Имениците и тяхната подготовка

  • 2 103
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 799
Според мен са много малко хората празнуващи имен ден вече. Аз рядко празнувам, ако случайно дойде някой поръчваме храна или ходим на заведение. Не мога да си представя да си ползвам отпуската за глупости и ако ми трябва после за нещо да нямам. За рожденни дни вкъщи се празнува винаги в Събота, и наши и на децата. Защото ние и да можем да вземем почивен ден/дни не всичките ни гости го могат.

Темата е обещаваща, приготвям пуканките ✌

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Предлагам празнуването на имен ден да влезе в Кодекса на труда по някакъв начин, както платените два дни при сватба и смърт, например. Как не съм се сещала да си пускам отпуска за имения ден?! Да мариновам месце, да точа винце. Ох, не мога, свещена простотия!

# 17
  • Мнения: 11 547
Аз имам имен ден и рожден ден в два поредни дни. Направо седмица трябва да си пускам. Joy

# 18
  • Мнения: 710
Аз имам имен ден и рожден ден в два поредни дни. Направо седмица трябва да си пускам. Joy


е как седмица, поне месец Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 19
  • Мнения: 983
А за децата отпуск заради именни дни?Имам тамън трима на 6,7 януари а най малкото е и рождениче.

# 20
  • Мнения: 11 004
Сливаш Новогодишните празници с именните дни, хем и годината ще ви започва весело Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 38 521
Ние обикновено почиваме на море около 29.08-04.09 - годишнина и мой р д. После идват почивните около 6.09, така че се получава добре.
О, сега се сетих че съм на Цветница, така че и там намазвам дълъг празник!
Който иска, да заповяда.😁

# 22
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз винаги пускам отпуска на 2-ри януари, ако е работен ден. На 1-ви ми е РД и следващият ден ми е за почивка. Не защото съм чистила и слагала/вдигала трапези, Боже опази, а просто щото ми е кеф да си клатя краката. Така ми се получава една приятна ваканция от 24 дек до 2 януари, вкл.

# 23
  • Мнения: 2 721
За първи път чувам за вземане на отпуска за имен ден.🤣
Моят имен ден е два пъти в годината , а детето и мъжа ми имат в един ден. Нищо специално не правим, ден като ден. Нито специални менюта, нито отпуски, нито големи трапези и гости до девето коляно. ✌🏽
Единствено миналата година правихме кръщене на сина ни на именния му ден и след това с най-близките ни приятели и кръстници на малкия отидохме на заведение да се почерпим.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 521
Децата ми са кръстени на архангели, така че поне по два именни дни имат. Имат рождени дни покрай Коледа и НГ. Така че ако почнем с празниците - то няма спиране.

# 25
  • Мнения: 8 887
И защо да не си вземе отпуск, ако иска?
Всеки преценява как да ползва полагащите почивни дни и ако иска ще чисти, ако иска ще лежи.

Общи условия

Активация на акаунт