Колко пари харчите на месец за храна

  • 84 602
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Защо ви се променя всичко като започне училището?  newsm78
Аз слагам на децата закуска за голямото междучасие в кутии (която иначе закусват в къщи), обядват и вечерят в къщи. Преди като ходеха на занималня им слагах и обяд. На стола не сме фенове и аз и те. Така че реално само е малко повече опаковане, иначе нищо не ми се променя. Аз и ММ също си носим обяд в кутии.

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
И при нас е доста повече от масовото описаното, ще трябва да погледна колко точно. От плодове и зеленчуци не пестим. Производителите също продават по- скъпо вече. Имаме и 2 кучета - дребно и средно към дребно, едно 60-70 лв за кучешка храна заминават сигурно, въпреки че те ядат всичко. Перилни препарати ми носят от Турция, по- евтини са и много по- качествени от тези, които се продават тук.

# 47
  • Мнения: 4 808
Скрит текст:
Двама сме, храната на месец ни е около 350-400 лв, като в тази сума са включени и алкохол, бира, безалкохолни и ядки, също и храната на кучето. Като сложа препарати, тоалетна хартия и други консумативи, още поне сто лева на месец. Веднъж месечно правим по-голям пазар, всичко останало купувам от кварталния магазин, и без това е по-евтино от Кауфланд. Не ядем много, напоследък почти не готвя, караме предимно на салати, скара, плодове и ядки. Компромис с качеството не правим, ако ни харесва нещо, цената не ни спира. Месо купувам предимно свинско, пилешко много рядко и само филе. Купувам много яйца и сирене. За храна на работа отделно даваме по пет-шест лева на ден. Излизаме почти всяка събота или неделя вечер, често и по заведения, но не винаги с питие и вечеря, според настроението и желанието, понякога просто на разходка и кафе, чай, мляко с какао или нещо подобно.
Гледам винаги да имам всичко необходимо в хладилника или шкафовете и като видя, че нещо свършва, само допълвам, но не купувам големи количества, например ориз и боб винаги купувам по половинка, олио по една, максимум две бутилки, ако е на промоция, конфитюр или сладко - по 1-2 бурканчета за месеца, лютеница - по 2-3. Хляб купувам почти всеки ден, ММ изяжда две филийки, останалото отива за кучето, за себе си купувам хляб със семена от Лидъл и го ям поне седмица, даже хвърлям като остане.
Ако има деца, особено тийнейджъри, разходите за храна са доста повече, наскоро синът ми ми припомни как в този период беше омел половин тава пиле с ориз и каза, че още бил гладен, но го досрамяло.

Не ми излиза вашата сметка нещо... Ако и двамата с мъжа ти давате по 5 лв за обяд, това са едно 200 лв на месец. И ви остават още 200 лв за вечерята през месеца, излизания, алкохол, че и храна за кучето... Това са по-малко от 7 лв на ден.... За двама възрастни и куче... Не мога да си го представя....
Парите за обяд са отделно, не съм ги включила в общата сума.  Макар че сигурно бихме могли да караме и с много по-малко, но както казах, не се лишаваме.

# 48
  • Мнения: 9 468
Защо ви се променя всичко като започне училището?  newsm78

ами моето дете се храни в стола, а дребният закусва и обядва в градината. различно е при нас, да.
сега каката ходи в НХА, има безумен кетъринг /тъпа храна за много пари/, та ѝ правя аз, че иначе сумата щеше да хръкне до небето.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 199
Савина, моята голямата ще бъде в 9 клас в центъра. Имам и транспорт, и пари за храна за нея.
Малкия ще е 2 клас. Преди го взимах и гледах да има обяд за него винаги. Понякога вкъщи, понякога купен, защото денят е такъв. Моята програма е особена и трябва да изчакам октомври, за да знам как точно ще ми се нареди ежедневието и финансите.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 250
Скрит текст:
Скрит текст:
Двама сме, храната на месец ни е около 350-400 лв, като в тази сума са включени и алкохол, бира, безалкохолни и ядки, също и храната на кучето. Като сложа препарати, тоалетна хартия и други консумативи, още поне сто лева на месец. Веднъж месечно правим по-голям пазар, всичко останало купувам от кварталния магазин, и без това е по-евтино от Кауфланд. Не ядем много, напоследък почти не готвя, караме предимно на салати, скара, плодове и ядки. Компромис с качеството не правим, ако ни харесва нещо, цената не ни спира. Месо купувам предимно свинско, пилешко много рядко и само филе. Купувам много яйца и сирене. За храна на работа отделно даваме по пет-шест лева на ден. Излизаме почти всяка събота или неделя вечер, често и по заведения, но не винаги с питие и вечеря, според настроението и желанието, понякога просто на разходка и кафе, чай, мляко с какао или нещо подобно.
Гледам винаги да имам всичко необходимо в хладилника или шкафовете и като видя, че нещо свършва, само допълвам, но не купувам големи количества, например ориз и боб винаги купувам по половинка, олио по една, максимум две бутилки, ако е на промоция, конфитюр или сладко - по 1-2 бурканчета за месеца, лютеница - по 2-3. Хляб купувам почти всеки ден, ММ изяжда две филийки, останалото отива за кучето, за себе си купувам хляб със семена от Лидъл и го ям поне седмица, даже хвърлям като остане.
Ако има деца, особено тийнейджъри, разходите за храна са доста повече, наскоро синът ми ми припомни как в този период беше омел половин тава пиле с ориз и каза, че още бил гладен, но го досрамяло.

Не ми излиза вашата сметка нещо... Ако и двамата с мъжа ти давате по 5 лв за обяд, това са едно 200 лв на месец. И ви остават още 200 лв за вечерята през месеца, излизания, алкохол, че и храна за кучето... Това са по-малко от 7 лв на ден.... За двама възрастни и куче... Не мога да си го представя....
Парите за обяд са отделно, не съм ги включила в общата сума.  Макар че сигурно бихме могли да караме и с много по-малко, но както казах, не се лишаваме.
Така може Simple Smile явно не съм разбрала правилно Ribbon

# 51
  • Мнения: 2 868
Това лято домати под 3.20лв не съм видяла, краставиците предния месец бяха х 3.50 - 4.00лв. За да съм по темата за храна около 1000лв - хубав кашкавал е 16-17лв, сирене около 10лв и повече.В последните месеци цените на всичко драстично са се увеличили.

# 52
  • Мнения: 800
Така като се замисля приблизително 700лв. на месец отиват - двама възрастни и един тийн

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В последните месеци цените на всичко драстично са се увеличили.
Това е вярно. Непрекъснато всичко поскъпва. Всеки път като отида в Кауфланд (а аз ходя поне веднъж седмично) има поне 2-3 неща увеличени. И то говоря за основни продукти, не някакви екзотики. Абсолютно всеки път. Просто не знам до кога така...  #2gunfire

# 54
  • Мнения: 3 604
Парите за обяд са отделно, не съм ги включила в общата сума.  Макар че сигурно бихме могли да караме и с много по-малко, но както казах, не се лишаваме.
Това ако го прочетат от камарата на работодателите или КРИБ ще искат да се намалят заплатите!Значи за дома(за храна) вие харчите по 300 400лв на месец не се лишавате като гледам цените на домата и плодовете тази година се замислям как успявате?Ние с жена ми не пушим, пием рядко и не можем да влезем в този диапазон 300 400лв а специално аз не съм и от най ящните.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 22:48 от Не се сърди, човече

# 55
  • Мнения: 2 014
Около 300 лв. на човек отиват за храна.  Във Варна доматите от производител са от 2,80 до 4 лв. И в кварталните плодзеленчуци са толкова. Сирене вакуумирано само купувам, но то е над 14 лв./кг. Слаби сме на тегло, въпреки, че ядем и свинско, и хляб.  Редовно на път за работа си купувам  закуска от пекарна, дори 2 броя. Кока кола и газирани напитки не пием. Но доста пари давам за сок от бъз на фирма Хармоника. Светъл и тъмен има, от цвят и от плод съответно. Разрежда се 1:7, 750 мл са 11 лв.
В тази сума влиза и обедното ми хранене. Понякога на стол, понякога си нося готвена от мен храна. Лично аз мога да изям неща за 10 лв. за един ден, и ето ги наместени 300 лв. Движа се много, пеш вървя до работа, пеш се връщам и съответно добре си похапвам. Не съм от тези, които само с 2 ябълки изкарват деня и вечно са на диета.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 21:13 от kristinia

# 56
  • Мнения: 4 808
Това ако го прочетат от камарата на работодателите или КРИБ ще искат да се намалят заплатите!Значи за дома(за храна) вие харчите по 300 400лв на месец не се лишавате като гледам цените на домата и плодовете тази година се замислям как успявате?Ние с жена ми не пушим, пием рядко и не можем да влезем в този диапазон 300 400лв а специално аз не съм и от най ящните.
Просто не ядем много, през последните години и двамата трупнахме по някой и друг килограм и гледаме да се храним разумно, а и не обичаме да прекаляваме с храната. В неделя вечерта изпекохме на скарата четири шишчета, ядохме ги три дни. Салата правя от един домат и половин краставица и пак остава. Цигарите ми са отделно като разход, поне ММ вече не пуши от доста време.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 22:49 от Не се сърди, човече

# 57
  • Мнения: 25 673
Салата правя от един домат и половин краставица и пак остава.
Shocked Сам човек ли яде тази салата.
Понеже аз сама изяждам повече от голям домат и 1 краставица. Нищо не остава. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 40 263
Това е дажба за детската градина newsm78

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
 Явно ние сме големи лами, защото за салатата слагам по 3-4 средни или едри домати и 2 краставици, ако са по-дребни или една, ако е голяма.

Общи условия

Активация на акаунт