Колко пари харчите на месец за храна

  • 85 137
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 3 894
Офтопик. Я кажете - колко струва нормално един стрък разсад домати, като стана дума? Питам не във връзка с темата.
Не ми стигна разсада, така де попрецака го промяната на времето.
10 корена = 5 лв за сорт Фуджи, има и по-скъпи, по-скъпо е и ако взимаш на бройка, а не на връзка от 10
И това от пазара на малък град, в големите не знам как е

# 1 456
  • sofia
  • Мнения: 8 949
Онзи ден видях в аграрната аптека изкарани кофички и някакви табелки 0,50-0,80 лв., ама в кофичката имаше по 2-3 стръка и не разбрах за стрък ли е, за кофичка ли е Sweat Smile Майка ми беше купила разсад домати и спомена нещо от сорта на 0,40 -0.50 лв. за стрък.
Иначе свекърва ми си прави разсада, все се намира някой да й даде, тя дава, ако е изкарала повече и така...

# 1 457
  • Пловдив
  • Мнения: 14 705
Мерси и на двете. Аз всъщност питах за големи количества и във връзка с един спор в работата ми, за моя информация. Там също бяха дали заключение, че пазарната цена е към 50 ст. на стрък (за 2016 г.), тоест съвпада с вашите данни горе-долу.
Не питам за себе си, собственият ми опит в отглеждането на домати се свежда до саксия чери домати през 2011 г., родиха се две бройки май беше. Мерси!

# 1 458
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Офтопик. Я кажете - колко струва нормално един стрък разсад домати, като стана дума? Питам не във връзка с темата.
При нас е 50 Ст. Аз взимам разсад от съседа, който го прави от стар сорт. Тази година ще гледам да си изкарам семе и догодина да правя разсад.

# 1 459
  • Мнения: 3 615
Яйцето си е яйце. Колко да бъде едно по- вкусно от друго?
Колко ли, ще ти отговоря МНОГО.

# 1 460
  • Мнения: 7 429
Благодаря за отговорите на въпроса ми за яйцето! Много яйца съм изяла, всякакви, и разлика във вкуса не съм намерила. Разлика има само в цената и в цвета на жълтъка.

# 1 461
  • Мнения: 452
Май само яйцата не са поскъпнали, но колко яйца да изядем...
Месото е вече 15лв/кг, а имам мъж у дома който похапва.

напротив Wink купувах много хубави яйца от една баба по 30 ст. Отивам преди 2 седмици - 50 ст. Направо зяпнах. сега купувам от друга баба по 40 ст. От фермите са по 60 ст. вече, но не купувам. Абе всичко е яко нагоре, много ме дразнят.
Е тук вече не съм съгласна. Купих 50 яица за 12 лв днес

# 1 462
  • Мнения: 25 824
Яйца купувам от Лидъл, харесват ми и яйцата и цената им. Не ядем много, така че не съм спец по яйца.

# 1 463
  • Мнения: 6 078
Аз единствения разсад, който купих тази година е ранно зеле ( 0,20 лв/бр ), броколи( 0,25 лв/бр )   и праз ( 0,1лв/бр) оставих 10 лв вчера. Даже не погледнах другите цени.
А за кокошките, моите са на 15 км това имах предвид ако трябва да се калкулира цена и горивото ще включа, иначе царевицата е едно от основните неща в менюто им. И из двора ги пускаме , но докато сме там. И да всеки ден се ходи.

# 1 464
  • Мнения: 9 580
напротив Wink купувах много хубави яйца от една баба по 30 ст. Отивам преди 2 седмици - 50 ст. Направо зяпнах. сега купувам от друга баба по 40 ст. От фермите са по 60 ст. вече, но не купувам. Абе всичко е яко нагоре, много ме дразнят.
Е тук вече не съм съгласна. Купих 50 яица за 12 лв днес
[/quote]

с кое точно не сте съгласна? кажете откъде да си купя хубави домашни яйца по 24 ст. и бягам за 5 кори.
сравнявам цените на стоките, които ние пазаруваме. то и по 20 ст. има клетъчни яйца, но това не ме грее.

# 1 465
  • Мнения: 452
напротив Wink купувах много хубави яйца от една баба по 30 ст. Отивам преди 2 седмици - 50 ст. Направо зяпнах. сега купувам от друга баба по 40 ст. От фермите са по 60 ст. вече, но не купувам. Абе всичко е яко нагоре, много ме дразнят.
Е тук вече не съм съгласна. Купих 50 яица за 12 лв днес

с кое точно не сте съгласна? кажете откъде да си купя хубави домашни яйца по 24 ст. и бягам за 5 кори.
сравнявам цените на стоките, които ние пазаруваме. то и по 20 ст. има клетъчни яйца, но това не ме грее.
[/quote]
Мога да ти дам на лично откъде купувам домашно яйце за 9 лева кората и по 0,24 за клетъчно отглежданите кокошки. Стига да сте от София

# 1 466
  • Мнения: 9 580
клетъчните не ме интересуват, за тях и по 20 ст. мога да ти кажа къде има.
домашни - да. на селския пазар на Подуяне, който е в събота, има домашни яйца и под 9 лв. кората, но не ми харесват. има един дядо с едри яйца за по 30 ст., но не ми вдъхва доверие, а и яйцата са еднакви по размер, цвят и форма.
та тези ако са наистина хубави и наистина домашни - прошепни.

# 1 467
  • Мнения: 1 430
И ние дневно не падаме под 30 лв за храна- 2 възрастни и 1 дете на 6 годинки. Месо и салата се яде всеки ден, без изключение. Сега лятото почти не готвим манджи, а използваме предимно барбекю и отвреме на време фурната.  Зимата повече се въртим около котлона.  Не пушим, не ходим често по ресторанти, тоест основно се яде вкъщи.

Относно разсада домати- с ММ купихме разсад домати и краставици на 0.50лв. Дадохме общо 70 лв за разсада плюс разни препарати за пръскане по него. Ами като си направихме сметка ние домати за 70лв със сигурност няма да наберем от тези растения и най- вероятно ще ни е последното сеене на домати и краставици.

# 1 468
  • Мнения: 3 615
И ние дневно не падаме под 30 лв за храна- 2 възрастни и 1 дете на 6 годинки. Месо и салата се яде всеки ден, без изключение. Сега лятото почти не готвим манджи, а използваме предимно барбекю и отвреме на време фурната.  Зимата повече се въртим около котлона.  Не пушим, не ходим често по ресторанти, тоест основно се яде вкъщи.

Относно разсада домати- с ММ купихме разсад домати и краставици на 0.50лв. Дадохме общо 70 лв за разсада плюс разни препарати за пръскане по него. Ами като си направихме сметка ние домати за 70лв със сигурност няма да наберем от тези растения и най- вероятно ще ни е последното сеене на домати и краставици.
Вижте цената на домата,ще ви излезе по евтино вашият домат.За 70лв колко домат ще си купите ????Колко корена сте сложили???

# 1 469
  • Мнения: 6 078
Първата година през която сама отгледах зеленчуци, от 20  корена домати не само хапвахме до края на октомври прясно откъснати, но и си направихме не малко количество зимнина. Не беше достатъчно за 4 човека ,но с годините се учим. Няма нищо по - добро от прясно откъснатите плодове и зеленчуци .

Общи условия

Активация на акаунт