Замира ли институцията брак?

  • 17 060
  • 624
  •   1
Отговори
# 615
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 847
Аз съм достигала скотското ниво да нямам за нищо. Дори и за салам.
Когато ти го достигнеш, нека говорим пак.

Тогава сигурно е нормално да се продадеш, щом се бориш за оцеляване. Но мисля, че това е извънредно положение и способ за справяне, а не нормално функциониране на семейство.

Интересни пожелателни наклонения се отправят, аз пък не желая никому да достига това ниво, за да разбере каквото и да е.

# 616
  • Мнения: 3 186
Аз съм достигала скотското ниво да нямам за нищо. Дори и за салам.
Когато ти го достигнеш, нека говорим пак.

Тогава сигурно е нормално да се продадеш, щом се бориш за оцеляване. Но мисля, че това е извънредно положение и способ за справяне, а не нормално функциониране на семейство.


Семействата в България се чудят как да оцеляват. Не е извънредно положение.

# 617
  • Мнения: X
Ако мъжът ми ме зареже, Братан ще ме вземе. Има го писмено, пред свидетели.😊

Така е, уговорено е вече. Златната резерва съм ти аз, и ти на мен. Relaxed
Но все пак ви желая дълъг и щастлив живот със съпруга ти и да е все така добър и щедър.
Ако този льольо тръгне нещо да се дърпа, кажи ми да го вкарам в ред Yum

# 618
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 847
Аз съм достигала скотското ниво да нямам за нищо. Дори и за салам.
Когато ти го достигнеш, нека говорим пак.

Тогава сигурно е нормално да се продадеш, щом се бориш за оцеляване. Но мисля, че това е извънредно положение и способ за справяне, а не нормално функциониране на семейство.


Семействата в България се чудят как да оцеляват. Не е извънредно положение.

Обърках се коя е темата.
Да, семейства в България оцеляват. Оцеляват заедно.
Моята теза е, че семейството е партньорство и всеки дава, а не единият да вика само "примък-отмък". Също не подкрепям теорията за мъжът като ходещо портмоне, което дава, а жената иска.
Не разбирам честно казано вие с коя част спорите. В състояние на оцеляване не мисля, че е приложим моделът единият да иска, другият да дава.

# 619
  • Мнения: 5 776
Има хора, които обичат да се раздават и други, които обичат да получават, нямам предвид чисто финансово. Ако се намерят, могат да създадат по-стабилно семейство от вечно търсещите баланс. Хора и семейства всякакви, рецепта очевидно няма.

# 620
  • Мнения: X


Да ти имам кръга от познати. 😂

Невена какво е виновна, че познатите й не знаели къде  е България? Те могат да бъдат всякакви.

Не е виновна, но уверено ги мисли за норма.

# 621
  • София
  • Мнения: 24 839

Моята теза е, че семейството е партньорство и всеки дава, а не единият да вика само "примък-отмък". Също не подкрепям теорията за мъжът като ходещо портмоне, което дава, а жената иска.
Не разбирам честно казано вие с коя част спорите. В състояние на оцеляване не мисля, че е приложим моделът единият да иска, другият да дава.
Моята теза е, че семейството не е партньорство- в бизнеса всеки тряба да дава равно и еднакво, там са ти партньорите.
Вкъщи двамата се допълват,като всеки дава това, което другият няма и то въобще не се измерва с пари.

# 622
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 847

Моята теза е, че семейството е партньорство и всеки дава, а не единият да вика само "примък-отмък". Също не подкрепям теорията за мъжът като ходещо портмоне, което дава, а жената иска.
Не разбирам честно казано вие с коя част спорите. В състояние на оцеляване не мисля, че е приложим моделът единият да иска, другият да дава.
Моята теза е, че семейството не е партньорство- в бизнеса всеки тряба да дава равно и еднакво, там са ти партньорите.
Вкъщи двамата се допълват,като всеки дава това, което другият няма и то въобще не се измерва с пари.



Същото казах. Просто в последните няколко страници все в пари се измерват нещата. Подчертах по-рано, че не говоря само за финансов принос. И никой не вади везните, нито дели 50 на 50, говорим за взаимно допълване.
Но никой не ми обясни ако на даващия спонсор рязко му спрат парите дали търсим нов. Защото аз семейство го разбирам за в "добро и зло", ама..

# 623
  • Paris, France
  • Мнения: 13 962


Да ти имам кръга от познати. 😂

Невена какво е виновна, че познатите й не знаели къде  е България? Те могат да бъдат всякакви.

Не е виновна, но уверено ги мисли за норма.

Не ги мисля за норма, но ги има и хич не са малко. С примера исках да кажа, че няма как хора, които не са виждали българка или познават няколко да ни мислят за курви. Западът е пълен с меркантилни чужденки от цял свят и тсм бледнеем.

Замени България с Боливия, Уругвай или Лаос и попитай познатите ти къде се намират, кои са съседните държави, кои са столиците им и какво знаят за жените от тези страни и ще разбереш какво имам предвид.

Вълшебство, парични проблеми е причина номер 1 или 2 за разпадане на семейството. Със спонсор семейство не бих създала ако не съм влюбена искрено, но във време на немотия изобщо не бих мислила за създаване на семейство.

# 624
  • Мнения: X
Ако мъжът ми ме зареже, Братан ще ме вземе. Има го писмено, пред свидетели.😊

Така е, уговорено е вече. Златната резерва съм ти аз, и ти на мен. Relaxed
Но все пак ви желая дълъг и щастлив живот със съпруга ти и да е все така добър и щедър.
Ако този льольо тръгне нещо да се дърпа, кажи ми да го вкарам в ред Yum
Благодаря ти, поласкана съм !

Аз също ти желая да срещнеш своята принцеса и да я направиш много щастлива, а тя да е твоята муза, да те зарежда емоционално, духовно, като онази липсваща божествена частичка от теб самият, която тя ще допълни в пъзелът на твоята душа.

Как го правят истинските мъже ли ?
Ами.......грижа, грижа, грижа, грижа ги е за любимата жена.
Ще наблюдават всяко нейно движение, ще се опитват да отгатнат и най-незабележимата мимика, ще чуват и най-спотаената въздишка, ще се тревожат дали е добре, ще стоплят ръцете й, ако и е студено, ще се притесняват дали случайно не е гладна, жадна, уморена, тъжна, болна, наранена, отегчена...
Ще се грижат очите й да са усмихват често.....

Всеки според разбиранията, възпитанието и възможностите си,
но винаги с една и съща цел - да осигури щастие и комфорт на любимата си жена !
Мисля, че ти си точно такъв.

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 14:50 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт