Приятелство

  • 21 824
  • 263
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 118
А каква е ситуацията с мъжете ви Thinking Имат ли приятели, излизат ли с проятели отделно от вас?

# 106
  • Мнения: 9 152
А каква е ситуацията с мъжете ви Thinking Имат ли приятели, излизат ли с проятели отделно от вас?
Да, моят съпруг си има приятел. От ученици се знаят. Ходи му на гости, срещат се "по мъжки".

# 107
  • Мнения: 28 562
А каква е ситуацията с мъжете ви Thinking Имат ли приятели, излизат ли с проятели отделно от вас?
Да, моят съпруг си има приятел. От ученици се знаят. Ходи му на гости, срещат се "по мъжки".
Моят пък не, аз по излизам насам натам с дружки....

# 108
  • Мнения: 7 927
Моят мъж има много приятели, но повечето не живеят тук и ни идват на гости или ние ходим при тях. В тези ситуации гледам да има доста време, през което да бъдат сами - излизам с жените им на кафе и да пазаруваме или пращаме тях да пазаруват. За мой късмет всички съпруги са приятна компания.

# 109
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Моят мъж има приятели,но всички те живеят в други населени места.От време на време някой идва в родния си град и се виждат,но това е веднъж годишно.От друга страна работи много и обикновено има по ден почивка между смените си,и предпочита да ги изкара с нас,отколкото с приятели.Водим детето заедно по разходки,играем семейни игри вкъщи-все се намира нещо за правене заедно.

# 110
  • София
  • Мнения: 9 562
А какво е мнението ви по отношение на това приятели на половинката, които живеят в друг град постоянно да използват дома ви вместо хотел? Не става въпрос за гостуване с покана да се видите за 1-2 дни. Става въпрос за ситуация, в която на тях често им се налага да идват във вашия град по тяхна си работа и за да спестят пари от хотел, отсядат у вас за 3 до 7 дни. Мен лично това ме дразнеше, защото нарушаваше целия ми ритъм и освен всичко останало трябваше да слагам софрите всяка вечер вместо да се отпусна след работа. Разбирам да се случи 1-2 пъти, но това беше почти всеки месец. За мъжът ми (вече бивш) ситуацията беше ОК, защото това си бяха неговите приятели. Съответно аз излизах лошата.
Всъщност хората сме различни. Някои от нас обичат постоянно да имат гости, а други - не. Личното ми мнение е, че е редно гостуващите да се съобразяват и да не прекаляват с гостоприемството. Интересно ми е да науча мнението на повече хора по този въпрос.

# 111
  • Мнения: 7 927
Обичам гости и нямам проблем да ги посрещам често, но въпреки това би ми било неприятно, ако е постоянно и едва ли не от мен се изисква да съм прислуга.
Мъжът ми има апартамент в града и хубава къща на село, гостите ни спят в селската къща, ако са дошли на почивка, или в апартамента, ако идват за посещения на лекари. Така не си пречим нощем, домакинът винаги поема основната част от шетането и за мен няма свръхнатоварване.

# 112
  • Мнения: 28 562
pandachina у нас такова нещо няма как да се случи, не приемам гости за повече от една нощувка, все пак ние не сме хотел, нито аз съм домашна помощница или сервитьорка. ММ никога не би ме поставил в такава ситуация, защото знае мнението ми по въпроса!

# 113
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не обичамЕ да посрещамЕ гости!И двамата сме така.Радвам се,че има единодушие по този въпрос.Веднъж дойде негов приятел от детинство,за да пише дипломна работа.Приехме го но макс за седмица,втората я изкара на хотел.С малко дете бяхме+това сме в гарсониера.....Сещате се,че спеше в кухнята,а там е моята светая светих.Какво да сложа на масата,ако по цял ден нямам достъп до кухнята?

# 114
  • Мнения: 5 268
Интересно ми е да науча мнението на повече хора по този въпрос.
Ако е извънредно и не за дълъг период, нямам нищо против. Но, ако ще ми идват веднъж годишно примерно за седмица, бих им предложила къщето (съвсем мъничка къщурка, но в подходящо състояние), което е извън града. Една единствена приятелка и една близка роднина спят у нас на всеки две-три години, защото не бих ги оставила да се прибират и спят сами в къщата. Откакто сме с деца, дори и майка ми не остават при нас в апартамента, когато ни гостуват.

# 115
  • Мнения: 4 706
Що за нахални хора ще остават по седмици у приятелите си, които вече са женени/омъжени, че и с дете! Има разлика да е някаква студентска квартира и да се нощува безплатно, но вече големи работещи, ангажирани, семейни хора - НЕ. Естестено, че пречат, естествено, че е неудобно и естествено, че никой нищо няма да им каже, най-много семейството да се скара. Против съм и роднини да гостуват по седмици. За чай, за обяд или за празници може, но...за други поводи има хотели/хостели. Познавам много хора, които са се разделили/развели заради такива гости роднини, които никога не си тръгват. Че сега и ''приятели'' да се възползват от гостоприемството на хората....

# 116
  • Мнения: 1 118
Аз също съм против нощуването. С изключение на спешни случаи и някакъв много специален повод. Иначе за гости нямам нищо против, дори ми е приятно Simple Smile

А кога определяте, че някой приятел се е превърнал в далечен познат (без да е имало кавги или да се е случило нещо лошо)?

# 117
  • Мнения: 4 706
Всъщност аз много обичам гости, особено често каня за вечеря, обичам да приготвям храна за роднини и приятели, много обичам домашни събирания, уютно ми е. Дори повече обичам да ми идват на гости отколкото аз да ходя.

Но съм против нощуване. А за дни или седмици направо ми се струва като кошмар! Хората сами трябва да знаят къде са им границите и да ги определят за другите, както трябва да знаят и границите на отсрещния човек докъде са, разбира се.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 20:29 от Morella Allan Poe

# 118
  • София
  • Мнения: 38 539
У нас просто няма къде да настаня който и да е.
Иначе на вилата са добре дошли.

# 119
  • Мнения: 10 837
Аз по този повод си развалих приятелството с една прителка-съквартирантка. Изнесе се и замина за друг град. Обаче често идваше на гости и спеше в квартирата. Ок, нито съм и шетала, нито нищо. Но единия път майка ми беше дошла на гости, а с нея се виждахме два пъти годишно. Половин година чаках да може да си вземе 10 дни  почивка, че да се видим. Въпросната приятелка пак искаше баш тогава да дойде отново в нас и да спи няколко дни. Отрязах я, защото вече живеех сама, в една стая и нямаше как. Директно ми потърси сметка защо съм и разваляла почивката на морето... И до там беше приятелстовот ни. След няколко дена се засякохме по центъра само ми каза „Здравей” и отмина... А бяхме адски близки. Стана ми ясно що за човек е реално.

Общи условия

Активация на акаунт