"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 461
  • 772
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 28
При мен в деня на О се появява леко гадене

# 391
  • Мнения: X

Напълно отрицателен е нали? Днес трябваше да ми дойде.

# 392
  • София
  • Мнения: 11 494
Отрицателен е.

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Отрицателен е.

# 394
  • Мнения: 562
bat_mam благодаря за съвета.Според лекарката има бременост ,но в самото начало.Пак по нейни думи дъщеря ми има различна овулация на двата яйчника,не по едно и също време.Самото оплождане най вероятно е станало преди МЦ и затова се виждало само жълто мехурче и предписа Дуфастон.Абе луда работа.Макар че бремеността не е планувана,дъщеря ми е студентка,ще се радваме да има бебче.
Доколкото съм наясно "жълто мехурче" се вижда след овулация. След като се освободи яйцеклетката фоликула се превръща в жълто тяло и действа като такова поне 7 дена. През тези дни може да настъпи оплождане и да се имплантира. След имплантацията на ембриона в матката започва синтез на чхг, който има връзка с жълтото тяло и го кара да продължи да доставя прогестерон, който е необходим за развитието на ембриончето. И жълтото тяло действа като такова до към 3тия месец. По някакви спомени това, знам.
Така че дори да е видяла жълто тяло най-вероятно означава, че овулацията и е минала. Друг е въпроса, че чхг-то е абсолютно отрицателно. Ако имаше някаква имплантация до момента щеше да е скочило. Не искам да ти съсипвам представите, ама да е бременна не вярвам.
Пак ти давам същия съвет. Друг лекар. Този явно е проспал няколко учебника в медицината.
То и на мен една АГ твърдеше, че няма да мога да забременя и ме изкара ревяща от кабинета. Сега ми иде да отида на преглед ей така, само за да и кажа къде точно си завре дипломата.
Лекари има много и некадърните също са сред тях. Сега дъщеря ти ще има, закъснение не защото е бременна, а защото приема прогестерон, който забавя цикъла.
На това отгоре много момичета се оплакват, че когато са изписани ненужно могат да се отразят негативно на плода(личен опит на момичета от форума)
Идете за второ мнение при друг. Да и спрат препарата и да си и дойде нормално на момичето. То по - небременно няма как да стане.
А колко и беше закъснението или по-точнона кой ден от цикъл е правено?

# 395
  • Мнения: 7
Здравейте. Днес бях на ГН и от ехографа се видя течност в таза и на левия яйчник образувание, което лекарката никога през целия си 12-годишен стаж не е виждала. Не е киста, нито рак. Съмнява се, че е извънматочна бременност или е имало бременност. ЧХГ-то ми е <0,200 IU/L. В четвъртък съм отново на ГН, но се побърквам от притеснение. Как може гинеколог с 12-годишен опит да не знае какво има в яйчника ми и защо се е образувала тази течност в таза ми (макар че й споменах, че имам и бяло течение тя тотално забрави за това). Cry

# 396
  • Мнения: 1 293
Отиди на друг доктор.

# 397
  • Мнения: 28
Аз искам да попитам слееното:днес е трети ден след 0ву.По принцип имам предменструални болки по време на самата Ову и после спират до дена на М.От днес обаче пак се появиха,абсолютно поносими са,но все пак..а до М има 11-12 дена.Дали трябва да се консултирам с лекар за това?

# 398
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
bat_mam благодаря за съвета.Според лекарката има бременост ,но в самото начало.Пак по нейни думи дъщеря ми има различна овулация на двата яйчника,не по едно и също време.Самото оплождане най вероятно е станало преди МЦ и затова се виждало само жълто мехурче и предписа Дуфастон.Абе луда работа.Макар че бремеността не е планувана,дъщеря ми е студентка,ще се радваме да има бебче.

Защо лекарката смята, че има бременност? Ти написа, че кръвният тест е отрицателен, което означава че не е бременна.
Теста го направихме след гинекологичния преглед,без тя да го иска за наше успокоение както се казва.

Съжалявам, но сте попаднали на ужасно некомпетентен лекар. Няма как лекар да потвърди бременност без да види плоден сак в матката. Той ви потвърждава бременност без да вижда такава. Изписването на Дуфастон без да е регистрирана бременност, е пълен абсурд. Съжалявам, но дъщеря ви не е бременна. Не ходете при този лекар повече.

# 399
  • Мнения: 49
Добър вечер сладури, бременна съм с 6та г.с. Записала съм си час при доки, но от няколко дни имам болки в яйчниците според вас нормално ли е?

# 400
  • София
  • Мнения: 11 494
Аз искам да попитам слееното:днес е трети ден след 0ву.По принцип имам предменструални болки по време на самата Ову и после спират до дена на М.От днес обаче пак се появиха,абсолютно поносими са,но все пак..а до М има 11-12 дена.Дали трябва да се консултирам с лекар за това?
Не.

# 401
  • Мнения: 28
Добър вечер сладури, бременна съм с 6та г.с. Записала съм си час при доки, но от няколко дни имам болки в яйчниците според вас нормално ли е?

Нормално е да усещате ПМБ в началото на бременността

# 402
  • Мнения: 87
Момичета имам следното питане относно кръвния тест който пуснах по рано, след като е отрицателен какви са тези стойности на чхг?

# 403
  • София
  • Мнения: 11 494
След като кръвният тест е отрицателен, най-вероятно тези стойности на чхг са отрицателни.

# 404
  • Мнения: 2 516
Момичета имам следното питане относно кръвния тест който пуснах по рано, след като е отрицателен какви са тези стойности на чхг?
Нандин ти беше отговорила, че няма „пълна нула”, а тя е лаборант...Та мнението ѝ, мисля че е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт