Instant Pot - тема 2 - мнения, рецепти и съвети

  • 81 032
  • 879
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10 687
В моя комплект също нямаше книжка с рецепти. Аз ви препоръчвам една фб група - Instant Pot - България. Много полезни рецепти има.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 19:51 от Happy Mijjj ツ

# 241
  • Мнения: 16 871
Може би по-големият ми проблем като начинаещ е как да разбера на коя програма да пусна манджата Simple Smile
Ще препрочета назад темите,  ще погледна и фб.

# 242
  • Мнения: 28 476
И моят ИП вчера пристигна!
Но аз просто си поръчах нов, че на стария ММ му стопи капака! Wink

# 243
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Може би по-големият ми проблем като начинаещ е как да разбера на коя програма да пусна манджата Simple Smile
Ще препрочета назад темите,  ще погледна и фб.
ver4eto на която и програма да пуснеш манджата , все ще стане . Готвиш си по твой си начин , но слагаш по-малко вода , тя не се изпарява . Готвя манджи с месо най-много на 25 мин. , боб на 30 мин. на програма bean. Най-лесна програма е PRESSURE  COOK , затваряш капака и с + или - си настройваш минутите .

# 244
  • Мнения: 16 871
Може ли някой да ми каже какво е QPR и NPR?
Гледам в групата за рецепти във фб постоянно го използват, но такива бутони не виждам Grinning

# 245
  • София
  • Мнения: 1 872
QPR - QUICK PRESSURE RELEASE - бързо изпускане на налягането, т.е. ти сама го правиш като освобождаваш клапана, NPR - NATURAL PRESSURE RELEASE - оставяш налягането да спадне само. В първия случай веднага след изпускането можеш да отвориш капак, във втория - чакаш между 10 и 15 минути, но през това време ястието продължава да се готви.
Ето тук можеш да прочетеш повече.

# 246
  • Мнения: 16 871
Благодаря! Четох за тях, но въобще не направих връзката.  Hug

# 247
  • Мнения: 189
Здравейте. Имате ли вече идеи за меню за Новогодишните празници? Ще съм много благодарна за идеи, тъй като чакам две семейства с деца на гости за НГ. Надявам се Instant Pot-a да ми помогне и да ми спести нервите Simple Smile

# 248
  • Мнения: 16 871
Първа гозба в ИП


Спагети със заквасена сметана,  1 скил.чесън, сушени манатарки и зехтин. 
На 7 мин, steam, high pressure,  аз изпуснах парата.

# 249
  • София
  • Мнения: 1 936
А колко вода сложи на 500 грама спагети?

# 250
  • Мнения: 16 871
Не съм мерила, но доста сложих. Мисля почти до 1/2 напълних с всички продукти. Спагетите поеха всичко. Много вкусни станаха.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 936
Нали уж количеството на течността при готвене под налягане не се променяла след края на програмата, затова ми беше интересно...

# 252
  • Мнения: 10 687
Зависи какво готвите - ориз и паста поемат от течността.
Има други храни (зеленчуци например), които отдават вода.

# 253
  • Мнения: 1 700
Здравейте! И аз съм в отбора след "Черния петък". Искам да попитам с какво си миете пот-а? При водния тест бяхме сложили доста по-малко вода и останаха бели петна. В една американска група хвалят един препарат но ще излезе към 15лв. от Англия, та се чудя дали да не го взема.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 936
Аз правих спатеги по рецепта и сложих 750 грама доматен сос. Не ми хареса как се получи, прекалено доматено и кисело.
Но не знам ако сложа доматен сос, колкото обикновено, примерно 300-350 грама и после долея вода до 750 няма ли да стане прекалено разводнено. В смисъл да се изгуби вкуса заради водата.

Общи условия

Активация на акаунт