Студенти в Холандия/Нидерландия - 6

  • 60 637
  • 738
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Ето методологията, тя може да те ориентира донякъде:
https://www.usnews.com/education/best-global-universities/articles/methodology
Основно е на база рисърч резултати, доколкото виждам.

# 586
  • София
  • Мнения: 18 151
Е, аз назад като написах, че огромен процент се пада на рисърча в тези класации и това ги прави не съвсем обективни, понеже схемата в различните държави по този праграф е различна, Код ми каза, че  подценявам инфото в нета и се предоверявам на форума. Wink

# 587
  • Мнения: X
Да, сетих се за това, Русалка  Simple Smile
По принцип за всяка класация, не само за тази, за анализ и интерпретация  най-важното е методологията на изготвяне.

# 588
  • Мнения: 2 993
Аз лично бих наблегнала на такъв тип класация -Global University Employability Ranking 2019:

https://www.timeshighereducation.com/student/best-universities/b … oyability-ranking


Както и на какви професии ще се търсят .

Русалке,
Тая Германия с това лошо образование, как е изпреварила всички други европейски университети. Някаква грешка ще да е.
Все още не мога да асимилирам как някой си представя, че една държава може да е водеща икономическа сила и това да е постигнато с образование на лошо ниво вътре в държавата. И говорим за специалност "икономика и бизнес" Simple Smile

Вчера ми се наложи да излезна в дъжда и се замислих защо на българските деца не им се нрави холандския климат. Една от причините е, че когато е лошо времето в България, няма сила, която да те накара да се качиш на колело и така да се придвижваш, докато тук и в дъжд, и във вятър децата са на колела ( при вчерашното време и аз не бих се качила на колело, но ако нямаш избор, ще проклинаш времето).

# 589
  • Мнения: 5 402
Rosss, всяка сутрин когато тръгвам за работа си мисля - ами ако трябваше сега в това време да се кача на колелото и да карам 5 км. ? Или дори 3?  И си давам сметка каква казарма кара синът ми. И как никога не се е  оплакал от това.   А сега и работата му е на колело - разнася храна към uber eats. Обещал си е да инвестира в по-читаво колело.  Има непромокаеми дрехи, но дали ги слага.. само той си знае.  Като кометираме евентуалните локации на стажа който му предстои, казва - ще търся по-топло и слънчево място. Чудно ми е къде ще го търси...имайки предвид екзотичната му специалност.

# 590
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369

Вчера ми се наложи да излезна в дъжда и се замислих защо на българските деца не им се нрави холандския климат. Една от причините е, че когато е лошо времето в България, няма сила, която да те накара да се качиш на колело и така да се придвижваш, докато тук и в дъжд, и във вятър децата са на колела ( при вчерашното време и аз не бих се качила на колело, но ако нямаш избор, ще проклинаш времето).

Ох, говори ми, така и не се заобичахме с тази ми ти Холандия. Оценявам всичко, което ми дава ( на мен и децата ми), но не мога и да не отбележа колко много ми взема. Под секрет, от мен холандка не става - не карам колело (нямам такова) и не обичам дропс Simple Smile

# 591
  • Мнения: 2 993
ха ха ха,
Не познавам нито един чужденец ( изключвам немците), който да обича дропс.
Скрит текст:
И си втория човек тук, за който съм чула да не кара колело. И двете сте българки:)
Обожавам да карам колело ( особено в дни като днешния). При нас днес грее едно силно слънце. Подмина ме един холандец на колело, който си беше гушнал якето с ръка. Редовно ме впечатляват как карат колела ( хванал телефона с две ръце да чати, а кормилото хич не го интересува) и ме задминават като спрял влак.

G.D.,
Синът ти не се ли занимаваше с компютри? Не може ли да си намери нещо он-лайн?
Когато е ветровито, не мога да си представя как е цял ден на колелото.
Или в някой от супермаркетите - редене на рафтове?

# 592
  • Мнения: 5 402
Rosss, синът ми се учи да прави компютърни игри. Нещо много ценено в Азия и Америка, но май не така развито в Европа. Или може би греша, не зная. И в нашия град има такива дивелъпмънт студия, но съм го предупредила да не гледа към стажове в БГ.  А за работата... не зная защо реши това да прави. До края на миналата година беше в МакДоналдс, беше много доволен, но не му продължиха договора през новата година, нямали нужда от хора сега. Той обаче  без работа не му се седи, като видя веднъж какво е да разполага с повечко средства. И първото което му попадна беше това. Казва, че излиза с колелото по два часа вечер.  Не сме го чували откакто отпътува , ако има време този уикенд, ще разкаже как върви новата работа. А и цялата работа с ДУО  се обърка... не зная ще му зачетат ли месеците с 56 часа които е работил в МакДоналд, след като са му прекратили договора...

# 593
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Rosss, всяка сутрин когато тръгвам за работа си мисля - ами ако трябваше сега в това време да се кача на колелото и да карам 5 км. ? Или дори 3?  И си давам сметка каква казарма кара синът ми. И как никога не се е  оплакал от това.   А сега и работата му е на колело - разнася храна към uber eats. Обещал си е да инвестира в по-читаво колело.  Има непромокаеми дрехи, но дали ги слага.. само той си знае.  Като кометираме евентуалните локации на стажа който му предстои, казва - ще търся по-топло и слънчево място. Чудно ми е къде ще го търси...имайки предвид екзотичната му специалност.

ох, и моята се е замечтала  за по-хубаво колело. Напълно я разбирам, няколко пъти шефката и дава нейното електрическо колело и казва,че има голяма разлика, особено когато имаш да минеш 4-5 км. с багаж.

# 594
  • Мнения: 116
Здравейте,
Предполагам, дъщеря ми е с гнойна ангина и ще трябва да отиде на лекар .Има застраховка към AOK.Така и не разбрах къде трябва да търси лекар и трябва ли сега да звъни на застрахователя ,за да я й кажат къде да отиде на преглед?
Какво трябва да направи?

# 595
  • София
  • Мнения: 690
Дано не ви отговарям късно.... Би трябвало първо да звъни на застраховател, за да й кажат къде да отиде.

# 596
  • Мнения: 5 402
Има ли личен лекар?
Трябва да му се обади. Да си даде номера на картата, ще я пролекуват, рецептата и фактурата да сканира и качин в онлайн платформата на ЗК за да й я възстановят. Ако няма личен да тича до спешното. Там са длъжни да я прегледат и назначат лечение.
 И ще я насочат към личен, ако няма такъв.

# 597
  • Мнения: 2 993
Какво е АОК?

Ако има холандска застраховка, трябва да има и личен лекар. Звъни на него, тел секретар ще й даде номер за дежурен.
Ако това е допълнителна застраховка, обикновено ги предлагат към университетите- те имат и здравен пункт към университета ( В Делфт има такова).

В момента боже да потърси само спешна помощ в някой голям медицински център около нея.

Ако е висока температура и силни болки в гурлото, ще я оставят на парацетамол. Не вярвам веднага да й дадат антибиотик. Ще дадат нещо локално за гърлото и парацетамол. Чак след три дни, ако няма подобрение, ще дадат нещо друго. ( Опитвам се да кажа да не се шашкате. Тук това е нормално

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 18:48 от rosss

# 598
  • Мнения: 116
Да,благодаря ви много!Днес говорих с мои приятели които живеят в Холандия и те ми казаха ,че навсякъде може да я прегледат като си покаже картата.Проблема е ,че тя не е получавала такава карта.
Днес цял ден си говорим и аз не съм убедена че има ангина,тъй като няма температура и тя казва че само вечер я боли  гърлото.
Съученици са й изпратили някакъв линк да се регистрира за личен лекар,но не се е получило.
Ако правилно съм разбрала,ще трябва да отиде до някой спешен център и от там ще я упътят да се запише за личен лекар.
Оооох, застархователя е AON .
Объркала съм го:)

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 22:48 от neti_40

# 599
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Да,благодаря ви много!Днес говорих с мои приятели които живеят в Холандия и те ми казаха ,че навсякъде може да я прегледат като си покаже картата.Проблема е ,че тя не е получавала такава карта.
Днес цял ден си говорим и аз не съм убедена че има ангина,тъй като няма температура и тя казва че само вечер я боли  гърлото.
Съученици са й изпратили някакъв линк да се регистрира за личен лекар,но не се е получило.
Ако правилно съм разбрала,ще трябва да отиде до някой спешен център и от там ще я упътят да се запише за личен лекар.
Оооох, застархователя е AON .
Объркала съм го:)
Моят син е със студентска застраховка на тази фирма. И той имаше затруднения да си намери личен лекар и от застрахователя са му казали да си избере от техния сайт. Доколкото се ориентирах, вашата девойка е в Ротердам, би трябвало списъкът да е по градове. Ако не намери да се свърже с АОН, доста са услужливи. Той лично се е насочил към някаква клиника в Айндховен SGE International Healtcare Services- Strijp-S. Два пъти му се налага да опира до тях и е много доволен. Нищо не е плащал. Няма карта на застрахователя, а при нужда отваря мейла който е получил, вероятно с полицата, и по номера си вземат необходимата информация.
Бързо оздравяване на девойката!

Общи условия

Активация на акаунт