Замира ли институцията брак?

  • 17 023
  • 624
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 777
Гледай дали броя на разводите расте, това е показателно за институцията брак.

# 16
  • Мнения: 8 785
Около мен доста хора сключват бракове, но и въпросните са с кратка продължителност - да речем около 5 години.

# 17
  • Мнения: 6 928
Ние се сгодихме тази година, вероятно догодина ще се оженим. Повечето ни приятели са ЗА брака и около нас масово се женят. И аз не съм с фантазии за бяла рокля и никога не съм била, но харесвам идеята да бъдем женени попринцип. След 2-3 седмици правим 6 години заедно, от които 5 са под един покрив.

# 18
  • Мнения: 2 109
 Аз не съм твърдо против брака, но сватба не бих си причинила.ММ не държи на брак, но ако му кажа утре отиваме и подписваме. Ако за половинката ми р важно, бих се съгласила на подпис, но в нашия случай не виждам нещо да го налага.
  Иначе сме заедно от 9 години, имаме и дете вече, смятаме си се за семейство.
  Имам приятелка, която след 2 деца и 6-7 години връзка най-накрая се нави да се оженят, сега се развеждат, след няма и година.
  От двойките около нас по-малко от половината са женени.

# 19
  • Мнения: 8 601
Поне брачен договор трябва да има, за тези, които нямат брак, според мен.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Не съм привърженик, не съм омъжена и не съм се омъжвала. За щастие с отсрещния споделяме едни и същи виждания.

# 21
  • Мнения: 2 515
Поне брачен договор трябва да има, за тези, които нямат брак, според мен.
Какъв брачен договор, без брак?

Аз съм ЗА брака, но твърде против сватба. От 12 години сме заедно с половинЪт, от 8 живеем заедно.
Не изключвам варианта да подпишем, защото още не сме... Но познавайки се добре, няма да стане. 😁

# 22
  • Мнения: 8 601
Поне брачен договор трябва да има, за тези, които нямат брак, според мен.
Какъв брачен договор, без брак?

Аз съм ЗА брака, но твърде против сватба. От 12 години сме заедно с половинЪт, от 8 живеем заедно.
Не изключвам варианта да подпишем, защото още не сме... Но познавайки се добре, няма да стане. 😁
не знам дали правилно се изразих, имам предвид Договор с половинката ти, където се споразумявате за общите ви вещи, има юридическа стойност. Не говоря за подписа в общината.

# 23
  • Мнения: 2 515
Няма какво да се договаряш за вещите. Половината са на мое име, половината на негово. Просто така се е случило.
Аз съм си прибран човек и пазя всякакви фактури, плащания и прочие. Естествено, не с тази умисъл. Но пък имам приятелка, която държи всичко да е на нейно име - уреди, жилище...И много умело, сключи брак след това. Wink

# 24
  • Мнения: 3 917
С или без брак  важно  е отношението. Ако го няма и подпис от арменския поп да има, все тая.

# 25
  • Мнения: 15 356
Много съм "За" брака,но против сватбите,никога не съм искала да се видя в бяла рокля.С мъжът ми се омъжих,шест месеца след първата ни среща,беше подписване и ресторант с кумовете до следобед,после с приятели в бар.В общи линии,пиене от сутринта.😁Според нас,щом се обичаме силно и искаме внуци,защо да не се оженим?!
Въпреки,че беше бързо,това е Човекът за мен.

# 26
  • Мнения: 46 437
Гледай дали броя на разводите расте, това е показателно за институцията брак.
Огромно количество връзки се разпадат без брак. За какво е показателно това? Нещо не схващам.

# 27
  • Мнения: 6 777
Брак и връзка едно и също ли е според теб?

# 28
  • Мнения: 46 437
Друго си мислех, че искаш да кажеш. Схванах Grinning
Обаче разводите може да са на хора, сключили брак преди 5-10-15 г., т.е. не са показател за текущото положение.

# 29
  • Мнения: 6 777
Е той надали пита как е положението с браковете тази година. Трябва да се гледа някакъв период от време 10-20 години и да се сравни с положението преди да кажем 50 години за да се направи преценка какви са тенденциите.

Общи условия

Активация на акаунт