Подготовка за малкия човек - тема 8

  • 37 304
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
2-3 седмици преди датата за секцио започнахме с подготовката. Исках да бъда подготвена, защото в деветия месец раждането може да започне по всяко време. Креватче, шкафчета, количка, стерилизатор, корито и някои дрешки. Дрешките, чаршафчетата изпрах и изгладих, за да са готови. Другите неща закупихме след разждането. Ох, голямо вълнение беше 😀
Толкова странно ни беше сглобеното креватче до леглото. А котьо все там искаше да спи 🤪

# 241
  • Мнения: 89
Аз започнах още от 5-ти месец, голямо вълнение ми е 😁😊❤ Може би оказва влияние, че вече съм болничен и имам доста свободно време за разглеждане. Вече взехме количка, кошарка и повивалник. За следващия месец съм си оставила матрака, спалното бельо и междувременно ще следя промоциите на козметиката. И за накрая шишета, помпи, неща за мен. Моята идея е най-късно до началото на декември да съм купила всичко и ако се наложи да взимаме нещо, то да е малко. Иска ми се да приключа с всичко преди коледните празници и лудницата по магазините, а колкото по-студено става, толкова е по-тегаво ще ми е с излизането. Не съм фен много и на онлайн пазаруването, освен, ако не съм виждала на живо това, което поръчвам.
Не съм суеверна и на мен ми се вижда изнервящо да купувам всичко в последния момент или да се доверя на някой да го купи вместо мен.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 16:43 от flower🌸

# 242
  • Мнения: 404
Ние постепенно пазарувахме. Количката и столчето за кола в 4месец взехме, бях се развалнувала много хаха.После намерихме леглото и матрака, и откъм 7м започнахме с дрешки и шишета.

# 243
  • Мнения: 226
Здравейте, мами!
Кой тип закопчаване на бодитата, ви беше най-удобен? Има доста видове и се колебая от кои да взема на първо време.
На първо време най-добре да вземеш от всеки вид и после да прецениш кои ще са най-подходящи за вас. Колкото майки и бебета, толкова мнения по въпроса. Според  мен е индивидуално. На мен от няколко места ми препоръчваха бодита без копчета на раменцата, а само отдолу. Е, да ама моят се роди дълъг и слаб и рамената направо му излизаха от бодито. Да не говорим че се разтягат в тази област при пране. А пък тези тип прегърни ме и мен ме изнервяха с многото си копчета, а таткото така и не разбрах наистина ли не схващаше как се закопчават или се правеше Wink

# 244
  • Мнения: 35 110
Ние купихме кошара ( дървена) през Август, аз бях с термин средата на Октомври. Исках да се сглоби и да се отмирисва. Количка и дрехи купихме средата на Септември. Абсолютно умишлено отлагах поради предишна загуба на дете и този път се сдържах почти до края

# 245
  • Мнения: 3 731
Аз съм вече в 8 месец и купихме всичко преди 4-5 дни.Бях си харесала магазин и абсолютно всичко пазарувахме от там-от биберона до количката.Бях направила един дълъг списък с артикули от сайта на магазина и стана много бързо ,когато отидохме на място😁.

# 246
  • Мнения: 6 564
През 7ми и 8ми месец купих всичко. Само памперси и нещата от аптеката купих след раждането.

# 247
  • Мнения: 803
Здравейте да попитам по за познатите, сестрата на ММ е раждала преди 2 год и тогава е закупила Lansinoh, но никога не го е ползвала дори не е разопаковано. Тя ми го даде, но никъде на него не пише колко е срока на годност
Има единствено този знак
Дали този знак значи, че срока на годност е 12 месеца след отваряне.
Ако има някой, който знае нека да изкаже мнение дали мога да го ползвам при тези условия или да си закупя нов Thinking

# 248
  • Мнения: 2 224
Да, знакът означава, че продуктът е годен до 12 месеца след отварянето (дори и срокът да не е изтекъл). Срок обаче и аз не виждам.

# 249
  • Мнения: 404
И аз на моя крем не открих срок.

# 250
  • Мнения: 1 472
Имам една свободна баня, която смятам да ползвам само за къпане на бебето и да му разположа там всички неща, но тя е с вана,която заема по-голямата част от банята....дали има начин да купя бебешко коритце и някак да го застопоря за ваната, защото мисля, че пък няма да има място за стойка за бебешката ваничка извън ваната...а ако я сложа вътре във ваната май няма да е стабилно

# 251
  • Мнения: 35 110
Има едни надуваеми , като басейн, които май стават за първите месеци на бебето. Но според мен първия месец ще го къпете на ръка

# 252
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Пазарувах от 5 месец някъде, като видя това, което съм набелязала на добра цена - онлайн и в магазините.

Първите два месеци не сме ползвали ваничка - под душа директно къпехме.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 07:40 от Вълшебство

# 253
  • Мнения: 298
Здравейте да попитам по за познатите, сестрата на ММ е раждала преди 2 год и тогава е закупила Lansinoh, но никога не го е ползвала дори не е разопаковано. Тя ми го даде, но никъде на него не пише колко е срока на годност
Има единствено този знак
Дали този знак значи, че срока на годност е 12 месеца след отваряне.
Ако има някой, който знае нека да изкаже мнение дали мога да го ползвам при тези условия или да си закупя нов Thinking
От другата страна на кутийката трябва да има срок.

# 254
  • Мнения: 4 046
Здравейте да попитам по за познатите, сестрата на ММ е раждала преди 2 год и тогава е закупила Lansinoh, но никога не го е ползвала дори не е разопаковано. Тя ми го даде, но никъде на него не пише колко е срока на годност
Има единствено този знак
Дали този знак значи, че срока на годност е 12 месеца след отваряне.
Ако има някой, който знае нека да изкаже мнение дали мога да го ползвам при тези условия или да си закупя нов Thinking
От другата страна на кутийката трябва да има срок.

Аз не бих рискувала при това положение

Общи условия

Активация на акаунт