Бебето ми е наддало много малко,помощ!

  • 1 920
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 127
Категорична смяна !!! Некопетентността мога да я преживея ,но грубостта и наглостта никога,а твоята педиатърка се държи точно по този начин с теб. Честно ти казвам направо се вбесих като прочетох думите ти ,че си тръгваш тъжна и отчаяна всеки път ,когато отидете на преглед,сменяй я и търси човек с хъс и търпение към младите майки.За пореден път се убеждавам ,че този сайт е супер ползотворен и необходим за нас майките, не веднъж се е случвало тук да намеря отговори за децата си ,вместо при лекаря си.
Отклоних се от темата ,да започнем с твоите притеснения -казах го и в предния си коментар според мен детето ти се развива напълно нормално ,и дадох пример с моята дъщеря ,която е на 7 месеца и е 7 кг ,а се роди близо 4 кг (дори не успя да удвои кг-те си през 6-я месец) НО ,тъй като моята педиатърка е изключителен човек ,обясни ми ,че както е казала LittleCactus децата ни носят гените на родителите си и не всички са еднакви. Важното е ,че си наддава ,а не спада теглото ,така че ако решиш като съвет можеш да и даваш и на обяд и следобяд пюре ,ако разбира се детето е готово и иска да хапне ,като не заместваш ядене ,а даваш и мляко след това. Успех дано съм помогнала 🌈

# 31
  • Мнения: 2 124
Според мен трябва да се води по детето. Ако то има апетит и желание да яде твърда храна нека си му дава, а не да го ограничава само на мляко щото така трябвало.
Плодовете, зърнените култури и т.н. също са важна част от храненето на бебето, естествено млякото също не се пренебрегва.

# 32
  • Мнения: 17
Категорична смяна !!! Некопетентността мога да я преживея ,но грубостта и наглостта никога,а твоята педиатърка се държи точно по този начин с теб. Честно ти казвам направо се вбесих като прочетох думите ти ,че си тръгваш тъжна и отчаяна всеки път ,когато отидете на преглед,сменяй я и търси човек с хъс и търпение към младите майки.За пореден път се убеждавам ,че този сайт е супер ползотворен и необходим за нас майките, не веднъж се е случвало тук да намеря отговори за децата си ,вместо при лекаря си.
Отклоних се от темата ,да започнем с твоите притеснения -казах го и в предния си коментар според мен детето ти се развива напълно нормално ,и дадох пример с моята дъщеря ,която е на 7 месеца и е 7 кг ,а се роди близо 4 кг (дори не успя да удвои кг-те си през 6-я месец) НО ,тъй като моята педиатърка е изключителен човек ,обясни ми ,че както е казала LittleCactus децата ни носят гените на родителите си и не всички са еднакви. Важното е ,че си наддава ,а не спада теглото ,така че ако решиш като съвет можеш да и даваш и на обяд и следобяд пюре ,ако разбира се детето е готово и иска да хапне ,като не заместваш ядене ,а даваш и мляко след това. Успех дано съм помогнала 🌈

Благодаря ти много, както и на другите. 
Ще поразпитам как стоят нещата с преместването и дано се получи. Всеки път се държи грубо и изкарва мен виновна, че детето ми не наддавало. Последния път ми се караше, че не съм го хранила правилно, понеже детето става веднъж да яде. Вода трябвало да му дам. След като му се яде, не мисля да го лишавам. Ще се водя по детето,  да яде каквото му се яде. Между другото личната му лекарка дори не е педиатър, а е  джипи. Нямаше свободни места другаде в началото, не знаех къде да го запиша, та се подлъгах.

# 33
  • Мнения: 18 524
Моето на 1 година беше 7500 кг. Малко се роди. Отделно не е ящно. И сега не е по яденето. Обаче такъв е живота. Ако иначе се развива добре, няма анемия и т.н. за мен не е проблем. Много съм треперила, но реално детето си се развива и расте с по-малко храна.

В момента наближава 3 години и от миналата зима насам нищо не е наддала. Ама като едвам яде и постоянно скача, как да стане? Имам си вкъщи и пухкаво, ящно дете и виждам огромната разлика - просто децата са си различни.

# 34
  • Мнения: 127
С преместването нещата на са никак  сложни ,казвам ти го от опит 4 лични лекаря смених докато попадна на моя човек.Намираш си някой читав ,отиваш в кабинета му носиш си здравната книжка (ако ще записваш само бебето носиш само неговата здр.книжка) и от там насетне предаването на всичката документация свързана с ваксини и досие си я вършат те.

# 35
  • Мнения: 7 776
Да, това е така. Но лл може да се сменя само юни и декември. И авторката обсъждаше, че е с нова адресна регистрация и може би този факт да допуска промяната на лл и сега, но нямам опит, трябва да се пита в здравна каса.
Между другото въпросната "лекарка" щом няма специализация педиатрия, следва да дава направление за педиатър, а не да се прави на такъв.

Общи условия

Активация на акаунт