Неумението да си баща

  • 150 736
  • 7 483
  •   2
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 24 839
От миналата тема моля всички, които влизат в положението на Даскалка и много я жалят, да дадат работещо и реалистично предложение как си представят хепи-енда при следните постулати:
- МА няма да се върне и да си гледа детето;
- Мунчо нито ще проима топки да си тръгне, нито време поне малко от малко да си гледа детето, нито капацитет да е отговорен родител.
- Даскалка и хлапето не се понасят и е невъзможно да живеят под един покрив.
- Даскалка няма да пусне кокала- осеменител Мунчо и ще седи в тая връзка до откат.
- Бабите няма да забравят за магиите и за омразата си към Даскалка.
И в крайна сметка къде ще живее това дете от 15.09???

Ами, нали будни съфорумки сезираха надлежните органи.
Да се задвижат и да му намерят жилище на детето.
Освен ако някоя съфорумка не изяви желание да му стане приемна родителка.

Съвсем сериозна съм.
С една поправка- Даскалка не е вързала кокала с верига за кревата си.
Затова, хайде да не прехвърляме отговорността от болната на здравата глава. Peace

# 481
  • Мнения: 4 577
Тайс, една кохорта хора повтаряте как Даскалка трябва да си запази безценния ...., ама нито е длъжна да го издържа, нито да му гледа детето и съвсем в реда на нещата, то е натирено при бабите, щото е невъзпитано гаменче. Ами, Тайс, ако ти е важно детето, предложи нещо РЕАЛИСТИЧНО, но надявам се най-накрая да си разбрала, че Даскалка просто иска да го разкара от живота си и в никакъв случай няма намерение да го възпитава.

# 482
  • Мнения: 1 859
Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

Не, разбира се, предлагаме да си зареже детето заради ината, капризите и болните фантазии на новата си жена. Да го прати в интернат и да си живеят щастливо с хубавите, възпитани нови деца, които си направят. Кво ще гледа някакви си бивши деца...
Явно четем различни теми. Въпреки ината, капризите и болните фантазии новата жена се явява единствената, която все пак се грижи за това дете. Аз пък се питам защо никой от роднините не ще го гледа. Дали причината не е в него и в държанието му? Разправии с едната баба, шамари от другата заради безобразниченето му, псуване, чупене, магии и не знам си още какви изтървани, при това със съзнанието, че са безнаказани, действия при Даскалка само защото не е майка му. А последната не го иска, за което пък Даскалка не е крива. Ами да го разкара и Даскалка и ще цъфне, та ще върже, щото и тате явно няма намерение да си влиза в ролята на баща.

Ако смяташ, че даскалка се грижи за детето явно наистина четем различни теми. Някога може и да се е грижила, в началото, по-скоро да натрупа червени точки пред Мунчо, но от поне година не само, че не се грижи за него, ами и упорито се опитва да го побърка и да го изкара с какви ли не диагнози, за да се оттърве от него.

Роднините му може да не го искат и заради държанието му и защото толкова им е капацитета на тях самите. Много родители си зарязват децата и не е много редно да съдим, че децата са виновни и с тях не може да се живее при всички положения. И така да е, те са го направили това дете такова, не е паднало от луната.
Даскалка, разбира се, също не е длъжна да живее с него. Може като нормален човек да се раздели с тези хора и сагата отдавна да беше прилючила. Никой тук не твърди, че само тя трябва да го иска, няма такова нещо.

# 483
  • Мнения: 2 749
Ох, за пореден път питам какво е ССФ?

# 484
  • Мнения: 14 966
Тайс, една кохорта хора повтаряте как Даскалка трябва да си запази безценния ...., ама нито е длъжна да го издържа, нито да му гледа детето и съвсем в реда на нещата, то е натирено при бабите, щото е невъзпитано гаменче. Ами, Тайс, ако ти е важно детето предложи нещо РЕАЛИСТИЧНО, но надявам се най-накрая да си разбрала, че Даскалка просто иска да го разкара от живота си и в никакъв случай няма намерение да го възпитава.
Моля те, не прави такива внушения. За разкарването. Даскалка изисква определени условия и поведение от бащата  и сина му, за да продължи да го отглежда. Съвсем резонни и приемливи.
Засега Муни го играе гид, но и това няма да продължи много.

# 485
  • София
  • Мнения: 17 283
Аз знам, че не е съдружник, ама понеже Абсурт и Таис продължават да настояват, че е нормално да не получава заплата за работата си във фирмата, понеже бил съдружник без пари, затова попитах Даскалка. Да вземем да го приключим вече този казус, защото е пределно ясно, че съдружие няма, само използване на труд безвъзмездно.

Малко са тези, които реално мислят какво ще стане с детето.
Аз всъщност единствено и само заради детето ги пиша тия неща. Не ме тревожи нито Даски, нито бизнеса, нито Мускул и неговата заплата и кредит.
Но няма да спра да повтарям, че след невъзможния засега вариант детето да живее с майка си, най-доброто за него е бащата да не работи нощно и да си го гледа.

# 486
  • Мнения: 18 503
Е, как, нали все пак постигна частично извеждане на детето от нейния дом. Не от техния дом, а от нейния. Мисията е на път да бъде финализирана.

# 487
  • Мнения: 14 966
Аз знам, че не е съдружник, ама понеже Абсурт и Таис продължават да настояват, че е нормално да не получава заплата за работата си във фирмата, понеже бил съдружник без пари, затова попитах Даскалка. Да вземем да го приключим вече този казус, защото е пределно ясно, че съдружие няма, само използване на труд безвъзмездно.

Малко са тези, които реално мислят какво ще стане с детето.
Аз всъщност единствено и само заради детето ги пиша тия неща. Не ме тревожи нито Даски, нито бизнеса, нито Мускул и неговата заплата и кредит.
Но няма да спра да повтарям, че след невъзможния засега вариант детето да живее с майка си, най-доброто за него е бащата да не работи нощно и да си го гледа.


Бърди, ти си добронамерена и ти личи. Но не си разбрала, че основният доход на бащата, официалната му заплата и трудова дейност, е свързана с нощни смени. Няма как да я напусне. Какво ще прави тоогава ?
Някой беше предложил да стане вестникарче Blush

# 488
  • Мнения: 1 859
Тайс, една кохорта хора повтаряте как Даскалка трябва да си запази безценния ...., ама нито е длъжна да го издържа, нито да му гледа детето и съвсем в реда на нещата, то е натирено при бабите, щото е невъзпитано гаменче. Ами, Тайс, ако ти е важно детето предложи нещо РЕАЛИСТИЧНО, но надявам се най-накрая да си разбрала, че Даскалка просто иска да го разкара от живота си и в никакъв случай няма намерение да го възпитава.
Моля те, не прави такива внушения. За разкарването. Даскалка изисква определени условия и поведение от бащата  и сина му, за да продължи да го отглежда. Съвсем резонни и приемливи.
Засега Муни го играе гид, но и това няма да продължи много.

Още ли нищим това, в четвърта тема?
Добре, да приемем, че тя искала определено поведение. Според теб след като тя отказва да говори с детето и да остане насаме с него дори минута, как ще живеят заедно? От утре детето започва да се държи като ангелче, прибира се и казва: "ДОБЪР ДЕН, Даски! Толкова се радвам да те видя!" целува ѝ ръка на кралицата и се оттегля в стаята си за да не пречи с присъствие и дишане, не дай си Боже с думи или някакво желание. И какво става когато баща му трябва да тръгне нощна смяна? Пак отива при бабата?
Ти единствено в тази тема още мислиш, че даскалка имала определени условия. Единственото, което нея я устройва е детето да не е у тях.

# 489
  • София
  • Мнения: 17 283
Някой беше предложил да стане вестникарче Blush

Аз, аз Simple Smile За да е зает сутрините в учебно време и после да си гледа детето Simple Smile

Разбирам, бре, Таис, идеално разбирам, че нощните смени са на държавната му работа. Затова казвам, че трябва да я напусне и да си намери нормална работа - на което бизнеса пречи - или да започне да получава заплата за работата си във фирмата, както е редно за всеки един работник и служител.

# 490
  • Мнения: 4 577
Иронията е, че сега и аз, и малкият сме по-щастливи от преди, защото не ни се налага да общуваме принудително като досега.
Тайс поддържаш някаква безумна теза, която даже АбсурТ и всички останали загърбиха отдавна. Даскалка няколко пъти в прав текст ти каза, че НЕ ЖЕЛАЕ изобщо повече да участва във възпитанието на детето. Директно написа как е благодарна на Мунчо, че й осигурил спокойствие като го разкарал при бабите. Този цитат отгоре още веднъж го потвърждава.
Все още си чакам работещата версия според теб.

# 491
  • Мнения: X
Ти единствено в тази тема още мислиш, че даскалка имала определени условия. Единственото, което нея я устройва е детето да не е у тях.
Май и аз го мисля.

Но е странно, че някои от участващите в темата мислите, че проблемът е някаква невъзможност, а то е най-обикновено нежелание. Щот аз всякакви неща прочетох, обаче определено не съм чела този мъж да е гледал някога детето. То не бе баба 1,не бе баба 2, не бе мама, не бе Даскалка. Нито кредитите са проблем, нито нощните, просто този мъж не иска да гледа детето и точка.

# 492
  • Мнения: 14 966
Иронията е, че сега и аз, и малкият сме по-щастливи от преди, защото не ни се налага да общуваме принудително като досега.
Тайс поддържаш някаква безумна теза, която даже АбсурТ и всички останали загърбиха отдавна. Даскалка няколко пъти в прав текст ти каза, че НЕ ЖЕЛАЕ изобщо повече да участва във възпитанието на детето. Директно написа как е благодарна на Мунчо, че й осигурил спокойствие като го разкарал при бабите. Този цитат отгоре още веднъж го потвърждава.
Все още си чакам работещата версия според теб.
Ако Муни не беше правил съглашателства зад гърба и с Моана, за още пет години, и майката си ббеше взела детето , както му е набивано цял живот, нещата щяха да са различни.
Детето е предадено от майката, но тук аз виждам още по- голяма простотия в това, че бабите продължават да го настройват срещу даскалка , а бащата не знае как да се справи в случай на конфликт с бабата. Вмесо да го беше вземал оттам, да беше му показал строго, че не може да се бият там.
Как го виждам. Ако Моана не се върне, бащата сам няма да се оправи  нито с едната, нито с другата баба, нито с детето, кУ щЕ и безработен да стои.
Сяда се на масата- първо той с бабите, казва твърдо, че ще гледат с Даски детето, при следните условия / да не ги изброявам пак/. но никакво настройване, никакви магии, никакви приказки по отношение на жена му. Малкият узнава какво е отношение и приемливо поведение в семейство. По лесния, или трудния начин- няма значение.
Иначе наистина няма защо всички да се мъчат. Това дете трябва да се научи на ред и уважение, това е.

Гал, не сме само двете с АбсурТ, ама така ставаме малобройни и естествено, сбъркани . Blush

# 493
  • Мнения: 1 859
Ти единствено в тази тема още мислиш, че даскалка имала определени условия. Единственото, което нея я устройва е детето да не е у тях.
Май и аз го мисля.

Но е странно, че някои от участващите в темата мислите, че проблемът е някаква невъзможност, а то е най-обикновено нежелание. Щот аз всякакви неща прочетох, обаче определено не съм чела този мъж да е гледал някога детето. То не бе баба 1,не бе баба 2, не бе мама, не бе Даскалка. Нито кредитите са проблем, нито нощните, просто този мъж не иска да гледа детето и точка.

С това съм абсолютно съгласна. Той не иска и никога няма да гледа това дете. Нито което и да е друго дете. Човека се вълнува от това да помпи мускули и да зарибява селски моми. Как ще се занимава с деца...

# 494
  • Мнения: 1 859
Иронията е, че сега и аз, и малкият сме по-щастливи от преди, защото не ни се налага да общуваме принудително като досега.
Тайс поддържаш някаква безумна теза, която даже АбсурТ и всички останали загърбиха отдавна. Даскалка няколко пъти в прав текст ти каза, че НЕ ЖЕЛАЕ изобщо повече да участва във възпитанието на детето. Директно написа как е благодарна на Мунчо, че й осигурил спокойствие като го разкарал при бабите. Този цитат отгоре още веднъж го потвърждава.
Все още си чакам работещата версия според теб.
Ако Муни не беше правил съглашателства зад гърба и с Моана, за още пет години, и майката си ббеше взела детето , както му е набивано цял живот, нещата щяха да са различни.
Детето е предадено от майката, но тук аз виждам още по- голяма простотия в това, че бабите продължават да го настройват срещу даскалка , а бащата не знае как да се справи в случай на конфликт с бабата. Вмесо да го беше вземал оттам, да беше му показал строго, че не може да се бият там.
Как го виждам. Ако Моана не се върне, бащата сам няма да се оправи  нито с едната, нито с другата баба, нито с детето, кУ щЕ и безработен да стои.
Сяда се на масата- първо той с бабите, казва твърдо, че ще гледат с Даски детето, при следните условия / да не ги изброявам пак/. но никакво настройване, никакви магии, никакви приказки по отношение на жена му. Малкият узнава какво е отношение и приемливо поведение в семейство. По лесния, или трудния начин- няма значение.
Иначе наистина няма защо всички да се мъчат. Това дете трябва да се научи на ред и уважение, това е.

Гал, не сме само двете с АбсурТ, ама така ставаме малобройни и естествено, сбъркани .

Това, което казваш при тези хора няма как да стане. По принцип - да, но в конкретния случай - не. Нито бащата ще постави условия и граници, нито бабите ще ги спазват, нито Даскалка ще приеме детето в дома си, при каквито и да било условия, от тук нататък.
Да, детето трябва да се научи на ред и уважение, но няма кой да го научи.

Общи условия

Активация на акаунт