Пазаруване от Aliexpress.com 57

  • 28 070
  • 766
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 109
Е, след като тук е с 500% отгоре за какво ти е да правиш такива гимнастики? Не си ли доволен от това, че си го намерил с 500% по-малко? За 28$ няма да плащаш и мито, само ДДС. Пусни го до Англия и си го докарай с превозвач до тук. Там може и на митница да не иде, ако имаш късмет, разбира се.
Естествено, че съм доволен, аз ако беше за някакви малки разлики спрямо цените тук, хич нямаше да се занимавам. Мисълта ми беше най-вече да не се занимавам въобще с освобождавания от митници, ако е възможно директно да сипристигне в пощата и да се вземе без допълнителни такси, пращане на извлечения и т.н. бюрократщини за стоки закупени на такава ниска стойност.  А иначе ако си намеря нормален превовач от Англия с удоволствие, но както писах по-рано - с два сайта се свързах, от единия не ми дадоха никакъв отговор дали работят с алиекспрес, от другия ми отговориха, че може и да не отиде до митница, но приемат само поръчки над 100 долара.

# 286
  • Мнения: 2 373
Е, след като тук е с 500% отгоре за какво ти е да правиш такива гимнастики? Не си ли доволен от това, че си го намерил с 500% по-малко? За 28$ няма да плащаш и мито, само ДДС. Пусни го до Англия и си го докарай с превозвач до тук. Там може и на митница да не иде, ако имаш късмет, разбира се.
Естествено, че съм доволен, аз ако беше за някакви малки разлики спрямо цените тук, хич нямаше да се занимавам. Мисълта ми беше най-вече да не се занимавам въобще с освобождавания от митници, ако е възможно директно да сипристигне в пощата и да се вземе без допълнителни такси, пращане на извлечения и т.н. бюрократщини за стоки закупени на такава ниска стойност.  А иначе ако си намеря нормален превовач от Англия с удоволствие, но както писах по-рано - с два сайта се свързах, от единия не ми дадоха никакъв отговор дали работят с алиекспрес, от другия ми отговориха, че може и да не отиде до митница, но приемат само поръчки над 100 долара.
Виж на лични ... Грешен въпрос здаваш затова не получаваш отговор. Фирмите не са спиди или еконт да отидат до алиекспрес да вземат пратката. Поръчваш до тяхен адрес и те го доставят до склад в София, а ти си го вземаш от там.

# 287
  • Мнения: 109
Е, след като тук е с 500% отгоре за какво ти е да правиш такива гимнастики? Не си ли доволен от това, че си го намерил с 500% по-малко? За 28$ няма да плащаш и мито, само ДДС. Пусни го до Англия и си го докарай с превозвач до тук. Там може и на митница да не иде, ако имаш късмет, разбира се.
Естествено, че съм доволен, аз ако беше за някакви малки разлики спрямо цените тук, хич нямаше да се занимавам. Мисълта ми беше най-вече да не се занимавам въобще с освобождавания от митници, ако е възможно директно да сипристигне в пощата и да се вземе без допълнителни такси, пращане на извлечения и т.н. бюрократщини за стоки закупени на такава ниска стойност.  А иначе ако си намеря нормален превовач от Англия с удоволствие, но както писах по-рано - с два сайта се свързах, от единия не ми дадоха никакъв отговор дали работят с алиекспрес, от другия ми отговориха, че може и да не отиде до митница, но приемат само поръчки над 100 долара.
Виж на лични ... Грешен въпрос здаваш затова не получаваш отговор. Фирмите не са спиди или еконт да отидат до алиекспрес да вземат пратката. Поръчваш до тяхен адрес и те го доставят до склад в София, а ти си го вземаш от там.
Благодаря, видях личните! Знам, че не са еконт или спиди фирмите, но един от сайтовете които гледах предлага и възможност за пращане по еконт на пратката от офиса в софия до адрес. Аз не живея в София и това ми е по-удобен вариант, въпроса е, че не приемат поръчки под 100 долара. А колкото до въпроса който съм им задал, отговорих ви на лично какво имам предвид.

# 288
  • Мнения: 2 373
Благодаря, видях личните! Знам, че не са еконт или спиди фирмите, но един от сайтовете които гледах предлага и възможност за пращане по еконт на пратката от офиса в софия до адрес. Аз не живея в София и това ми е по-удобен вариант, въпроса е, че не приемат поръчки под 100 долара. А колкото до въпроса който съм им задал, отговорих ви на лично какво имам предвид.
[/quote]
Е няма пълно щастие. Премести се в София. Най-добре в Англия или Германия. Обясних ти го преди няколко коментара. Вземи научи нещо смислено дето се цени и се присъедини към 2та милиона талантливи Българи дето живеят нормално в белите държави вместо да си губиш времето. Няма да ти се налага да правиш 1000 вртки за да получиш пакета си нормално. Гледам медиите пак почнаха да депресират хората с разкази от чужбина. Само не казват, че 99% от жертвите на измама са хора с ниска или без квалификация.

# 289
  • Мнения: X
@ANONIMNIQ
Каква е тази стока която в Али струва 5 пъти по малко отколкото в България? Може да се договорим аз да ви я доставя Grinning

# 290
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Че то 80% - 90% е между 3-5 пъти по скъпо . Виждал съм и с повече разлика , но са по малко .

# 291
  • Мнения: 109
@ANONIMNIQ
Каква е тази стока която в Али струва 5 пъти по малко отколкото в България? Може да се договорим аз да ви я доставя Grinning
Лампа за мултимедиен проектор е тази стока. Ако сте ползвали някога проектор може би знаете, че производителите правят така проекторите, че да работят само с оригинални лампи, за да ги продават на басмнословни цени, когато изгори старата лампа. Не, че няма и начин да работят със всякакви лампи, но е нужна модификация. Оригиналните лампи се продават и със специален модул за лесна смяна. Лампите, които се продават в алито са съвместими със съответната марка и модел проектори и не се различават като спецификации и живот от оригиналните, с тази разлика, че се продават и без модула и просто си я монтираш в стария модул. По-новите проектори които са лазерни или с лед диодно осветление нямат този проблем и те имат много по-дълъг живот. В БГ саитове оригинална лампа за моя модел проектор е на цени между 500 и 700лв. Освен това, колкото по-стар е модела на проектора, толкова по-трудно става изобщо да се намери в БГ лампа за него.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 22:15 от ANONIMNIQ

# 292
  • Мнения: X
След като цената на лампата е съизмерима с цената на проектора, според мен най разумното действие е да си купите нов съвременен проектор с три годишна гаранция. Всичко друго е куче касичка без ефект на спестяване

# 293
  • Мнения: 109
След като цената на лампата е съизмерима с цената на проектора, според мен най разумното действие е да си купите нов съвременен проектор с три годишна гаранция. Всичко друго е куче касичка без ефект на спестяване
Зависи какво се разбира под съизмерима цена и под съвременен проектор - нов проектор с параметри, идентични или близки до тези на моя, струва около 1000лв. Проектори с по-добри параметри - качество на картината, резолюция, сила и живот на лампата и т.н. варират в много голям ценови диапазон - между 2к и 30к лв. При нормално ползване на един проектор, обичайното е да се направи поне 1 смяна на лампата за целия период в който се използва.

# 294
  • Мнения: X
HD проектор. Вашият какъв е?

# 295
  • Мнения: 109
HD проектор. Вашият какъв е?
Малко вече се поотклонихме от темата. Проекторите биват различни видове не само заради резолюцията и светлинния източник, но и заради технологията с която се създава изображението... LCD, 3LCD,DLP и т.н. На пазара последните години има доста китайски уж HD проектори, които са от порядъка на 300 до 600 лева и само на реклама са ХД. Най-важна е нативната резолюция на проектора, после друго важно е качеството на лещите, за да прожектира ясен образ по цялата дължина на екрана. Друго важно е и фокусното разстояние от което много зависи на колко голям екран можеш да прожектираш в по-малки помещения, за това има и късофокусни проектори, които са естествено и по-скъпи. Има и 4К проектори и т.н. Всичко зависи от предпочитанията и финансовите възможности. Моя проектор не е ХД, но е с достатъчно добра нативна резолюция, че да съм доволен от изображението на почти 150 инчов екран.

# 296
  • Мнения: X
Не разбирам. Ако цената на консуматива е 600 лв. какъвто и боклук да вземете ще е за предпочитане пред лампа с неизвестен произход доставена на подозрително ниска цена от Китай.
Ваша работа.

# 297
  • Мнения: 109
Не разбирам. Ако цената на консуматива е 600 лв. какъвто и боклук да вземете ще е за предпочитане пред лампа с неизвестен произход доставена на подозрително ниска цена от Китай.
Ваша работа.
Оригиналните лампи умишлено са с такива цени, защото както казах, производителите разчитат, че поне веднъж през цялото ползване на проектора ще ви се наложи подмяна на лампата и са програмирали така проекторите, че ако поставиш различна лампа да изключват след няколко секунди. Тези лампи с неизвестен източник, всъщност са така проектирани, че да са абсолютно съвместими с конкретните модели проектори и проектора да "мисли" че има поставена оригинална лампа. А и в други по-бели държави такива лампи се продават и по магазините за електроника и консумативи за проектори и винаги са много по-евтини от оригинална лампа с модул от производителя. Освен това много хора си модват проекторите за да им поставят каквито лампи си поискат за да спестят пари и да вдъхнат нов живот на иначе все още добре работещите си проектори. Все пак разликата между 1000+ лева за нов проектор и 50лв. за лампа, с която ще може да се гледа поне още 2-3 години е голяма.

# 298
  • Мнения: 2 373
Не разбирам. Ако цената на консуматива е 600 лв. какъвто и боклук да вземете ще е за предпочитане пред лампа с неизвестен произход доставена на подозрително ниска цена от Китай.
Ваша работа.
Оригиналните лампи умишлено са с такива цени, защото както казах, производителите разчитат, че поне веднъж през цялото ползване на проектора ще ви се наложи подмяна на лампата и са програмирали така проекторите, че ако поставиш различна лампа да изключват след няколко секунди. Тези лампи с неизвестен източник, всъщност са така проектирани, че да са абсолютно съвместими с конкретните модели проектори и проектора да "мисли" че има поставена оригинална лампа. А и в други по-бели държави такива лампи се продават и по магазините за електроника и консумативи за проектори и винаги са много по-евтини от оригинална лампа с модул от производителя. Освен това много хора си модват проекторите за да им поставят каквито лампи си поискат за да спестят пари и да вдъхнат нов живот на иначе все още добре работещите си проектори. Все пак разликата между 1000+ лева за нов проектор и 50лв. за лампа, с която ще може да се гледа поне още 2-3 години е голяма.
Не се хаби в обяснения. Вземай си лампата и си святкай. Mr. Smith е на ясно търси ти цаката ... Това му е бизнеса.

# 299
  • Мнения: 329
Здравейте, моля за помощ, банковата ми карта ще бъде сменена - банката ми се обединява с друга банка, при диспут знам, че връщат парите по карта от която си платил. Какво мога да направя в случая, ако въведа новата си сметка при евентуален диспут как връщат парите? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт