Паническо разстройство - 38

  • 27 167
  • 738
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 504
Ох, аз много обичам да пия, но от няколко години ми става нещо и аз не знам какво - и преди Тревожното разстройство, даже и преди раждането.... като пийна - не много до към 300 мг концентрат, на другия ден ставам - сутринта имам но го лек махнурлук, но следобяд, след като ям нещо, половин час след това правя някаква тежка криза - много прилича на паник атака - започва със сърцебиене, след това разстройство ... и така половин час ... ужасно е Sad Не знам на какво се дължи, аз си мислех, че е свързано с тревожността, но сега като ви чет, явно е само при мен и май идва от друго нещо, което не мога да установя Sad А така си мечтая да се оправя в един момент и пак да мога да изляза някъде на барче и да си пийна, като някога .... Sad

# 496
  • Мнения: 269
Здравейте,никое от мненията ви няма да ми е излишно.Проблема при мен е,че имам силен световъртеж,заглъхване на ушите,сърцебиене,силна скованост във врата и раменете,погледа ми е като разфокусиран.Симптомите ми се засилват при шофиране,или ходене пеш,особено когато съм сама.. Около месечния цикъл става нетърпимо,симптомите ми се засилват двойно ,едва ставам от леглото.Ходих на лекари,правих многобройни изследвания-кръвна картина,невролог,отоневролог,хормони на щит.жлеза и всичко е наред.Откриха ми само шипове на два прешлена.Не знам паническо разстройство ли имам,или е нещо друго.Ще вметна ,че пеш изобщо не мога да ходя повече от 2-3 мин,чувствам,че ще припадна,вие ми се свят зверски.Състоянието ми се подобрява за кратко след алкохол,не знам от самия алкохол ли не усещам симптомите,но е факт,че се пооправям...Странно.

# 497
  • Мнения: 3 416
Здравейте,никое от мненията ви няма да ми е излишно.Проблема при мен е,че имам силен световъртеж,заглъхване на ушите,сърцебиене,силна скованост във врата и раменете,погледа ми е като разфокусиран.Симптомите ми се засилват при шофиране,или ходене пеш,особено когато съм сама.. Около месечния цикъл става нетърпимо,симптомите ми се засилват двойно ,едва ставам от леглото.Ходих на лекари,правих многобройни изследвания-кръвна картина,невролог,отоневролог,хормони на щит.жлеза и всичко е наред.Откриха ми само шипове на два прешлена.Не знам паническо разстройство ли имам,или е нещо друго.Ще вметна ,че пеш изобщо не мога да ходя повече от 2-3 мин,чувствам,че ще припадна,вие ми се свят зверски.Състоянието ми се подобрява за кратко след алкохол,не знам от самия алкохол ли не усещам симптомите,но е факт,че се пооправям...Странно.
Не си сама в усещанията си. Погледа и на мен ми е разконцентриран, пеша и права...2 мин. Все имам чувството, че ще падна.

# 498
  • Мнения: 2 764
Здравейте,никое от мненията ви няма да ми е излишно.Проблема при мен е,че имам силен световъртеж,заглъхване на ушите,сърцебиене,силна скованост във врата и раменете,погледа ми е като разфокусиран.Симптомите ми се засилват при шофиране,или ходене пеш,особено когато съм сама.. Около месечния цикъл става нетърпимо,симптомите ми се засилват двойно ,едва ставам от леглото.Ходих на лекари,правих многобройни изследвания-кръвна картина,невролог,отоневролог,хормони на щит.жлеза и всичко е наред.Откриха ми само шипове на два прешлена.Не знам паническо разстройство ли имам,или е нещо друго.Ще вметна ,че пеш изобщо не мога да ходя повече от 2-3 мин,чувствам,че ще припадна,вие ми се свят зверски.Състоянието ми се подобрява за кратко след алкохол,не знам от самия алкохол ли не усещам симптомите,но е факт,че се пооправям...Странно.
Звучи тъпо, но ако вземеш ксанакс, клонарекс или атаракс, пак оправяш ли се? Според мен е чиста ПА или завишена тревожност, и с депресант на ЦНС се оправя проблема (алкохол или медикамент).

# 499
  • Мнения: 269
Здравейте,никое от мненията ви няма да ми е излишно.Проблема при мен е,че имам силен световъртеж,заглъхване на ушите,сърцебиене,силна скованост във врата и раменете,погледа ми е като разфокусиран.Симптомите ми се засилват при шофиране,или ходене пеш,особено когато съм сама.. Около месечния цикъл става нетърпимо,симптомите ми се засилват двойно ,едва ставам от леглото.Ходих на лекари,правих многобройни изследвания-кръвна картина,невролог,отоневролог,хормони на щит.жлеза и всичко е наред.Откриха ми само шипове на два прешлена.Не знам паническо разстройство ли имам,или е нещо друго.Ще вметна ,че пеш изобщо не мога да ходя повече от 2-3 мин,чувствам,че ще припадна,вие ми се свят зверски.Състоянието ми се подобрява за кратко след алкохол,не знам от самия алкохол ли не усещам симптомите,но е факт,че се пооправям...Странно.
Звучи тъпо, но ако вземеш ксанакс, клонарекс или атаракс, пак оправяш ли се? Според мен е чиста ПА или завишена тревожност, и с депресант на ЦНС се оправя проблема (алкохол или медикамент).

Изписван ми е Ксанакс,по половин хапче на ден.Не съм го пила редовно и дълго време,но понякога след приема му усещах до известна степен облекчение, понякога не.

# 500
  • Мнения: 314
Състоянието ми се подобрява за кратко след алкохол,не знам от самия алкохол ли не усещам симптомите,но е факт,че се пооправям...Странно.

Не е странно. Алкохола притъпява признаците на ПР и частично отпуска нервната система. Но за кратко. Не напразно голяма част от страдащите от ПР посягат все по често към чашката. Но той е депресант... В последствие, след като отмине ефект му, симптомите се засилват. Същото е ако опиташ и с наркотици като кокаин, амфетамин, метамфетамин...
Спри да мислиш, че ти помага и посети психиатър. Той ще ти определи диагноза и в последствие лечение.

# 501
  • Мнения: 1 134
Deepmind, как си ти? Как е работата?
Аз вчера съм писала заспала...легнах към 19, спретнахме си ходене до Търново и след такива пътувания ме пишете умряла....не знам от хаповете или от пътуване и малко дете вкъщи 😀
Та, флуанксол със золофт съм. От първото ми се спи доста, хем вече не пия ксанакс, все си мисля, че от флуанксол се умъртвявам, не от золофта.

# 502
  • Мнения: 314
Здравей Ива. Бивам. Как така и флуанксол и золофт?
Оф, чакай. Аз си мисля за Дуласолан...
Поради забавяне на доставката ми на Дуласолан от България ми се наложи, да ползвам 2 различни тукашни варианта. От 10 дена пак съм на българския, но не се чувствам ок. 1 силна ПА и 2 слаби, но това не ме притесни. Изкарах си ги работейки и свиркайки си. Някакъв шибна световъртеж ме мъчи и по скоро когато се загледа на горе... причернява ми до припадък. Понякога и докато спа и се обръщам от една стена на друга го усещам. Сигурно е заради смяната на производителите. Или просто съм развил.нещо друго, знам ли? Grinning
Честно казано, не ми пука кой знае колко. Поне добре, че хипохондрията си отиде...

Последна редакция: пн, 23 сеп 2019, 11:07 от deepmind

# 503
  • Мнения: 269
При вас симптомите в дните около менструацията засилват ли се? Дори по - време на нея?

# 504
  • Мнения: 314
При мен не  Grinning

# 505
  • Мнения: 504
При мен е така. Даже още повече, всичко при мен започна с кризи в дните преди цикъл - правех паник атаки само тогава 3,4 и 5-ти ден преди цикъл, удължени паник атаки със супер силна тревожност, по 10-Тина часа всеки ден. Място не можех да си намеря, ускорен пулс ... абе пълен ужас. Сега от както пия лекарства, вече не съм в такива удължени паник атаки, но съм много лабилна. Имам мигрена в тези дни, задържам вода, мога да направя някоя паник атака, а ако пия алкохол, на другия ден съм много зле - тревожност, бучка в слънчевия сплит ... и най - готиното от всичко - избиват ми хиляди пъпки по лицето и деколтето, като при алергия ... така че, разбирам те Sad Трябва да вземеш някакви мерки - пиеш ли няккви лекарства ? Не можеш да продължаваш така Sad аз бях страшно зле преди една година точно ( като теб, че и по - зле, при мен тогава бяха удължените паник атаки, съпроводени с разстройство. Будех се в 3 през нощта всяка нощ с криза...) Но, започнах терапия, лекарства, от скоро и спортувам ( още се опитвам де), насилих се да започна да ходя навън пеша ... малко по - малко. Трябва да знаеш, че всички тук сме били като теб, това състояние отминава и няма да умреш от него. Всички това са психосоматични прояви, който са много неприятни, но в един момент отминават... обаче трябва сама да си помогнеш, това е истината ..

[/b][/i]
При вас симптомите в дните около менструацията засилват ли се? Дори по - време на нея?

# 506
  • Мнения: 1 372
Дийп здравей. Мислех че си на спиране на АД, защото пиеш преди мен, а и те нямаше доста време в темата. Съжалявам че се е наложило да правиш тези смени на лекарства и това ти е предизвикало неразположение. Аз тези дни говорих с моя лекар и трябва да спирам АД. Обаче схемата е като при започване - една седмица 1/2 и пълно спиране. Няма да крия че се страхувам. Мисля да си направя моя схема и да деля хапчетата , за да намалявам плавно. Ако има някой спирал АД без някакви сътресения, моля да пише.

# 507
  • Мнения: 1 488
като пийна - не много до към 300 мг концентрат...

😂😂😂😂

300 мл концентрат не било много. Честно ще падна от смях

В тази тема големи пиянки сте се събрали.

# 508
  • Мнения: 2 764
като пийна - не много до към 300 мг концентрат...

😂😂😂😂

300 мл концентрат не било много. Честно ще падна от смях

В тази тема големи пиянки сте се събрали.
E 300 грама ако са 1 път седмично не е кой знае какво. Ако е всяка вечер си е вече изтощаващо... И финансово също. Аз гледам да пийвам до 100-150 грама максимум и то не всеки ден вечер, действат ми отлично за сън. Ама и с хубаво мезе, иначе няма смисъл. Алкохола помага, но за кратко, при него е лошото след като му мине ефекта, особено ако е над 200 грама концентрат.

# 509
  • Мнения: 3 416
И все пак-не ви ли е страх концентрат с АД? Само като прочетох и настръхнах. То 50 гр ми се вижда много, а 300😲

Общи условия

Активация на акаунт