Запознайте се с метода Монтесори и спечелете награди!

  • 4 084
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 847
Малък е още да чете. Но си мисля, че ще го оставя сам да избира с малки напътствия Simple Smile

# 61
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 742
влизаме в книжарницата и даваме пари на касата, другото си го избира тя Simple Smile

# 62
  • Мнения: 354
Дъщеря ми е на 5 г и още не може да чете, но взимаме редовно книжки от библиотеката и аз й чета приказки от тях. Оставям я да си избира сама, обикновено тя обича книжки с повече картинки вътре.

# 63
  • Мнения: 427
Оставам детето да избира, но винаги следя и контролирам. Засега отговорно се справя с четенето. Понякога и аз му чета детски книжки с приказки.

# 64
  • Елхово
  • Мнения: 1 385
Синът ми сам си избира какви книги да прочете!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Успяват. Уважавам техния избор винаги, помагам им и аз при нужда.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 645
Дъщеря ми все още не може да чете, но всяка вечер й чета избрана от нея книжка, защото си има предпочитания. Надявам се в бъдеще да си прочита задължителната литература, ако трябва ще помагаме. Сега материалите са доста по-леки и приятни, сравнение с преди няколко десетилетия Grinning

# 67
  • Мнения: 1 391
Малката е все още мн.малка за четене. Батко чете не всеки път успява да ги прочете но има желание, с по голямо желание чете незадължителната литература която има.

# 68
  • Мнения: 5 241
Летния списък е препоръчителен, не задължителен. Оставям ги сами да си избират книгите, искам да им е интересно, не да ги карам на сила да четат неща, които не харесват. Така не намразват четенето, а го правят с удоволствие.

# 69
  • Мнения: 2 558
Дъщеря ми прочете някои книжки от птепоръчаните за ваканцията. Не я насилвам в избора, оставям я сама да решава коя книга е интересна за нея.

# 70
  • Elhovo
  • Мнения: 356
Детето ми не успява да прочете списъка с книгите за лятото ,защото няма желание да чете. Прочита най-много три книги. Опитвам се по всякакъв начин да му обясня,че като чете, научава много неща, мозъкът му се развива и му се обогатява речниковия състав на думите, но уви. За него е важно да има интернет. Купувам му енциклопедии, книги,според интересите му , но само ги разглежда или прочита две страници и до там.

# 71
  • Мнения: 214
Държа на това да чете, без значение дали книгата е в списъка за лятото. Той прави свои избори и има свои интереси, които уважавам.

# 72
  • Мнения: 382
Децата ми са малки и все още не могат да четат,но по картинките си измислят своя собствена приказка...

# 73
  • Г. О.
  • Мнения: 1 704
Детето ми има още време, докато започне да чете, но се надявам да бъде като мен и да си прочита книгите от списъка за училище. Разбира се, ще има възможност да си избира и странична литература, стига да прояви интерес.

# 74
  • Мнения: 989
не чете сам, но го оставям да избира книгите

Общи условия

Активация на акаунт