Пазаруване от Aliexpress.com 57

  • 28 078
  • 766
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 410
Те си идват с контейнери, но според мен зависи какъв техен вътрешен транспорт използват. Получавала съм пратки след 2 седмици, както и след два месеца Sad. Има продавачи на които пратките им пристигат по бързо (винаги) а на някои не. Винаги ги взимам от пощата

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
повечето големи марки имат европейски складове
Аз от няколко дена съм доволен собственик на този телефон поръчан от склада им в Полша
дойде за 5 дена без ДДС та и разправии директно в офиса
https://ru.aliexpress.com/item/4000179658201.html?spm=a2g0s.9042 … .0.274233ed9ekzLi

# 392
  • Мнения: 756
Днес получих СМС от Бгпощи, в който пише че пратката ми подлежи на митнеческо оформяне. Пратката е на стойност 6,40$. Трябва ли да правя нещо и да ходя някъде или ще си пристигне в пощата?

# 393
  • Мнения: 45
повечето големи марки имат европейски складове
Аз от няколко дена съм доволен собственик на този телефон поръчан от склада им в Полша
дойде за 5 дена без ДДС та и разправии директно в офиса
https://ru.aliexpress.com/item/4000179658201.html?spm=a2g0s.9042 … .0.274233ed9ekzLi

Има ли някакъв начин да се търси само от продавачи с европейски складове? Както търсим "с безплатна доставка", "стоки на разпродажба".....

# 394
  • Мнения: 2 373
повечето големи марки имат европейски складове
Аз от няколко дена съм доволен собственик на този телефон поръчан от склада им в Полша
дойде за 5 дена без ДДС та и разправии директно в офиса
https://ru.aliexpress.com/item/4000179658201.html?spm=a2g0s.9042 … .0.274233ed9ekzLi

Има ли някакъв начин да се търси само от продавачи с европейски складове? Както търсим "с безплатна доставка", "стоки на разпродажба".....
Няма!

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 440
Здр.Днес получих писмо от пощата за задържана пратка от митницата на стойност 29,93лв.Направо съм бясна.Нямам никакво свободно време да се занимавам ,а и искат куп документи.Дали мога да преснимам от телефона и принтирам заплащането на банката. Информацията  получавам чрез ДСК Директ.Самата поръчка с проследяващия номер мога ли по същия начин да принтирам?Там фигурира и самото плащане.А с другия документ не съм наясно-съдържащ описание,стойност и условия на доставка на получаваните стоки.Ще ходя лично.Трябва ли да плащам 3.50.ако си взема пратката от там?Сумата е малка ,но не е редно.Моля ,за отговор .Утре отивам.

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
Здр.Днес получих писмо от пощата за задържана пратка от митницата на стойност 29,93лв.Направо съм бясна.Нямам никакво свободно време да се занимавам ,а и искат куп документи.Дали мога да преснимам от телефона и принтирам заплащането на банката. Информацията  получавам чрез ДСК Директ.Самата поръчка с проследяващия номер мога ли по същия начин да принтирам?Там фигурира и самото плащане.А с другия документ не съм наясно-съдържащ описание,стойност и условия на доставка на получаваните стоки.Ще ходя лично.Трябва ли да плащам 3.50.ако си взема пратката от там?Сумата е малка ,но не е редно.Моля ,за отговор .Утре отивам.
изрязваш и това, няма да е зле и с графа финанси

# 397
  • Мнения: 2 373
Здр.Днес получих писмо от пощата за задържана пратка от митницата на стойност 29,93лв.Направо съм бясна.Нямам никакво свободно време да се занимавам ,а и искат куп документи.Дали мога да преснимам от телефона и принтирам заплащането на банката. Информацията  получавам чрез ДСК Директ.Самата поръчка с проследяващия номер мога ли по същия начин да принтирам?Там фигурира и самото плащане.А с другия документ не съм наясно-съдържащ описание,стойност и условия на доставка на получаваните стоки.Ще ходя лично.Трябва ли да плащам 3.50.ако си взема пратката от там?Сумата е малка ,но не е редно.Моля ,за отговор .Утре отивам.
От телефона не знам дали ще се види всичко дето го искат на един екран. Онлайн банкирането може да го ползвате и да снимате. Вече е 4.80 извинявайте за оф топика. Това е едно от нещата по които се познава че живеете в България ....

# 398
  • София
  • Мнения: 4 052
И аз имам зациклила пратка някъде. Времето изтече, скоро ще изтече и срока за пускане на диспут... той беше ограничено/определено време, нали?
Продавачът ме помоли да изчакам още 20 дни, но ме притеснява, че ще изпусна срока за диспут. Какво се прави в такива случаи - пиша на съпорта и пращам скрийншот на съобщенията с продавача? Rolling Eyes

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 1 679
официалното искане за удължаване да изчакаш е увеличението в брояча на алито, всичко друго е искане да ти извърти номер

# 400
  • София
  • Мнения: 4 052
официалното искане за удължаване да изчакаш е увеличението в брояча на алито, всичко друго е искане да ти извърти номер
Аз ли трябва да поискам такова удължаване или продавачът?
Не виждам индикации да е предприел нещо... къде да гледам?  Rolling Eyes Питането ми е принципно, за да си знам и занапред.

Скрит текст:
Добрата новина е, че в един от сайтовете за проследяване пише:
" 2019-12-11 16:18 - Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days."
Надявам се всичко да е ОК в крайна сметка.  Peace

# 401
  • София
  • Мнения: 4 192
Може да поискаш увеличение ако още не е изтекло. Сега пускай диспут, не му вярвай. Пък ако ти дойде стоката и искаш да му я платиш може да се разбереш с него да поръчаш нещо за същата сума, пък той да не го пуска Simple Smile

# 402
  • София
  • Мнения: 4 052
Много благодаря за съвета, така ще направя. Hug

# 403
  • Мнения: X
Има ли някакъв начин да се търси само от продавачи с европейски складове?

Има. Но не разчитайте, че във всички намерени резултати ще има наличности
Скрит текст:
Сменете доставка до държава в EU, например УК. Пуснете търсене и след като излязат резултатите се появява поле с което може да филтрирате.

# 404
  • Мнения: 2 373
И аз имам зациклила пратка някъде. Времето изтече, скоро ще изтече и срока за пускане на диспут... той беше ограничено/определено време, нали?
Продавачът ме помоли да изчакам още 20 дни, но ме притеснява, че ще изпусна срока за диспут. Какво се прави в такива случаи - пиша на съпорта и пращам скрийншот на съобщенията с продавача? Rolling Eyes
15 дена след изтичане на защитата още може диспут после не.

Общи условия

Активация на акаунт