Пазаруване от Aliexpress.com 57

  • 28 225
  • 766
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 375
Здравейте, моля за помощ, банковата ми карта ще бъде сменена - банката ми се обединява с друга банка, при диспут знам, че връщат парите по карта от която си платил. Какво мога да направя в случая, ако въведа новата си сметка при евентуален диспут как връщат парите? Благодаря!
Али НЕ ПРЕВЕЖДАТ по други сметки! Ей го написано на английски ...И 1000 пъти да ви се обясни не слушате. БАНКАТА ги джурка банката да се оправя.
Скрит текст:

# 301
  • Мнения: 329
Благодаря Ви, на мен не сте обяснявали сто пъти! Мислех да закрия тази сметка, явно трябва да изчакам да получа всички поръчки, платени от тази карта.

# 302
  • Мнения: 874
Здравейте, за първи път правя поръчка от Алиекспрес и съответно имам доста въпроси. Пратката ми пристигна за 10 дни, но от 12 дни се мота в БГ. На 19.11.изпратих по мейла необходимите документи за пратката ми, подлежащи на митническо оформяне, като не попълних декларацията за упълномощаване на БГ пощи. Не знам това дали е проблем?! На 21.11. по мейла ме уведомиха, че документите са ми приети и обработени и са предадени за изготвяне на митническа декларация. Поръчката ми е на ст-т 37 долара без доставка и 4.25 доставка. Моля да ме ориентирате какво следва от тук нататък. Какви са сроковете, от опита, който имате. От къде ще получа пратката? Пак през подадени на колета пощенски клон? Това се сещам за сега като въпроси. Много ще съм благодарна на отговори от ваша страна.
Писах и в другата тема - Митници, но все пак, ако някой се отзове ѝ тук да ми отговори, ще съм много благодарна

# 303
  • Мнения: 329
Може би трябва да отидете лично да получите  пратката- щом не сте попълнили декларацията, значи ще се представлявате сама. В моя случай изпратих сканирани документи по и.мейл, включително декларацията и след няколко дни си получих пратката в пощата, дадоха ми я след като платих таксите и ДДС-то. Вие може би трябва да посетите митницата.

# 304
  • Мнения: 874
Може би трябва да отидете лично да получите  пратката- щом не сте попълнили декларацията, значи ще се представлявате сама. В моя случай изпратих сканирани документи по и.мейл, включително декларацията и след няколко дни си получих пратката в пощата, дадоха ми я след като платих таксите и ДДС-то. Вие може би трябва да посетите митницата.

Бих отишла лично, но нямам представа след колко дни? И ще ме потърсят ли?

# 305
  • Мнения: 874
olive19, горе долу след колко дни я получихте? Много ли се бави за митническо оформяне? Благодаря

# 306
  • Мнения: 329
В моето известие за пратката имаше телефон за контакт, обадих се и ми обясниха какво да направя, а преди да ми изпратят пратката ми се обадиха, да ме уведомят. Потърсете телефон. При мен стана много бързо-на единият ден пратих документите, мисля на следващия ми се обадиха, че я изпращат, а на по-следващия си я получих. Но аз подписах декларацията да ме представляват, тъй като в нашия град няма митническо бюро вече, а пратка ми беше задържана в Бургас.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 14:48 от olive19

# 307
  • Мнения: 874
Simple Smile
В моето известие за пратката имаше телефон за контакт, обадих се и ми обясниха какво да направя, а преди да ми изпратят пратката ми се обадиха, да ме уведомят. Потърсете телефон. При мен стана много бързо-на единият ден пратих документите, мисля на следващия ми се обадиха, че я изпращат, а на по-следващия си я получих. Но аз подписах декларацията да ме представляват, тъй като в нашия град няма митническо бюро вече, а пратка ми беше задържана в Бургас.

Благодаря.Simple Smile

# 308
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
интересно митниците дали освобождават пратки над 30 лв. ако нежелаеш бг-пощи да те представлява и нямаш електронен подпис

# 309
  • Мнения: 874
интересно митниците дали освобождават пратки над 30 лв. ако нежелаеш бг-пощи да те представлява и нямаш електронен подпис

Преди малко на телефона на митницата към бг пощи ми отговориха, че след като митницата ми освободи пратката ще си я получа на посочения от мен клон, независимо, че не съм им пуснала сканирана декларация за представляващ. Моята пратка е над 30 лв. Не мога да гарантирам, че информацията е напълно достоверна, докато не се финализира при мен ситуацията.

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
по интересното е дали бг-пощи ще те накарат да им платиш такса за представяне която е 15 лв

# 311
  • Мнения: 874
по интересното е дали бг-пощи ще те накарат да им платиш такса за представяне която е 15 лв

Не знам. После ще пиша.

# 312
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
по интересното е дали бг-пощи ще те накарат да им платиш такса за представяне която е 15 лв

Таксата за представителство от пощите е 12 лв. Отделно има 4,80 митническа такса.

Vi_To, ще се радвам да споделиш, защото не виждам как пратка за над 30 лв. , която е задържана на митница ще бъде освободена без декларация...

# 313
  • София
  • Мнения: 4 192
Таблет и телефон, поръчани от един и същ търговец на шайоми, в един и същи ден, телефонът си дойде без проблем, спряха  повече от двойно по-евтиния таблет на митница  Mr. Green
Късметлийка ли да се чувствам или прецакана  Mr. Green

# 314
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Еми късметлийка , защото можеше и двете пратки да ви спрат . Или само телефона , което също не е изгодно .

Общи условия

Активация на акаунт