Колко пари харчите на месец за храна

  • 85 357
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 25 915
Аз се замислих за скъпото вино, дето се разваляло за няколко дни ако не се пие.Smile Не мога да дам мнение, повече от 3-4 дни не ми е нощувала отворена бутилка хубаво вино. Innocent

Тя ако е отворена и за ден се разваля. Виж, ако е затапена добре, може да изкара ден, два или три.
Е, толкова пияна не съм била, че да не сложа тапата на виното. Sweat Smile

# 1 096
  • Мнения: 3 616
Аз се замислих за скъпото вино, дето се разваляло за няколко дни ако не се пие.Smile Не мога да дам мнение, повече от 3-4 дни не ми е нощувала отворена бутилка хубаво вино. Innocent

Тя ако е отворена и за ден се разваля. Виж, ако е затапена добре, може да изкара ден, два или три.
Е, толкова пияна не съм била, че да не сложа тапата на виното. Sweat Smile
Или е нямало нужда от самата тапа :::Simple Smile)))

# 1 097
  • Мнения: 9 657
Говорите глупости- вино да се развали за ден. Произвеждам и пия големи количества всекидневно, та не ми шепнете....

# 1 098
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 946
Говорите глупости- вино да се развали за ден. Произвеждам и пия големи количества всекидневно, та не ми шепнете....
Не знам какво произвеждате, но качественото вино се разваля с отварянето му. Дължи се на окислението на продукта- промяна има в цсвета и вкуса

# 1 099
  • Мнения: 42 124
Не знам какво произвеждате, но качественото вино се разваля с отварянето му. Дължи се на окислението на продукта- промяна има в цсвета и вкуса

Абсолютно. За да добие пълния си вкус виното първо трябва да подиша половин час за да се окисли (то затова има и декантери), но след време оксидацията идва в повече и виното става кисело. Е, който харесва кисело вино сигурно не вижда разлика.

# 1 100
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

Отделно зърнени култури и там може би около 20 лв на седмица.
Извинявайте, ако е удобно да попитам, но какви са тези зърнени култури за 20 лв седмично? Мисля, мисля, но не ми хрумва какво да е.
Скрит текст:
Мисля за просо - колко кг да купите просо седмично? Жито, последно се загледах в България, че не бях яла от дете, 1 кг беше под 2 лв, ама 10кг жито седмично да изяждате към другите неща??

Ако боб, леща, влизат към зърнените, пак това са много кг за 20 лв седмично...

Голям хляб, 700г-1кг имаше преди месец за левче в Кауфланд, но нека е за 2, това са 10 големи хляба... И пак това не е баш зърнена култура...

Уикенда реших да ни направя едно домашно хлебче, за сандвичи, с около 500-600г брашно. Досега сме изяли 2/3 от него двамата, ама го пробутвам къде ли не, даже към салатата, което иначе никога не правя. Вече виждам мини-точици мухъл, дано не се наложи да го хвърля...
По тукашни цени ми е излязо към 70 евроцента, значи 1,40лв, а днес му е 5-ти ден.

Ако човек яде само съвсем обикновени неща, разходите му за храна няма да са много високи, но 400лв за двама, както беше споменавано, ми се вижда твърде малко.

# 1 101
  • Мнения: 9 657
Доста поразбъркахте понятията, но нищо - повечко практика ви трябва.

# 1 102
  • софия
  • Мнения: 845
Черна станция, коментара ти за домашните вино и ракия (няколко страници назад) е далеч от истината. Не мога да се съглася с него. Разбира се зависи и от човека, който произвежда, но като цяло домашното си е най-хубаво.

# 1 103
  • Мнения: 1 290

Отделно зърнени култури и там може би около 20 лв на седмица.

Извинявайте, ако е удобно да попитам, но какви са тези зърнени култури за 20 лв седмично? Мисля, мисля, но не ми хрумва какво да е.


Аз имам предвид ориз, елда, киноа и различни видове брашна от които правя хляб. Купен хляб не консумираме.

# 1 104
  • Мнения: 25 915
Черна станция, коментара ти за домашните вино и ракия (няколко страници назад) е далеч от истината. Не мога да се съглася с него. Разбира се зависи и от човека, който произвежда, но като цяло домашното си е най-хубаво.
Ами пийте си домашните вина и оставете хората да пием това което ни харесва.
Българина, майстор по всичко. Trollface

# 1 105
  • София
  • Мнения: 6 196
Абсолютно, моя мъж се опитва да ми пробута домашно вино от майка му, било много хубаво. Е, да ама на мен не ми харесва и си купувам. Както и да е доста се отплеснахме от темата.

# 1 106
  • Мнения: 7 492
Домашното вино е добро за тия, които не са опитвали друго.

# 1 107
  • Мнения: 42 124
Черна станция, коментара ти за домашните вино и ракия (няколко страници назад) е далеч от истината. Не мога да се съглася с него. Разбира се зависи и от човека, който произвежда, но като цяло домашното си е най-хубаво.

Аз не мога да те накарам да се съгласиш, защото човек харесва това, което е научен да харесва. В края на краищата най-продаваното кафе в България е "Нова Бразилия", за което нямам коментар.
На мен домашното вино ми мирише на бъчва. Освен това виното е фина работа и в никоя домашна изба не могат да се спазят технологичните изисквания за добро вино, какво остава за хигиената.  И най-накрая - питай чичко Гугъл и може той да те убеди. Домашното вино по принцип спада към най-ниската категория вина - трапезни.  Висок клас вино от бурето на дядо на село няма.

# 1 108
  • София
  • Мнения: 39 154
И аз не обичам домашно вино. Ако мм докара отнякъде, той си го пие. За вино се изискват много повече процеси и съдове от ракията, не става да си го направиш в бидона, защото някои хора и бъчва нямат.
А ние си пием...

# 1 109
  • Мнения: 25 915
Домашното вино е добро за тия, които не са опитвали друго.
Точно.

Общи условия

Активация на акаунт