Студенти в Холандия/Нидерландия - 6

  • 60 503
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 369
Aз съм го правила това с рецептата. От тук GP-то написа рецептата на английски - името на детето, годините. Снимах я, изпратих му я, той я принтира в унито и беж към аптеката. Няма проблем, ще му дадат каквото е написано на рецептата, само да не му се завие свят от цената.
Моля за съвет запознатите. Синът ми работи в МакДоналдс. Вече трети месец. Всичко върви леко, без проблеми. На 07 и 08 декември брат му ще му гостува, на 08,12 са на концерт на техен много любим изпълнител, всеха билети , малкия си е купил билет за автобус, ще пътува 15 часа в посока за целта. До тук добре. Големия пише мейл до работното си място в който ги моли да не го включват в графика на 07 и 08 декември. След няколко дни получава график, и вижда, че е включен и в двата дни. Разговаря с мениждърите и разбира, че за да посочиш дни в които не можеш да работиш, трябва да го направиш през тяхна онлайн платформа. Влиза той в платформата, но за съжаление, не може да влияе върху тези два дни, закъснял е. Моли мениджърите, но му отказват замяна. Съветват го да помоли някой от колегите си. Той го прави, но засега никой не е склонил.
Въпросът ми е - какво следва от тук насетне - да речем, в събота той ще си изкара смяната, брат му ще се шматка из града сам, но в неделя вечер са на концерт и той иска да присъства. Което значи, че неделната смяна ще я попусне. Това би ли било проблем за него и работата му? Има ли санкции при неявяване на работа, пък макар и за четиричасова смяна.

# 391
  • Мнения: 6 308
Благодаря!

# 392
  • Мнения: 771
Aз съм го правила това с рецептата. От тук GP-то написа рецептата на английски - името на детето, годините. Снимах я, изпратих му я, той я принтира в унито и беж към аптеката. Няма проблем, ще му дадат каквото е написано на рецептата, само да не му се завие свят от цената.
Моля за съвет запознатите. Синът ми работи в МакДоналдс. Вече трети месец. Всичко върви леко, без проблеми. На 07 и 08 декември брат му ще му гостува, на 08,12 са на концерт на техен много любим изпълнител, всеха билети , малкия си е купил билет за автобус, ще пътува 15 часа в посока за целта. До тук добре. Големия пише мейл до работното си място в който ги моли да не го включват в графика на 07 и 08 декември. След няколко дни получава график, и вижда, че е включен и в двата дни. Разговаря с мениждърите и разбира, че за да посочиш дни в които не можеш да работиш, трябва да го направиш през тяхна онлайн платформа. Влиза той в платформата, но за съжаление, не може да влияе върху тези два дни, закъснял е. Моли мениджърите, но му отказват замяна. Съветват го да помоли някой от колегите си. Той го прави, но засега никой не е склонил.
Въпросът ми е - какво следва от тук насетне - да речем, в събота той ще си изкара смяната, брат му ще се шматка из града сам, но в неделя вечер са на концерт и той иска да присъства. Което значи, че неделната смяна ще я попусне. Това би ли било проблем за него и работата му? Има ли санкции при неявяване на работа, пък макар и за четиричасова смяна.

Мисля, че би могъл да склони мениджър да му промени смяната ако му обясни ситуацията. Да разкаже, че брат му ще идва от България и е много важно да се видят и да настоява, да ги накара да му влязат в положението. Холандците за такива неща изглеждат много твърди, но ако им обясниш могат да те разберат. Такъв е моят опит.

Като най , най - краен вариант (който не препоръчвам, защото ще се усетят 100%) да им каже, че е болен.

# 393
  • Мнения: 5 369
Благодаря, препратих му поста, дано всичко се нареди .

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Aз съм го правила това с рецептата. От тук GP-то написа рецептата на английски - името на детето, годините. Снимах я, изпратих му я, той я принтира в унито и беж към аптеката. Няма проблем, ще му дадат каквото е написано на рецептата, само да не му се завие свят от цената.
Моля за съвет запознатите. Синът ми работи в МакДоналдс. Вече трети месец. Всичко върви леко, без проблеми. На 07 и 08 декември брат му ще му гостува, на 08,12 са на концерт на техен много любим изпълнител, всеха билети , малкия си е купил билет за автобус, ще пътува 15 часа в посока за целта. До тук добре. Големия пише мейл до работното си място в който ги моли да не го включват в графика на 07 и 08 декември. След няколко дни получава график, и вижда, че е включен и в двата дни. Разговаря с мениждърите и разбира, че за да посочиш дни в които не можеш да работиш, трябва да го направиш през тяхна онлайн платформа. Влиза той в платформата, но за съжаление, не може да влияе върху тези два дни, закъснял е. Моли мениджърите, но му отказват замяна. Съветват го да помоли някой от колегите си. Той го прави, но засега никой не е склонил.
Въпросът ми е - какво следва от тук насетне - да речем, в събота той ще си изкара смяната, брат му ще се шматка из града сам, но в неделя вечер са на концерт и той иска да присъства. Което значи, че неделната смяна ще я попусне. Това би ли било проблем за него и работата му? Има ли санкции при неявяване на работа, пък макар и за четиричасова смяна.
Скрит текст:
Дъщеря ми работи в Макдоналдс в Шотландия от нея знам, че има опция в онлайн платформата - обявява смените за замяна. Почти винаги има желаещи да ги поемат.

# 395
  • Мнения: 80
Имаше съобщение че се продава един билет до Айндховен на 04,01,2020 и сега цялата кореспонденция е изтрита.Ако все още жената е в групата и се продава билета,моля да ми пише!

# 396
  • София
  • Мнения: 690
Знае ли се нещо за полетите на Transavia до София,  спряни ли са? Нямат разписание за Април 2020г. Жалко, а уж щяха да спират полетите до Брюксел и Париж, за да  се пътува с влак.

# 397
  • Мнения: 8 082
Амстердам - Париж с влак е и по-евтино и сравнително по-бързо (тръгваш и придтигаш на гара в града, а не летище далеч извън града... и времето за секюрити, качване...).
Ако спрат и Трансавиа насам, много калпаво става Thinking

# 398
  • София
  • Мнения: 690
За мен са спрени, но летят до Тирана 😄😀😀
Като не успяват политически да ни спрат да ходим там, ще ни мъчат икономически.

# 399
  • София
  • Мнения: 1 207
Трансавиа винаги дава полетите за България максимум за 6 месеца напред. Проверете през декември, почти съм сигурна, че ще тогава ги отворят за м.май.2020

# 400
  • София
  • Мнения: 690
А, дано!!! Проверих си профила и видях, че миналата година на 21ви септември съм купила билети за април 2019г. Затова реших да питам.

# 401
  • София
  • Мнения: 1 207
Хммм, това ме учудва доста. Явно е било някакво изключение. През лятото може и да се е случвало, но когато има застъпване на две години, много се бавят....

# 402
  • Мнения: 2 992
От края на март започва лятното разписание на авиокомпаниите. Често е различно от зимното. Може да имат някаква вътрешна неуредица и да не са готови да го пуснат официално.

# 403
  • Мнения: 2 078
още някъде началото на септември се разбра, че Transavia спират полетите до София

ето я тук информацията - https://www.luchtvaartnieuws.nl/nieuws/categorie/2/airlines/tran … t-minder-schiphol

# 404
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По повод пътуванията насам покрай празниците - синът ми се прибира утре, защото трябва да кара стаж тук, но ми спомена нещо интересно за влаковете. Явно има някакъв сайт, където в момента тече промоция за цените на влаковите билети до летищата в Холандия през целия декември и са много намалени - взел си е билет до летището в Айндховен за десетина евро, предвид че обичайно е 24-26 евро и отделно за автобуса от гарата до летището.

Общи условия

Активация на акаунт