Колко пари харчите на месец за храна

  • 85 358
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 1 290
Вчера ходихме до пазара за зеленчуци. То е ад! Уж нямало да има спекола и прочее....
Кило домати 7 лв, морков 2,5лв, краставици 5лв... Кога са били такива цените?!? В ЕС е по-евтино от тук!

# 1 471
  • Countryside
  • Мнения: 11 664
Мхм, на пазара явно се подготвят за еврото. Цените стават двойни предварително, за да са си същия номинал след това, ама в евро.

# 1 472
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Къде са тия цени? И аз вчера пазарувах от кварталния плод -зеленчук: хубави домати /едри, бг-производство/ - 2,40, краставици -2лв, моркови -1,30/кг, пресни картофи -0.80/кг...

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 12:47 от *Бенджи*

# 1 473
  • Мнения: 42 125
И най-хубавите розови домати от "бутикови" плод и зеленчуци в центъра (не от пазара) не струват 7 лева.

# 1 474
  • Мнения: 1 290
Къде са тия цени? И аз вчера пазарувах от кварталния плод -зеленчук: хубави домати - 2,40, краставици -2лв, моркови -1,30/кг, пресни картофи -0.80/кг...

За Пловдив става въпрос. Вие каде живеете? Аз такива цени не съм виждала поне от 3 години. Като наблягам на думата "хубави". Иначе боклуци без вкус може да се намерят на подобни.

# 1 475
  • Пловдив
  • Мнения: 14 932
И аз купих домати завчера от магазина, не ми направи впечатление да са толкова скъпи. 2-3 лева за кг сигурно са били.
П.П. В Пловдив, от Лидъл. На пазара ходя много рядко.
Е, сигурно моите са били боклуци без вкус.

# 1 476
  • Мнения: 1 290
Аз за това казах, че са на пазара. Големите вериги държат доста по-ниски цени. Но не винаги продуктите са толкова вкусни. Искам да уточня, че това бяха топ цени, има и по-евтини алтернативи. Но въпреки това ми се виждат ненормално високи.

# 1 477
  • Мнения: 9 657
за 3-4 лв. могат да се купят прилични домати. е, има и по-скъпи и по-хубави, но това е опитимално като цена-качество. в лидл са гадни зеленчуците, рядко пускат нещо по-добро.

# 1 478
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
И аз говоря за Пловдив, също за по- хубавите, имаше и по -евтини, и в магазин, даже не на пазара...

# 1 479
  • Мнения: 2 934
В Пловдив цените на плодовете и зеленчуците, са почти на половина в сравнение, с цените на същите в Бургас.

# 1 480
  • Мнения: 10 782
Подкрепям за Бургас, там са скъпи зарзаватите.

Ама в Пловдив 7лв домати.. Ние не сме толкова сложни за домати, няма и да ги купя такива
Simple Smile около 2лв има навсякъде около нас розови, червени.. Череши 2.50 вчера взех, краставици 2 лв
От харманлийските лидълски взех една щайга на 2.19, преди 10тина дни, червени, зеленикакви, нарочно в различна форма на зрялост.. Оня ден ги довършихме, зрееха си, хапвахме, чудесни бяха.

# 1 481
  • Мнения: 346
В Пловдив вчера взех домати от едно импровизирано пазарче пред голям супермаркет в Тракия - 2.80 (градински домати, розови и сладки, собствено производство).
  Иначе по темата - сега по време на пандемията, когато се хранехме изключително и само в къщи, реших да проследя какви пари отиват за храна - около 700 лв за двама възрастни и дете на 12. Тук се включва и някаква част от битовата химия - когато съм пазарувала от супермаркет, не съм разбивала касовата бележка по пера,  както и алкохол (бира и вино).

# 1 482
  • София
  • Мнения: 3 221
Ние вчера пропуснахме доматите - розовите започваха от 5,50 на всички сергии около нас. Сигурна съм че не продавачите товарят, дядото на едната дори се оплакваше че предния ден са били 4 лв и поне са вървели някак.
Абсолютна лудост, юни месец череши и домати по 6 лева.
Вчера нали протестираха вносители на плодове и зеленчуци за нещо си, явно има сътресения на пазара.

# 1 483
  • Countryside
  • Мнения: 11 664
Сигурна съм, че производителите продават поне на половина, ако не и по-малко. Цените на борсата са доста добри, много квартални плод зеленчук сергийки зареждат оттам и надуват цените с минимум лев отгоре. Аз пък не искам внос, искам български череши и домати, сега им е сезона все пак. И аман от калпави турски домати 20то качество, и без пари не ги искам.

# 1 484
  • София
  • Мнения: 3 221
Сигурна съм, че производителите продават поне на половина, ако не и по-малко. Цените на борсата са доста добри, много квартални плод зеленчук сергийки зареждат оттам и надуват цените с минимум лев отгоре. Аз пък не искам внос, искам български череши и домати, сега им е сезона все пак. И аман от калпави турски домати 20то качество, и без пари не ги искам.
Важното е да има конкуренция, едно е да има за 2 лв пластмаса и за 3,50-4 домати, а съвсем друго е да има само 5,50-6 левови. Пък като има избор, всеки ще си избере и прецени.

Общи условия

Активация на акаунт