години. Според мен и двата пъти проблема си оставаше, защото течнобазираните цитонамазки си показваха отклонения.В Турция преди последната операция излезе тип 68. Не мога да си обясня защо тук при положение, че бях с дисплазия тестовете ми бяха отрицателни, като включваха и този тип.

# 662
  • Мнения: 4 611
Искам да питам ако някоя от вас е ползвала Папилокеър. Моята раничка я мазаха два пъти с киселина и остана още много малък участък. Гинеколожката каза, че няма да ме маже трети път, а да си слагам Папилокеър всеки ден в продължение на 21 дни, а следващите два месеца през ден. Отделно да си пия колиолуса. Обаче ми се появява някакво много леко кървене/течение и се чудя дали е нормално. Сигурно е?

# 663
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, аз съм ползвала и ми се получи междуциклово, което никога не съм имала и ми изкара акъла. Не е нормално, разбира се. Измежду съставките не пише, че има вредни неща, нито има такива странични ефекти.

Започвам напоследък да си мисля, че всичкото е машина за пари. Кориолуси мориолуси кремчета гелчета по 50лв на седмица и на много малко хора им е минало само от това.

От друга страна, смъртността на предното поколение от рмш не надвишава случаите на всички летцове, конизации и други неща. Което на мен ми подсказва, че явно горенето на раничките едно време не е било чак толкова лоша идея. И доста хора са се спасили. Умрелите са от неходилите. Сега на всяка втора й предлагат летз под предлога, че нищо не е.

Разсъждавам си, не давам наклон, но на хората им махат главите и ги пришиват обратно за по- малко пари от това, което повечето в темата сме пръснали за най- различни нужни и ненужни изследвания и добавки и по лекари, щото всеки си има различна версия (т.е. са и некадърни, щото няма как всички да са прави).

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 12:44 от The Catcher in the Rye

# 664
  • Мнения: 4 611
Ами, и на мен яко ми писна вече. Наистина колко пари пръснах за тях. Всеки месец, или през 2, ме гледат отдолу, ровят, мажат, а през останалото време цвъкам гелчета, кремчета и какво ли още не. Rolling Eyes Иначе имах един курс с Папилокеър преди да ме маже и каза, че се е повлияло, та това още ме държи да се изтезавам всекидневно. Наистина тъпото е, че даже да се махне сега, след няколко месеца може пак да се появи. И цял живот ли ще откарам по гинекологични кабинети? Направо да махат всичко отдолу и да се приключи тоя въпрос. Joy Иначе, че е бизнес - бизнес е. Но като трябва да се лекуваш какво да правиш иначе? Ето, аз за един месец 3 кутии Папилокеър + 2 кориолус. Това са най-грубо казано 200лв. А, ако добавя предишните месеци и тези два, които предстоят, сигурно ще се вържат 1000лв, че и повече, за половин година.

# 665
  • София
  • Мнения: 17 775
Теб със солкожин ли те мажат, Уейв и при кого ходиш?

И друг въпрос имам. На сайта на супердок при начин на плащане за Карагьозов има опция за плащане чрез ДЗО. Всичко ли се покрива? (Вкл колпоскопия) или само това, което се води първичен преглед. Simple Smile

# 666
  • Мнения: 4 611
Ходя при доктор Йоана Спасова (има я в супер док), маза ме с 50% трихлороцетна киселина. Тя ми обясни, че е пилинг - унищожават се само увредените клетки и се стимулира появата на нови, здрави клетки. Прави ми биопсия и слава богу не е цин, а е доста повърхностна "повреда" и затова ми предложи този вариант. Бих казала, че й имам доверие.
Другото, което е - наскоро забелязах, че ми се е появил мъничък кондилом в интимната зона, така че предполагам това значи, че имам ЧВП със сигурност. Grinning Допреди месец го нямаше. Защо чак сега се появи един Господ знае.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 20:56 от Уейв

# 667
  • София
  • Мнения: 17 775
Ясно, дано "поникнат" здрави клетки Laughing
А участъкът, който не е ЦИН, бял ли беше на колпоскопа?

# 668
  • Мнения: 1 102
Момичета, колко време продължи при вас кървенето след лийп конизация ?
Аз бях писала по-рано, че нямам кървене след лазерна конизация, но и при мен се появи 7 дни след нея. По- слабо е от менструация и вече 7 дни го имам. Доколкото аз раьбрах може да се получи за 2-4седмици и не трябва да е по-обилно от менструация.

# 669
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, правилно Simple Smile
Не е тревожно, ако не е силно.

# 670
  • Мнения: 4 611
Ясно, дано "поникнат" здрави клетки Laughing
А участъкът, който не е ЦИН, бял ли беше на колпоскопа?
Бял, да.

# 671
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Здравейте момичета,искам да задам един въпрос тук,защото не намирам къде точно във фолума.
От 3г имам полип във влагалището,нямам никакви опраквания и кървене.Всяка година ходя на преглед и правя цитонамаска.Винати е РАР 2.Преди.дни отидох пак профилактично,пак съм си 2-ра група,обаче Док ми каза,че полипа малко е пораснал.Иска да го отстрани.Та въпроса ми е.Тя каза,че може да го направи в кабинета си.Възможна ли е това,крие ли някакви рискове.Навсякъде чета че се прави под упойка.Имам й доверие,но все пак да попитам.

# 672
  • София
  • Мнения: 1 869
Не съм минавала отдавна Simple Smile Надявам се всички сте добре.
Вчера бях аз пак на контрола, док каза че всичко му изглежда добре. Сега чакам резултати.
Не знам защо от конизацията насам винаги ми кърви при взимането на цито и то само от канала, всеки път се шашкам, доктора всеки път казва, че може да има някакъв дисбаланс в микробиологията и после всичко е наред в резултатите. Ама нали нещо трябва да ме тормози Simple Smile

# 673
  • Мнения: 216
Здравейте, вече с тази конизация ще се побъркам. Беше на 8.01., 3-4 дни след нея започна кръвотечение, в понеделник беше като цикъл, но не толкова обилно, днес също, като има и тъмна, и ярка кръв. Не ми се иска да звъня на лекаря да го тормозя, при вас така ли беше? До преди това беше или много тъмнокафяво, или светлорозово, а сега е като цикъл. Не очаквам скоро менструация.

# 674
  • Мнения: 4 872
nameika-31, с каква манипулация точно възнамерява да го премахне? Аз лично бих клоняла към по-скоро не в кабинет.

Meredith_Grey, радвам се, че намина. Ако ще се успокоиш и аз прокървявам след като ми правиха обгаряне преди години.

Femme_fatale, каква конизация ти правиха? Имаше ли и абразио? Обикновенно е нормално да се кърви в до първи цикъл, а след това е възможно да има течение в различни цветове, различни от червено до втори цикъл. Ако имаш притеснения, по-добре отиди до лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт