Бившия взима самостоятелни решения за децата...

  • 8 406
  • 317
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Всички решения са в интерес на децата. Просто се чувствам глупаво, сякаш съм просто тяхна бавачка, а не родител. И това се опитах да му обясня - независимо от това кой плаща, като тяхна майка трябва да съм част от взимането на решения. По-специално за малката. Може би пък наистина е его...

# 16
  • Мнения: 217
Ти вместо да чакаш да бъдеш питана вземи да си отваряш устата по-често и да си даваш и ти мнението.

Като плати за нещо, благодари му пък му и кажи, че е добра идея, ако го мислиш това. Другия път подхвърли ти една добра идея. И така. Той си плаща за любовта им с курсове и обучения. 

Не може с емоции, а с пари. Явно е такъв. Сигурно това не е изненада за теб. Точно такъв си го харесала преди.
Аз си я отварям, но обикновенно след като ме уведоми, че вече са записани на еди какво си...
Ами не беше такъв. Аз и преди съм споделяла тук - просто градеше бизнеса си, докато аз отглеждах децата. Даже това беше една от причините за развода.

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз и преди съм споделяла тук - просто градеше бизнеса си, докато аз отглеждах децата. Даже това беше една от причините за развода.
И сега си купува вниманието им с парите си, които е изкарал, защото ти си била зад гърба му. И се опитва да компенсира липсата до тях като малки, ама това не може да се компенсира с пари. Остави го да плаща за образованието, като иска. Децата усещат кой дава сърце и кой - пари, при това от най-ранна възраст.

# 18
  • Мнения: 6 166
Ребром тогава, но без да се караш или да се обясняваш. Записваш я малката на нещо, което ти си си решила и му пращаш сметката. Ако не я плати - отиваш и я отписваш от нещо.

Баща-герой с два уиденда  в месеца не се става. Или ти се чува думата или почваш да отписваш. При който стои повече той има повече думата. Другия или слуша и уважава или ще си изпати.

Ти ми се струва, че си го научила, че си послушна. Била си така с него и той просто вече е свикнал. Ама. Развели сте се. Сега трябва да поставиш нови правила. Говорене при свършен факт е като мрънкането - не се чува.

# 19
  • Мнения: 8 241
Я не са занимавай с глупости.
Щом го обсъжда с децата и те се чувстват щастливи изобщо не си го слагай на сърцето.
Чудесен баща е щом е наясно за курсове и училища. А още един бонус е че ги плаща.
Ти пък си незаменима в друго.

# 20
  • Мнения: 1 439
Дразнещо е наистина. Това не е грижа и уважение, а опит за доминиране и намеса във вашето лично пространство като отделно семейство след като сте се разделили.Много е неприятно. Държи се с теб както по време на брака, т.е. показва ти, че ти си никоя, а той е голямата работа.Но пък щом е за доброто на децата, възползвай се. Много са бащите, които не се интересуват от децата си, не помагат и за капак създават допълнително проблеми.
Моят бивш се държеше по същия начин с децата след развода, само че напоследък му секна ентусиазма. Сигурно му омръзна да се прави на такъв, какъвто не е.

# 21
  • Мнения: 15 548
Аз бих почерпила БНД, ако някой ден дойде, тропне по масата и каже "Ще запиша сина в частно училище" или "Ще го пратя да учи в Холандия на мои разноски". И изобщо няма да се противя. Като знам през какво чудо минах само и само да го накарам поне курсовете му по английски да плаща, направо се чудя как може да се оплакваш от такива решения. Ясно е, че е трябвало първо да те попита, но щом децата са съгласни не миждам никакъв проблем. Особено щом казваш, че сте в добри отношения. Няма смисъл да си ги разваляте заради тези му действия - те са за доброто на децата

# 22
  • Мнения: 217
Благодаря ви за отговорите!
Точно в тези две крайности се лутам - от една страна децата са ок и той плаща. От друга обаче пренебрегва моето мнение. Говорих с големия преди време по този въпрос. Според мен и той е нормално да се сети, че все пак има и майка, когато обсъждат с баща му неща за неговото бъдеще. Криво му стана на детето. Извини ми се. От тогава като има нещо казва на баща си, че трябва да го обсъдят и с мен. Не знам редно ли е да занимавам малката с тези въпроси. Та така...

# 23
  • Мнения: 15 548
Синът ти е прекалено голям вече, за да те пита и да иска мнението ти. Има право да обсъжда тези неща с баща му, щом той ще поеме разходите и накрая само да те уведоми за решението. Не го превръщай в мамино синче, което трябва да иска одобрението на мама за всяко нещо. Това, че иска да учи в чужбина е чудесно решение. Не смачквай мъжкото в него. Голям мъж е вече и явно е достатъчно отговорен щом има амбиции за образование в чужбина

# 24
  • Мнения: 217
Не, в никакъв случай не е мамино синче. Напротив, доста самостоятелен и амбициозен е. Да, решенията ги взима сам. Не ми се иска обаче парите да определят родителя...така да се каже.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 990
Благодаря ви за отговорите!
Точно в тези две крайности се лутам - от една страна децата са ок и той плаща. От друга обаче пренебрегва моето мнение. Говорих с големия преди време по този въпрос. Според мен и той е нормално да се сети, че все пак има и майка, когато обсъждат с баща му неща за неговото бъдеще. Криво му стана на детето. Извини ми се. От тогава като има нещо казва на баща си, че трябва да го обсъдят и с мен. Не знам редно ли е да занимавам малката с тези въпроси. Та така...
Товариш децата с неуредиците помежду ви. Не ги карай да се чувстват виновни за това, че бившият те пренебрегва като родител.
В случая е поел инициативата, презентирал я е, нещо полезно предлага и се нагърбва финансово с изпълнението. Дразнещо е, че не те е питал, но не е действал в ущърб на децата. Егото ти е засегнато, но си помисли струва ли си конфронтацията, ако сте запазили цивилизовани отношения. Ако толкова ти напира отвътре, помоли го следващия път да го обсъдите на четири очи, преди да излага идеята пред децата.

# 26
  • Мнения: 7 006
Всички решения са в интерес на децата. Просто се чувствам глупаво, сякаш съм просто тяхна бавачка, а не родител. И това се опитах да му обясня - независимо от това кой плаща, като тяхна майка трябва да съм част от взимането на решения. По-специално за малката. Може би пък наистина е его...

Комплекси..
Остави човека,децата не са малки.
Виж,да им налага нещо против волята им,та да ги подкрепиш,разбирам го.
Ама,че той предложил,те се съгласили..Ми това си е между тях,егати,особено като се има предвид,че иде реч за надграждане и развитие,а не обратното.Разбирам от елитно училище да ги уговаря да свалят нивото и да отидат в кварталното,че да се нервиш,ама при посочените факти,само си тровиш нервите.
Следвай максимата "щастието на децата е над всичко" и докато те са щастливи,свиркай си и карай малко над нещата..

# 27
  • Мнения: 11 566
Случила си на бивш, аз да ти кажа.
Моя е същия- и аз се дразнех преди, ама- много важно. Нали детето е добре. Да плаща, щом и аз съм съгласна с решението му, много важно, че не ме бил питал и записал на частна занималня лятото на друго място, а не в тази в която е през учебната година/ моя е на 9 г./.
И за бъдещето мисля- ако има пари да го издържа в чужбина да учи, лично аз ще го кача в самолета, ако не му се ходи там да учи. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 15 548
Не, в никакъв случай не е мамино синче. Напротив, доста самостоятелен и амбициозен е. Да, решенията ги взима сам. Не ми се иска обаче парите да определят родителя...така да се каже.

Ти винаги ще си бъдеш неговата майка - жената, която го е отгледала и се е грижила за него. Това няма да се промени. Говорил е първо с баща си, най-вероятно, за да обсъди с него финансовата част, тъй като той ще поеме плащанията. Радвай се за него Simple Smile

# 29
  • Мнения: 217
Преди малко мина от тук. Утре детето заминава, та трябваше багаж да вземе, за да го изпрати с Еконт. Ще мине сутринта да ни вземе, за да изпратим студента на летището. Ами...ще си гълтам егото. И комплексите. Важното е децата да са добре. Благодаря ви:)

Общи условия

Активация на акаунт