ДарК ... #2 ...Sic Mundus Creatus Est

  • 13 245
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 25 350
Точно това му е хубавото на сериала. Създателите му не се полакомиха за пари и не започнаха да въртят едно и също. Освен това явно са имали цялостна концепция за историята, личи си, че е така. Всичко е премислено и накрая всяко нещо си дойде на мястото.

Вечерница, (понеже писа, че гледаш в оригинал) в бг превода докато Клаудия разказваше на Адам за оригиналния свят и производните му звучи така.




вашите два свята, световете ви.. все едно тя не принадлежи на тези светове или поне на единия от тях.

Така ли е наистина или нашите пак са се изгубили в превода?
Когато Ноа стана пастор го нарекоха министър, та ...

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 22:59 от Ани (AHИ)

# 676
  • Мнения: 790
Ани, Клаудия казва:

В продължение на 33 години търсех отговори в двата свята. (Ich habe 33 Jahre in beiden Welten nach Antworten gesucht.)

# 677
  • Мнения: 25 350
Така си и знаех, че нашите пак се изложиха с превода. Какви ли не простотии превеждат в замунда.. а този сериал така и няма нормален превод.

Между другото 1-ви сезон е с "оригиналния" превод на Нетфликс. Hushed толкова е оригинален, че ..

# 678
  • Мнения: 48 052
В нетфликс няма бг субтитри

# 679
  • Мнения: 790
Тя обаче на друго място наистина казва на Адам - "в твоя свят и в този на Ева".

Те действително реферират двата свята като свят на Адам и свят на Ева - вероятно умишлено заради мита за Адам и Ева.

# 680
  • Мнения: 25 350
В нетфликс няма бг субтитри

В момента няма, но през 2017 е имало. Те се отказаха от нашия пазар, явно сме дребни за тях. И това, което го има с бг субтитри е с транслатора превеждано.

# 681
  • Мнения: 48 052
Обаче ако има едно разклонение, не трябва ли да има безброй,във всички светове

# 682
  • Мнения: 25 350
Тя обаче на друго място наистина казва на Адам - "в твоя свят и в този на Ева".

Те действително реферират двата свята като свят на Адам и свят на Ева - вероятно умишлено заради мита за Адам и Ева.

Защо не казва в нашия свят?

Аз продължавам да се чудя как в оригиналния свят съществува Регина?

# 683
  • Мнения: 790
Тя обаче на друго място наистина казва на Адам - "в твоя свят и в този на Ева".

Те действително реферират двата свята като свят на Адам и свят на Ева - вероятно умишлено заради мита за Адам и Ева.

Защо не казва в нашия свят?

Аз продължавам да се чудя как в оригиналния свят съществува Регина?

Ето тука



казва нашите два свята (Und damit unsere beiden Welten erschaffen.)

Регина съществува, защото баща й е Бернд Доплер.

# 684
  • Мнения: 25 350
Значи казва нашите, а те превеждат вашите? Ужас Confused

# 685
  • Мнения: 790
Значи казва нашите, а те превеждат вашите? Ужас Confused

Да.

А Регина съществува, защото не е свързана по никакъв начин с Марта и Йонас.

Майка й е Клаудия, баща й е Бернд Доплер (осиновителя на Хелге).

Вероятно, Регина не е болна в оригиналния свят, защото няма АЕЦ, а и защото животът й е по-спокоен.

# 686
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
Тиф, аз го гледам в оригинал и ми е много лесно. Не знам колко са читави субтитрите за последните епизоди. В последната серия особено има много уловки в разказа на Клаудия.
Според мен е ходила, но не иска тя да го развали, а праща Йонас и Марта, за да разчистят те самите своя конфликт. Тя нали присисътва в оригиналния свят, може би ням тов право. Та разсъждавам на глас. А те самите влязоха в пещерата, за да използват пролуката и после с машината на Марта отидоха в точния момент през 71 г
Аз знам немски и слушах в оригинал, четейки на английски субовете, бяха добри.
Това , което ви пускам на английски не е от субове, а е от английската уикипедия с обобщения на най-важното във всички епизоди, епизод по епизод.

# 687
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Това за бащата на Регина съм го проспала. Кога се разбира?

# 688
  • Мнения: 36 679
Клаудия каза на Тронте малко преди края (искало й се да е той, но за съжаление не е).

Да ви питам нещо - според вас, Апокалипсисът локален ли беше или глобален? Според мен е второто, но не съм напълно убедена.
А това е важно, защото ако е глобален, възелът трябва да се развали не само заради страдащите хора, свързани с него, а заради целия свят.

# 689
  • Мнения: 790
Това за бащата на Регина съм го проспала. Кога се разбира?
abs, на вечерята на финала има снимка на Клаудия, Регина и Бернд Доплер.

Да ви питам нещо - според вас, Апокалипсисът локален ли беше или глобален? Според мен е второто, но не съм напълно убедена.
Нещо като глобален е. В някоя от сериите имаше някакви съобщения по радиото, че в целия свят има смущения.

Общи условия

Активация на акаунт