Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 19

  • 40 852
  • 749
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 31 684
Имам желание да опитам, но чакам музата. Наистина като не ми се прави нещо, не е хубаво да се насилвам.
Целта е комплексна - да заслабна още, подобряване на ИР, изчистване на организма.

# 601
  • Мнения: 27 527
Да, важното е човек да не се насилва.  Peace

# 602
  • Мнения: 2 048
Успявам да издържа по 48 часа само вода и кафе без проблем, и го правя един път седмично от както към на режим.Сега обаче с това високо ТСХ  се притеснявам да продължавам. Нали щитовидната жлеза не обича глада. Интересното е , че след толкова време без храна  съм сваляла най- много 0,5 кг - дори и водата не мога да изкарам, иначе някакви особени ползи от това не съм видяла при мен.

# 603
  • Мнения: 27 527
На мен 48 ч веднъж седмично засега ми се струва трудно. А мисля и, че не е нужно и да е всяка седмица.

# 604
  • Мнения: 2 048
Аз не всеки път правя 48ч., обикновено са или 24 или 36 ч, на нещо губя мотивация да правя тези фастове вече.

# 605
  • Мнения: 27 527
Не знам при проблеми с ЩЗ как е, моето ТСХ беше 1,6- 1,7 някъде. Но мога само да предполагам, ако когато се храниш не ограничаваш прекалено вгх не ми се вярва от един 24-36 ч фаст толкова да се повлияе ЩЗ Thinking -0,5 кг също не е показател дали сваляш мазнини/задържана вода- не знаеш от какво е този минус. Има значение и колко кг си. Аз се меря на кантар който измерва % мазнини и % вода и след фаст мазнините винаги са надолу за сметка на водата- даже и кантарът да не показва особена разлика в кг.
Редактирам, за да не пускам 2 поста един след друг. След фаста и с хапчетата вечерта (а съм на макс доза даже), днес КЗ ми е с 0,3 по-висока, отколкото преди лягане. Stuck Out Tongue Winking Eye  Противно на очакванията ми, че хапче и фаст заедно свалят твърде много КЗ. Не изпитвам никакъв глад. Т. е. тялото ми явно си използва запасите от мазнинки. Grinning Д-р Фънг казва, че не е необичайно КЗ да се покачва по време на фаст- в кръвния поток тялото поне имало шанс да използва глюкозата за енергия. И наистина, докато бях навън преливах от енергия- без никаква "силна храна". Разходката ми (3700 крачки) ми беше свалила КЗ точно с 0,3- които тялото през нощта си е "възстановило" от запасите. Да отбележа и, че меря кетони и вчера бяха високи.

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 16:20 от dolce miele

# 606
  • Мнения: 26
Dolce, как мериш кетони? С лентички или твоя глюкомер мери и кетони? Забелязала ли си зависимост между ниска захар и високи кетони, примерно? Аз преди мерих с ленти, но тогава нямах глюкомер, а когато вземах глюкомера се поскъпих и купих по евтиния, който мери само кръвна захар.

# 607
  • Мнения: 27 527
Dolce, как мериш кетони? Забелязала ли си зависимост между ниска захар и високи кетони, примерно?
С лентички меря, глюкомерът ми мери само кръвната захар. Много скъпи тези лентички за апаратите които мерят кетони...  Shocked Забелязвам известна връзка между по-ниска КЗ и повече кетони, да. Но е важно и количеството нетни вгх, както и да има повече време между храненията (тогава най-високо ниво на кетони измервам като че ли). Разбира се, това в условията на нвх вм хранене.
Днес реших да си направя тест с "невинна" варена царевичка- изядох купичка таратор, мъничка филийка нвх хляб (на практика част от яйце+ 6-7 гр. кокосово брашно да е била), кафе със сметана и зърната от по-малко от половин кочан царевица.....И час и 20 мин. след това КЗ беше 8,27!  #2gunfire Изумих се....покачването на КЗ бе от 5,4 до 8,27.  Crazy За сравнение, онзи ден вечерях таратор, кафе с малко мляко/сметана, нвх хляб (далеч повече от изяденото днес)намазан с 2 бр. топени сиренца/или 30-40 гр. бри- не помня/, салата с домат, зеле, кълнове, маруля- всичко взето заедно не успя да ми покачи  КЗ с повече от 1,0 един час след хранене!

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 18:06 от dolce miele

# 608
  • Мнения: 26
Дааа Dolce, царевицата не е твоята храна!
Моето TSH пада до 0.8 ако се храня без въглехидрати. Правих яйчен фаст за 14 дни и след него беше този нисък резултат, ако си се храня НВ ВМ е около 1.4. Не знам дали имам проблеми с щитовидната.

# 609
  • Мнения: 27 527
Pacifica , а защо реши толкова дълъг яйчен фаст да правиш?  newsm78 Заради инсулина ли? Множко ми се вижда...Може ТСХ да е спаднало временно- известно време след фаста изследва ли го? Нали казват, че ТСХ не било постоянно...Аз съм правила 3 дни яйчен фаст и така ми е съвсем поносимо, даже супер.
Да бях яла торта щях да се усъмня, че толкова вдига КЗ, ама малко царевичка  Confused То това ми беше единствената царевица от миналата година, повече няма и да има.  Naughty Всъщност, другата седмица има повод и може и да проверя след торта какво е положението...  Laughing

# 610
  • Мнения: 31 684
Да, виж след торта и сподели.
Подозирам, че заради мазнините и протеините в тортата може и да не ти се вдигне много.
Но царевицата е чист В. Няма протеини и мазнини.
Може би ако си яла царевица с масло, щеше е да е друго.
Пробвай някой път меню по Зоната. Да има достатъчно мазнини, протеини. Добави и царевица и виж резултата.

# 611
  • Мнения: 26
Dolce, тогава още не бях мерила инсулина. Правих яйчения фаст за отслабване, да раздвижа кантара. Аз от 3 дневен нищо не отслабвам. Сподели колко ще скочи КЗ след парчето торта, интересно ми е.
Аз снощи експериментирах с голяма салата от домати, кърначета, 60 гр. бяло сирене, 30 гр. 95% Шоколад и около 80гр. микс от орехи, бадеми и бразилски орех и скока на КЗ беше само 1.1. Аз доволен!

# 612
  • Мнения: 31 684
От 14 дневен фаст колко отслабна?
Множко ми се вижда.
На мен ми се стопира отслабването.
Заради цигарите сигурно. И морето носи някаква вина  Joy
Да съм качила 1 кило за 8 дни.
Аз затова и искам да фастувам малко. Белким се раздвижи малко тоя организъм, че се е застопорил и не шава.
Имаше един период се размърда и после пак. Явно последните кила са най-тегави.
Преди заради цигарите не можех да правя фаст. Аз не мога да не ям нищо и да пуша.
Ама сега ще го направя. Ще пийна и кафе с кокосово масло сутринта и към 5 следобед ще хапна яйца с масло и салата.
Другата седмица ще е това. Ако не ме напусне пак музата Laughing

# 613
  • Мнения: 27 527
Да, ако правя експеримента с тортата ще споделя. На едната половина в мен и се иска да спретне кето торта, ама другата половина е с експериментаторски дух  Laughing и ще видим кое ще надделее.... Mr. Green
Елора, царевицата е чист въглехидрат, ама към нея все пак имаше и мазнини- сметана в кафето, масълце (аз не го слагам в кафето), зехтин в таратора...Не очаквах такова чудо, 80 минути след царевица- те хората 75 гр. глюкоза пият и на 60-та минута резултатите им са по-добри..... #Crazy Освен това след царевицата дори не се почувствах по-различно, нещо да ми подскаже, че КЗ се е вдигнала толкова... Crossing Arms Иначе тези неща ме държаха сита дълго време. Успокоение е, че 120 минути след царевицата КЗ почти си беше като тази на гладно- отдавам го на хапчетата.
Pacifica, и на мен ми е интересно колко отслабна за тези 14 дни и колко имаш да сваляш?  newsm78 Аз предпочитам да правя 3 дни фаст и след време да повторя, 14 дни наведнъж освен по-трудно ме притеснява и да не влияе зле на метаболизма после, освен това и захранване някакво може би се налага...? Thinking
Реших да си спретна стабилна вечеря, имаше и добавки разни за разкош- по-късно ми е интересно как ми се е отразила.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 21:38 от dolce miele

# 614
  • Мнения: 18 542
Може да пробваш с така почитания "здравословен" пълнозърнест хляб, ако се почувстваш вдъхновена. Подозирам какъв ще е резултата.
Иначе за тортата, аз залагам, че няма да ти скочи КЗ толкова колкото след царевицата.

Общи условия

Активация на акаунт