Паническо разстройство - 38

  • 27 317
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 406
Ива, то алкохолът си е депресант. Случвало ми се е с ксероксата по 3 дни да не мога да стана от леглото.  А да кажа за Флуанксола, психиатърът ми каза без никакъв алкохол. Ама аз, идиотът, махнах 5 бири. Следващият ден май беше един от най-кошмарните.

Не трябва да се пие, ама ти писва от депресия, тревожност, ОКР, социални фобии и т. н. Та ти идва да се утешиш поне за момент.

# 481
  • Мнения: 51
И на мен ми изписа флуанксол да го пия по някаква схема, но аз не си го взех. Да не можеш 1-2 чаши да  си изпиеш- не мерси. Питах психиатъра-каза :" О, недей да пиеш!". Можело една чаша в много краен случай. 🤣

# 482
  • Мнения: 1 134
Благодаря за отговорите! Simple Smile
След края на месеца оставам само на золофт и ще се почерпя 😀
Съвсем скоро имах рд и сух режим, не е готино 😀

# 483
  • Мнения: 51
Ива, усети ли някакво подобрение на симптомите от флуанксола? Има ли наистина лек седативен ефект и какви ти бяха страничните ефекти ? Доколкото знам е един от най- старите антипсихотици, но се изписва и за тревожни разстройства.

# 484
  • Мнения: 4 406
Флуанксолът няма седативен ефект. Обратното, енергизиращ. Прави те пълен с енергия. На мен ми бяха изписали 3х2. И така една седмица дето се тресях от нерви. Отидох и ме предписа по 1 на ден, с и успокоително.

# 485
  • Мнения: X
Хора,имате ли шум в ушите? Когато съм недоспала,напрегната,под стрес ми се появява едно мъждене много леко само в вдното ухо и изчезва бързо.

# 486
  • Мнения: 51
Странно, на мен ми го изписа като едва ли не алтернатива на успокоително, защото не иска да ми изписва бензодиазепини.

# 487
  • Мнения: 504
Сега от вашите отговори разбрах, защо при мен изобщо не е ок с алкохол. Аз пия голяма доза деанксид, а той съдържа флуанксол и пия по 2 таблетки атаракс на ден .... явно ще си живея на по чаша вино и това е Simple Smile Поне докато не махна лекарствата

# 488
  • Мнения: 5 459
Аз вчера омотах 300 грама ракия, защото бях много стресирана. Днес ми няма нищо, но тревожността ми много се засили откак започнах работа. Не знам как ще се справям....Всеки ден като тръгвам вземам 1/4 клонарекс. Страх ме е да не привикна.

# 489
  • Мнения: 3 419
300 гр 😲, това си е доста смело.
На мен пък точно клонарекса такова сърцебиене ми докарваше, единия път даже повърнах.

# 490
  • Мнения: 156
Случвало ли ви се е както седите и да усетите,че сърцето ви излиза от ритъм за около минута?
Аз много се уплаших.Усетих около 10 и повече един след друг неравномерни удара

# 491
  • Мнения: 51
На мен ми се случва 1 път на два месеца да го усетя това и умирам от страх. Според мен не е излизане от ритъм ,а няколко екстрасистоли един след друг. Много е страшно, спира ти дъха!

# 492
  • Мнения: 156
Много Sad
Вече 2 часа ме държи този страх.Дезориентирано ми е,депресирано и само искам да лежа

# 493
  • Мнения: 1 134
За флуанксола- да, спи ми се от него. Само първият ден на прием бях с хиоер енергия. И съм с тр разстройство, не пр ✌

# 494
  • Мнения: 2 769
Случвало ли ви се е както седите и да усетите,че сърцето ви излиза от ритъм за около минута?
Аз много се уплаших.Усетих около 10 и повече един след друг неравномерни удара
На мен така ми се беше случило след ядене на много люто, направо бях като спортна кола на писта около 6 часа. Постоянни ускорения и намаляния с мощни екстрасистоли Simple Smile . Ама оцелях. Впрочем ако ще пиете алкохол, избягвайте да е с въглехидрати - нека е водка, джин или скоч. Ако има захар, на другия ден прави тревожността двойно и тройно по силна!

Общи условия

Активация на акаунт