Парфюмни размисли и страсти - 229

  • 58 246
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 218
Мерси Densi за новата тема,която ще следя с интерес,защото нямам нито едно сребърно шишенце.Но,ако трябва да купувам на сляпо,мисля че от вашите отзиви бих отстреляла  Градската кралица и Soleil di capri.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Благодаря, densi, за новата темичка. Heart
Вчера вечерта бях доволно напръскана с Mancera Musky Garden и си тънех в блаженство.

Аз също не съм очаквала чудеса от Ланком, особено с такава крещяща реклама.
За мен, този парфюм го плеснаха, защото последните години (2-3-4) пуснаха тези женски движения “me too” и “times up”, а Ланком се възползваха от това.
Ще спечелят, но ще спечелят, както каза kovatcheva - от парфюмно необременени жени и тийнки.

Моите сребристи хубавци и хубавици:

Детайли:
- 2 броя - Scandal и Scandal by Night на JPG, капачките винаги са ме кефели;
- Princess Marina de Bourbon - Royal Marina Diamond - царска капачка Grinning ;
- 2 броя Angel - Eau Crosiere и Eau Sucree 2017
- Calvin Klein - Beauty;

Цели:
Винаги с мен на почивка Heart


Моят бакпулвер. Grinning


И моето шоколадово и вкусно гурме.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 10:47 от sunattraction

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Мерси Densi за новата тема,която ще следя с интерес,защото нямам нито едно сребърно шишенце.Но,ако трябва да купувам на сляпо,мисля че от вашите отзиви бих отстреляла  Градската кралица и Soleil di capri.
Calabria,:kissing_heart:недей да отстрелваш Градската кралица без тест,просто мой съвет.

# 33
  • Мнения: 2 218
Аааа добре,Кристалче:)))...за съжаление няма къде да се подушат в Пловдив Жулиетите и Монталите,Мансерите:))/май във Венерата има малък асортимент/...то не,че съм на зор,аз това лято само занулявам количества и съм много горда от себе си.Наистина съм действала много импулсивно,някои парфюми са ми тотално излишни,вече ще купувам само след повторен тест и само ако много,много ми допада!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
На Джумаята, отстрани на римския стадион, в Пловдив. Отиваш и душиш. Нищо особено не е кралицата. Ако беше в плоско шише можеше и да се продава повече. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 35
  • Мнения: 1 401
Нямам сребристи парфюми май.
Аз се чудя коя Мансера да си поръчам: Roses Greedy- много го харесвам,  Black Vanilla-  и той ми е уау, но не е за сега, Aoud Orchid- мога да го взема за вечерен парфюм на почивката, която ми предстои,, или Pearl, който ми е много интересен, но май имам подобни. Rolling Eyes Като се има предвид, че никакъв парфюм не ми се полага...Мансера ме дразнят, имат твърда доставка от 8 евро, независимо от сумата май. Иначе можеше да поръчам два, за безплатна доставка Laughing

# 36
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 147
Ах, sun, напомни ми за Angel Muse, харесвам го много и го бях забравила, доноси ми се.

Брайт и аз съм разочарована и от новия Ланком и от ИСЛ. Идола продавачката в Мейсис го извади изпод рафта, дават го да се тества но не е в продажба още, тя ме видя че се завъртях около щанда и се надяваше да го поръчам. Началото е много нежно и приятно, съгласна съм че напомня на нежния Шанс на Шанел по "измитостта" и че ябълката е заменена с круша. Аз имам нужда понякога от такъв парфюм но вече имам Шанела. Може би имах твърде високи очаквания и затова се разминаха, незнам. И за този парфюм ще се намерят фенове разбира се, ще се радвам да споделите вашите впечатления.
Към Libre обаче имам направо нетърпимост. Не го харесвам изобщо.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 10:41 от Athena

# 37
  • София
  • Мнения: 1 972
Много добър търговски трик от страна на Ланком. В тази джунгла от претенции и надпревара за екзистенциализъм, Ланком продават масов  парфюм ориентиран към поколение, за което удобството е на първо място. Евтина реклама, за да се запомни името на бранда. И като порасне поколението да се сети.....за тях. Онези с претенциите ще си стоят затворени в шкафа и ще ги пръска тук-там някой, като си мисли, че е уникален. А всъщност днес много рядко има уникалност. Може би темата трябваше да е за вечните класики и безуспешните опити за тяхна имитация.
dazel - и кое му е страхотното на този трик?
Не съм тествал въпросния Lancome Idole, но ако е нищо повече от приятен и безопасен офис парфюм, както пишат не една и две дами, едва ли ще остави някакво величествено послание за поколенията. Satisfied При онлайн цена 100евро в немския Дъглас/сега погледнах/, смятам че след като премине първата вълна от интерес/може би 6-12 месеца от премиерата/, публиката постепенно ще се ориентира към далеч по-интересни и нови предложения или към сходни на Idol, но доста по-изгодни.  И с това не казвам, че няма да има пазарен успех или самият парфюм е лош - навярно доста дами ще го получат като подарък за Коледа 2019 или други поводи.

Колкото до другата част от поста Ви - поне аз усещам  доза ирония и нескрита подигравка към всичко актуално на пазара. Сякаш нищо не струва, всичко е море от претенциозни бози, с което избощо не съм съгласен.
След като толкова сте запленена от ретро парфюми и вечни класики - ами пишете за тях! Не виждам някой да Ви е наложил вето. Споделете Вашите любимци, опишете ги с топло чувство или както Ви идва. Вярвам, че темата ни е отворена за всички, които обичат парфюмите, незавсимо дали са ретро или модерни, ниш или по-достъпни. С язвителни постове едва ли ще насочите вниманието към Вашата истина, каквато и да е тя.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 11:41 от Deetron

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Athena, много хубав шоколад, да си изядеш пръстите. Hug
Трябва да хвана някой ветровит ден и настроение и да си се напръскам пак. Grin
Не, че това ми пречи да си отварям през ден капачката и да си го душкам като малко наркоманче хаха. Grinning


Аз Идол надали ще си го спомням, защото краткосрочната ми памет е много калпава по принцип, та съм защитена от такива тривиалности.
Да не забравя къде живея, това ме вълнува повече. Grinning

# 39
  • Мнения: 1 401
Аз не съм чувала за задължително четене на теми в този форум. Като ми е скучна една тема, не я чета.

Deetron, много харесвам постовете ти! Flowers Bouquet

# 40
  • Мнения: 1 429
Мерси Densi за новата тема,която ще следя с интерес,защото нямам нито едно сребърно шишенце.Но,ако трябва да купувам на сляпо,мисля че от вашите отзиви бих отстреляла  Градската кралица и Soleil di capri.
Calabria,:kissing_heart:недей да отстрелваш Градската кралица без тест,просто мой съвет.

Присъединявам се към съвета на Кристалчето. Аз я бях поръчала без каквото и да било съмнение след многото положителни коментари и дори не допусках по никакъв начин, че има вариант да не ми хареса. За мен този парфюм е... (не ме бийте, моля) отблъскващ.

По темата за сребърните парфюми - имам само два и то (предвидимо) Монтали - Wild Pears и Vanilla Extasy.  Peace

# 41
  • Мнения: 551
И аз благодаря за новата тема! Оказа се, че имам доста сребърни парфюми, не очаквах да са толкова - май е настъпил моментът да преустановя покупките за неопределено време. Smile

# 42
  • Мнения: 10 008
Градската кралица е доста пудрена и сладко-горчива. Не се харесва на всеки, но е факт, че ми е донесла страшно много положителни коментари и то от генералната публика, която обикновено умира за Ж'адор.
Вярно е, че се разбира много добре с моята кожа, иначе нямаше да я повторя.

Не налитам толкова на ново, колкото на добре проверен аромат който е станал част от мен и сме натрупали спомени и история заедно. В това е чара на много парфюми за мен. Има месеци, особено в периода есен-зима, които свързвам с определен аромат или ноти/съставка.

Пробвам новости, но освен Ели Сааб никой не ме е сразил така тази година. Виктор и Ролф ме спечелиха, но не с ново. Сигурно ще ги въртя тези още 3 години, и чак тогава е се поитересувам от друго.

И имам амбицията да си намаля ароматите наполовина.

# 43
  • Мнения: 3 266
Аз не бих  купила парфюм насляпо. Ставам свидетел понякога на страшна еуфория по някой парфюм и с трепет го откривам и тествам. И се оказва, че изобщо не ми допада. Не си купувам и парфюми, които всички около мен имат. За пример Мон Герлен. Друг е въпросът, че изобщо не го харесвам след бременността.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
https://www.fragrantica.com/perfume/Givenchy/Organza-4.html

Какво си представяте? Органза? Органзата, като знаете, е плат. Живанши са модна къща. Дрехите се шият от плат. Шишето е жена, облечена в рокля. Капачката е навит на руло топ плат. Толкова прозаично и просто, но същевременно носи точното послание. И затова ше остане вечна класика. И ще се помни. Днес масово се бълват парфюми. Защо не беше така преди 60-80 години. Защото тогава парфюмът гарантирано беше истинси. Днес химията е в повече, въпреки претенциите, че всеки ден се откриват нови съставки. Ще кажеш, че в дън гори тилилейски гъмжи от парфюмеристи, търсещи неизвестен до сега бурен. Може пък следващата тема да е за бутилките и тяхното послание.

Общи условия

Активация на акаунт