Подготовка за малкия човек - тема 8

  • 37 341
  • 752
  •   1
Отговори
# 135
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Ми до сега каквото съм купувала съм доволна, добре се държи след пералня и сушилня. Има и по-джъмбо стайл изпълнения, но има и доста добри попадения.

# 136
  • Мнения: 161
Здравейте! Simple Smile
Някоя от Вас ползвала ли е този крем за зърна на ДМ? Какво ви е мнението за него?
Съставки: Lanolin, Helianthus annuus hybrid oil, Cocos nucifera oil, Tocopherol.
Доколкото разбрах това са: ланолин, слънчогледово масло, кокосово масло и витамин Е.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 09:49 от sun_777

# 137
  • Мнения: 298
Здравейте! Simple Smile
Някоя от Вас ползвала ли е този крем за зърна на ДМ? Какво ви е мнението за него?
Съставки: Lanolin, Helianthus annuus hybrid oil, Cocos nucifera oil, Tocopherol.
Доколкото разбрах това са: ланолин, слънчогледово олио, кокосово олио и витамин Е.
Скрит текст:
Вземи си чист Ланолин на Лансинох, напр.

# 138
  • Мнения: 161
Вземи си чист Ланолин на Лансинох, напр.
Благодаря за съвета! Simple Smile
Знам за чистия ланолин на Лансинох и Медела. Просто разликата в цените е огромна. (24лв., а този крем е 4лв.) Затова искам Вашето мнение за този продукт, ако някой го е ползвал.

# 139
  • Мнения: 298
Вземи си чист Ланолин на Лансинох, напр.
Благодаря за съвета! Simple Smile
Знам за чистия ланолин на Лансинох и Медела. Просто разликата в цените е огромна. (24лв., а този крем е 4лв.) Затова искам Вашето мнение за този продукт, ако някой го е ползвал.
Заради допълнителните съставки предполагам, че ще се налага да си миеш гърдите при всяко хранене, което не е много ок. Имам една кутия Ланолин на Лансинох НЕ отваряна със срок до края на 08/2020. Мога да ти я подаря. Ако искаш пиши ми на лични.

# 140
  • Мнения: 3 949
А Ланолина не го ли миете преди кърмене? На една лекция обясняваха винаги да си мием гърдите преди кърмене, без значение с какво сме ги мазали.

# 141
  • Мнения: 3 983
Аз пък разбрах че не трябва да се мият защото но ореолите има едни ситни пъпчици които бебето като ги захапе и отделили такава миризма като утробата на майката и това го успокоява..

# 142
  • Мнения: 1 554
На бая лекции отидох и никъде не чух да се мият гърдите на всяко кърмене. Ако се мажат със сто процента ланолин, той не се мие. Единствено изключение имаше, ако има кандида по гърдите, но не запомних.

# 143
  • Мнения: 143
Здравейте! От днес вече имаме количка. Свалих всичко за да го изпера (дано успея да сложа всичко на мястото си после ) 😂😂😂 Обаче се замислих на зимния кош трябва ли да слагам чаршафче или не? То си има постелка, но ми се струва редно и един чаршаф да има поне. Даже и за протектор се замислих дали се слага? Дали не прекалявам 🤨

# 144
  • Мнения: 1 554
Аз не съм прала нищо от количката. Само ще сложа протектор + чаршафче/пелена в зимния кош.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Каквото можеше да се изпере го изпрах от количката. Още сме с коша, който е до 6 месеца и задължително слагам еднократен чаршаф и пелена отгоре. Steys*, в моите очи не прекаляваш Laughing
Относно размерите на кошарите ние заложихме на стандартен такъв. Имаше по-голям избор на матраци и по-голям избор на чаршафи с ластик (много държах да е с такива шаршафи).

# 146
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Нищо не съм слагала в зимния кош аз.
И има кремчета за зърна, които не се отмиват. И като цялo по лекциите за кърменето обесняваха как нямало нужда да се мият гърдите преди кърмене.
Аз не просперирах с кърменето, та само цитирам.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 20:46 от Вълшебство

# 147
  • Мнения: 35 116
Аз винаги си миех гърдата преди кърмене.
Слагах пелена в коша. За протектор не е имало нужда

# 148
  • Мнения: 1 106
Здравейте! Имам 2 въпроса:

1. Имате ли опит с пазаруване онлайн специално от Hello Kids и babymall? И кои други онлайн магазини харесвате и бихте препоръчали ?
Аз освен разни неща от HM и Sinsay, бих предпочела да донапазарувам онлайн, че ми идва малко лудница по детските магазини... Flushed Онлайн е доста по лесно и ненатоварващо.

2. Спалният чувал за от колко до колко градуса трябва да е подходящ?  Става дума за в стайна температура, но пък ако  излезем зимата сигурно трябва и за малко по ниска температура за коша за новородено (или може само с дебело одеало? ) . Това значи ли че ми трябват 2 броя?

ПС: Сега видях, че има намаления на колички Mutsy Evo в babybg. Simple Smile

# 149
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Чувалчето за сън сме ползвали само вкъщи, навън си беше в космонавтче.

Онлайн пазарувам от Asda George с превозвач, Next, H&M и спорадично от някакви други.

Общи условия

Активация на акаунт