Колко пари харчите на месец за храна

  • 85 141
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 1 080
  • София
  • Мнения: 721
400 лв. (по 100 седмично) средно за храна, отделно за обедните ни хранения.....Две неядящи деца (едното с купони за стола по 3.50 на ден, и две кутийки за предиобед и следобед) и двама родителя.
Луксозни храни френски сирена не купуваме за съжаление, а плодовете и зеленчуците от Женски пазар (че хем работя до него и не ми е далеч от дома)- там не че е кой знае какво качество, но бива цена/качество. В Била всички плодове и зеленчуци са отбелязани на етикетите като II качество, а цените....по 3 лв ябълки (аз за 1.20 вчера купих хубави и здрави).

# 1 081
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Успокоих се, че не сме само ние дето "гладуваме" Simple Smile
...

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 09:11 от *Бенджи*

# 1 082
  • София
  • Мнения: 2 849
О, разлика между вкуса на вината има и то голяма. Не знам дали винаги е свързана с цената или зависи от сорта и избата, но разлика си има.

Ама хайде, ако ще изчисляваме парите за храна, да включваме и обедите и стола на децата все пак!

# 1 083
  • София
  • Мнения: 6 024
Ами и аз не смятам че 1 чаша вино вечер е алкохолизъм. Тo си е норма в доста Бг семейства. Но според Световната Здравна Организация, ако пиете 1 чаша вино или 500 мл бира всяка вечер сте алкохолици. С акцент върху думата всяка. Понеже този навик  води до пристрастяване и става задължително и отключва по-сериозно напиване и т.н. И си е така де. Границата е тънка.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 14:29 от Wooden Cuckoo Clocks

# 1 084
  • Пловдив
  • Мнения: 14 705
Егати, моят мъж е алкохолик. Редовно пие по една бира вечер. Бебето и то посяга към бирата му.

Аз не мисля, че 50 мл ракия или половин литър бира или квото там, особено редовно, са нещо съвсем безобидно, дори за "българина" (кой е тоя българин?), и то само ако е с кола, обаче алкохолизма си го представях като нещо много по-сериозно.  Rolling Eyes

# 1 085
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Егати, моят мъж е алкохолик. Бебето и то посяга към бирата му,

Общо взето всичките сме алкохолици. Аз дори и по-силно от вино пия. Вярно не всяка вечер, но...

# 1 086
  • Мнения: 41 507
И по-голямо количество не води до пристрастяване в общия случай. Пък знам ли, някои нации не ги бива да пият де Mr. Green Според мен това е по-скоро минималното количество, което би могло да доведе до зависимост. Казвам го, защото да ти е кеф да си пийваш всяка вечер не е зависимост, ако можеш спокойно и да не го правиш.  

# 1 087
  • Мнения: 1 333
Аз примерно кафе пия доста, мъжът и той пие, но по-малко, и 250 гр. за 5-6 лева сигурно не ни стигат за седмица.,
Много обичам кафе, но ...научих се да си взимам  кафе на зърна, от метро-тяхната марка, 1кг е 10 лв, хем имам мнооого хубаво прясно смляно кафе(меля си по към 250 гр.), хем ми е евтино😁

# 1 088
  • Мнения: 1 290
Включвам се и аз в темата, че ми е интересно.
Ние доста парички харчим за храна. Основно за месо, зеленчуци и плодове. На седмица може би над 80 лв отиват за месо. Не пестя от там, защото търся качествено. Зеленчуци от пазара, може би 30-40 лв на седмица. Плодове около 20 лв, предимно от големите вериги, понеже освен ябълките всичко е вносно и е от едно място, ама на различна цена. Може ли портокали в кауфланд 1,2 лв. на пазара 3 лв.
Отделно зърнени култури и там може би около 20 лв на седмица. Яйца и млечни отиваме над 30 лв.
И някоя друга нездравослона храна около 10 лв на седмица примерно.
Мъжът ми обядва на работа, но аз си нося, а децата са градина.
 Като тегля чертата, доста пари отиват за храна. Май основно там отиват!

А и да добавя, че не пием.

# 1 089
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Цигарите, кафето и алкохола не са храна, смятайте ги отделно.
Макар ,че моя прадядо , който живя до 104 и беше здрав, и на крак до последния си ден, като четеше и вестника си без очила , всеки боже ден закусваше паница домашно вино от бъчвата в мазето си,  надробено с бял селски хляб.

# 1 090
  • Мнения: 3 894
Ябълки купувам само от пазара, натъпкани в нормални касети, а не подредени като за изложба по една в пластмасово гнездо.. Тези лъскавите по 3лв не ми ги хвалете, защото са обработвани за да траят и да имат търговски вид.
Днес взех прекрасни ябълки Фурджи среден размер по 1, 30лв. Мляко от млекомат по 1,60лв/литър, непастьоризирано, сори ама Верея и другите бутилки минават 2лв, а млякото в тях  е обезмаслено.
Мляко в кутии не купувам - удря ми на сухо мляко. Усещам го и затова не мога да пия нито 3в1, нито разните там смеси на прах виенско кафе, топъл шоколад и тн

# 1 091
  • Мнения: 6 078
Тази седмица плащам обяди на детето, които не яде.Ето това наричам хвърлени на вятъра пари.Добре че се сетих и вчера сторнирах следващите дни. Оказа се че трябва да тичаме по лекари и обядите останаха. Ама  има дни, които иска на стол, не може да се предвиди.Иначе засичам тази седмица до тук 15 лв за плодове без да броим тиквата която е домашна.  Иначе вече втора седмица купуваме по една  кофа кисело мляко( 2, 5 кг ),  бучка сирене  и 5 хляба . Всичко останало от фризера.

# 1 092
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 338
Ами и аз не смятам че 1 чаша вино вечер е алкохолизъм. Тo си е норма в доста Бг семейства. Но според Световната Здравна Организация, ако пиете 1 чаша вино или 500 мл бира всяка вечер сте алкохолици. С акцент върху думата всяка. Понеже този навик  води до пристрастяване и става задължително и отключва по-сериозно напиване и т.н. И си е така де. Границата е тънка.

ето защо не трябва да се слушат подобни измишльотини. там всите са от алкохолик и пушач нагоре. Smiley

Мани, аз и между различните вина никаква разлика не намирам. Grinning
ей това се нарича жив алкохолик - да не може да прави разлика м/у  2-3 еднакви питиета. Smiley
важното е да се поглъща алкохол ...         (липсва ми търкалящата се иконка)

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 18:31 от ]|I{•------» ❼0ʘ❷_𝐎𝓖Ⓝ𝔬в «------•}I|[

# 1 093
  • Мнения: 25 824
Аз се замислих за скъпото вино, дето се разваляло за няколко дни ако не се пие.Smile Не мога да дам мнение, повече от 3-4 дни не ми е нощувала отворена бутилка хубаво вино. Innocent

# 1 094
  • Мнения: 41 507
Аз се замислих за скъпото вино, дето се разваляло за няколко дни ако не се пие.Smile Не мога да дам мнение, повече от 3-4 дни не ми е нощувала отворена бутилка хубаво вино. Innocent

Тя ако е отворена и за ден се разваля. Виж, ако е затапена добре, може да изкара ден, два или три.

Общи условия

Активация на акаунт