ДарК ... #2 ...Sic Mundus Creatus Est

  • 13 326
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 25 351
Изгледах сезона, но не на спокойствие... Joy Изчетох ви, някои неща ми се изясниха, някои не.
Ще гледам пак трите сезона накуп. Само дано пуснат хубави субтитри на български, че на 1-ви сезон са ужасни и на втори са зле.

Искам да питам нещо. Не разбрах още ли пишете в спойлери?
Скрит текст:
Аз не разбрах защо сте сигурни, че в оригиналния свят няма АЕЦ? Аз нещо съм изпуснала сигурно.

Уникален е сериала, уникален. Чак да им се не надяваш на германците. Joy Този, който е избирал актьорите е страшен. Как са ги подбрали просто не знам.

# 661
  • Мнения: 790
Искам да питам нещо. Не разбрах още ли пишете в спойлери?
Скрит текст:
Аз не разбрах защо сте сигурни, че в оригиналния свят няма АЕЦ? Аз нещо съм изпуснала сигурно.

Когато Йонас и Марта пристигнаха на кръстовището,
Скрит текст:
комините на АЕЦ-а ги нямаше.

# 662
  • Мнения: 36 988
Това всъщност няма как да стане (пътуването в трите свята) защото оригиналният свят не съществува, докато го има възела. Може би е имал предвид, че е била и в трите свята. Това вече е вярно.
За Танхаус не си спомням как точно беше, трябва да го гледам пак.

# 663
  • Мнения: 11 343


Виждам и грешка

Пише в ревюто
Скрит текст:
"Клаудия е единствената, която успява да пътува между трите свята
повече на scifi.bg"

Краудия не е ходила в оригиналния свят..
Нещо не си разбрала правилно.
Скрит текст:
Няма как Клаудия да знае кой е оригиналния свят и коя е причината за зараждането на техните светове, ако не го е посещавала. Тя не го споменава, но просто се подразбира. За мен е попадала там по същия начин, по който Йонас и Марта накрая стигат до там

# 664
  • Вестерос
  • Мнения: 38 408
Тя казва,че знае за него , а не ,че го е посещавала и знае как евентуално ще могат да отидат.
Ще потърся субовете, за да видя какви точно казва, защото аз друго помня.



Петя, Той си съществува заедно с нашите два, а не,че е спрял да съществува.

# 665
  • Мнения: 36 988
Ели беше публикувала една полезна схема на световете на предните страници.
Скрит текст:
Оригиналният свят се разпада на двата паразитни свята, които създават възела. Той не продължава да съществува самостоятелно, докато Йонас и Марта не го възстановяват (като го и променят леко). Така че няма как някой да го е посетил.
Клаудия
Скрит текст:
е родена в този оригинален свят - т.е. там има нейна версия, която не е свързана с нито един пътешественик във времето и има легитимно съществуване. Затова и Регина я има накрая. Освен това, Клаудия е много умна и е пътувала много. Тя сама се досеща, че Марта я манипулира и не само, че не го допуска, ами успява да я баламосва години наред. Може и да е имала някакво дежа ву, което да й е подсказало в каква посока да мисли (като Хана накрая). При всички случаи се е досетила за повечето неща на базата на наученото през пътуванията си.

# 666
  • Мнения: 790
И чрез воденето на дневник. Записвала е всичко.

# 667
  • Мнения: 11 343
Тя казва,че знае за него , а не ,че го е посещавала и знае как евентуално ще могат да отидат.
Ще потърся субовете, за да видя какви точно казва, защото аз друго помня.



Петя, Той си съществува заедно с нашите два, а не,че е спрял да съществува.
Тя казва в 8 епизод около 21 минута, че е научила от Марта за съществуването на Пролука и, че Санта тя се е възползвала да мине по друг път, което за мен означава, че е посетила оригиналния свят.

# 668
  • Мнения: 48 259
Обаче аз не разбирам как се връщат ПРЕДИ луупа

# 669
  • Мнения: 36 988
Пролука има само в един момент (когато Танхаус е включил своята машина). А защо Йонас и Марта се върнаха преди този момент, не е много ясно. Допълвам - май Клаудия каза, че проходът се отваря, когато се задейства машината, а води към момента, когато е взето решението за създаването й - в нощта на катастрофата?

Тиф, не съм сигурна, че е така.
Скрит текст:
Това би означавало, че има една допълнителна вселена, която е като изходната (тази от финала - без хората от възела), но и без сина на Танхаус и семейството му.
Аз не го разбрах така - има трети свят, който е първопричината, но той се разпада на две след експеримента (третата вселена съществува до този момент, Клаудия е била жива и зряла жена, само с малко по-различен живот - както написах, може да има проблясъци от тази първоначална реалност) и се заражда възела.
Фактически Танхаус не може да създаде пътуването във времето, защото не разполага с радиоактивен материал, който да подейства като катализатор, но създава две вселени, в които пътуването във времето е възможно.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 21:16 от pppqqq

# 670
  • Мнения: 11 343
Пролука има само в един момент (когато Танхаус е включил своята машина). А защо Йонас и Марта се върнаха преди този момент, не е много ясно.
Тиф, не съм сигурна, че е така.
Пролуката в тогава, но те я използваха, за да отидат с тяхната машина в онзи момент преди катастрофата - Нали машината може да се нагласява за определена дата, а не 33 г напред и назад, както работи самия проход в пещерата

# 671
  • Мнения: 48 259
И защо Клаудия не отиде Simple Smile

# 672
  • Вестерос
  • Мнения: 38 408
Ели беше публикувала една полезна схема на световете на предните страници.
Скрит текст:
Оригиналният свят се разпада на двата паразитни свята, които създават възела. Той не продължава да съществува самостоятелно, докато Йонас и Марта не го възстановяват (като го и променят леко). Така че няма как някой да го е посетил.
Клаудия
Скрит текст:
е родена в този оригинален свят - т.е. там има нейна версия, която не е свързана с нито един пътешественик във времето и има легитимно съществуване. Затова и Регина я има накрая. Освен това, Клаудия е много умна и е пътувала много. Тя сама се досеща, че Марта я манипулира и не само, че не го допуска, ами успява да я баламосва години наред. Може и да е имала някакво дежа ву, което да й е подсказало в каква посока да мисли (като Хана накрая). При всички случаи се е досетила за повечето неща на базата на наученото през пътуванията си.

Никъде не се казва,
Скрит текст:
че се разпада оригиналния на два. Казва се, че машината ги е създала двата свята, но не , че оригиналният се е разпаднал на тях
Клаудия нормално да я има, тъй като е възрастна, някъде колкото Танхаус е. Регина я има, защото не е свързана с другите по баща.

Вечерница,
Скрит текст:
това обаче, което казва не значи, е го е направила , иначе тя самата щеше да спре катастрофата, вместо да праща Йонас и Марта.

Те не ползваха машина, а тунелите с вратата, дето ги копаха началото на 20 век. Машината е в куфара на Клаудия.

Хепи, именно. Затова аз твърдя, че тя не е ходила само знае за това.


Ето пак какво пише като разказ за сериите

.....
Та, видях, че съм в грешка. Grinning Grinning Grinning


... OK , в грешка съм. Разпада се. Значи няма как някой да е ходил в него при Марта и Йонас. Демек този писах реяюто е в грешка, както писах в началото.
Скрит текст:
which inadvertently split his world into the two connected worlds of Adam and Eva.

Мхм
Скрит текст:
Jonas from the first world and Martha from the second world travel to the original world through the passage in the cave and successfully prevent the deaths of Tannhaus' son Marek and his wife and child, thus removing the pain that caused Tannhaus to create the time machine in the first place. With the origin prevented, Jonas, Martha and most of the other characters are erased from existence along with both worlds, reaching all of them their Paradise and finally peace.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 22:13 от Tiffany А

# 673
  • Мнения: 11 343
Тиф, аз го гледам в оригинал и ми е много лесно. Не знам колко са читави субтитрите за последните епизоди. В последната серия особено има много уловки в разказа на Клаудия.
Според мен е ходила, но не иска тя да го развали, а праща Йонас и Марта, за да разчистят те самите своя конфликт. Тя нали присисътва в оригиналния свят, може би ням тов право. Та разсъждавам на глас. А те самите влязоха в пещерата, за да използват пролуката и после с машината на Марта отидоха в точния момент през 71 г

# 674
  • Berlin
  • Мнения: 11 354
Елена, благодаря, светнах се и аз за
Скрит текст:
двете Марти по едно време. Излезе и че Адам знае за Ева, нали я е убивал и Марта я намира -> става Ева, поне това каза тя, когато той отиде при нея.

На мен ми хареса края, 7ми еп. също много ми хареса. Имаше вероятност да започне всичко отначало, ама вече прекалено драматично щеше да ми дойде.😀

Общи условия

Активация на акаунт