Хормонални изследвания - 9

  • 37 280
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 20
Здравей Денис,
Моля за коментар на моите изследвания. Днес ми е 3 ден от МЦ. Целя бременност и към момента приемем по график - Femara (за 5 дни от 2 ден на МЦ) , DHEA, Quenzyme 10, Elevit, Duphaston (след овулация в продължение на 13 дни)



# 706
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравей Денис,
Моля за коментар на моите изследвания. Днес ми е 3 ден от МЦ. Целя бременност и към момента приемем по график - Femara (за 5 дни от 2 ден на МЦ) , DHEA, Quenzyme 10, Elevit, Duphaston (след овулация в продължение на 13 дни)
Скрит текст:


Здравей!
Провери серумните нива на В12.
Желязото е ниско.
ТСХ е много висок - показва Хипофункция на ЩЖ.
Добре е да провериш ТАТ и МАТ ( ако не са изследвани)
Феритинът е много нисък , трябва да е около 160-180 ... трябва да приемаш желязо.
Имаш ИР
Фемарата е повлияла, предполагам, Е2, ЛХ и ФСХ - тях лекаря ще ги коментира.
ДХЕА е много висок, това е от приема на добавка ДХЕА ... и не е много добре.

# 707
  • София
  • Мнения: 13 072
Моля за коментар - втори ден от МЦ:
LH        5.3  U/l     2.4 - 12.6   
FSH        5.9  U/l     3.5 - 12.5   
Prolactin     214   mIU/l     102 - 496     
Estradiol     147.4 pmol/l   46 - 607     
Testosteron   1.14   nmol/l     0.29 - 1.67
Vitamin B12     297.5     pmol/l     145 - 569

# 708
  • София
  • Мнения: 35 931
Моля за коментар - втори ден от МЦ:
LH        5.3  U/l     2.4 - 12.6   
FSH        5.9  U/l     3.5 - 12.5   
Prolactin     214   mIU/l     102 - 496     
Estradiol     147.4 pmol/l   46 - 607     
Testosteron   1.14   nmol/l     0.29 - 1.67
Vitamin B12     297.5     pmol/l     145 - 569
E2  е малко висок, добре е да се следи.
В12 може да е и по-висок - добре е да е на горна граница, напр. около 500
Другите са добре.

# 709
  • Мнения: 318
Здравейте, пуснах тези изследвания на 3 ден от цикъла. Ще пусна още когато съм в “чист ден”.
Правим опити за бебе от една година и имам записан час за 3.11 в Надежда. От там ми искаха и тези изследвания. Ще се радвам на коментар на изследванията
Пия ел тироксин заради хипофункция, която вече повече от година е овладяна и тсх е около 1-1,5

# 710
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте, пуснах тези изследвания на 3 ден от цикъла. Ще пусна още когато съм в “чист ден”.
Правим опити за бебе от една година и имам записан час за 3.11 в Надежда. От там ми искаха и тези изследвания. Ще се радвам на коментар на изследванията
Пия ел тироксин заради хипофункция, която вече повече от година е овладяна и тсх е около 1-1,5
Скрит текст:

Здравей!
Е2 и ФСХ са високи - добре е да те видят на УЗ (тези дни) - може да има киста/ЗФ.
Ако няма, причината за по-високите им нива, може да е проблем с ЯР и е добре да се провери АМХ и Инхибин В, на 3 ден от МЦ.

# 711
  • Мнения: 1 443
Здравейте.
Аз с малко по-различен въпрос.
Правя контролно проследяване на ТСХ и някои витамини през месец,месец и половина.Сега имам назначено средата на ноември,но тогава няма да мога да ползвам направлението, тъй като ще е изтекло. Въпросът ми е,ако направя изследванията две седмици по-рано,но отида при лекаря,когато сме се разбрали,ще бъдат ли,така да се каже,достоверни резултатите?Т.е за тези две седмици биха ли се променили резултатите кой знае колко?

# 712
  • Мнения: 318
Здравейте, пуснах тези изследвания на 3 ден от цикъла. Ще пусна още когато съм в “чист ден”.
Правим опити за бебе от една година и имам записан час за 3.11 в Надежда. От там ми искаха и тези изследвания. Ще се радвам на коментар на изследванията
Пия ел тироксин заради хипофункция, която вече повече от година е овладяна и тсх е около 1-1,5
Скрит текст:

Здравей!
Е2 и ФСХ са високи - добре е да те видят на УЗ (тези дни) - може да има киста/ЗФ.
Ако няма, причината за по-високите им нива, може да е проблем с ЯР и е добре да се провери АМХ и Инхибин В, на 3 ден от МЦ.


Следя се всеки месец при лекар за овулацията. Преди няколко месеца Е2 беше 226. Нямам кисти. Правила съм изследване на АМХ, но не на 3 ден, и беше 1,75 при норма от 0,7-7,5.
На 28 години съм, сестра ми е по-голяма и има изчерпан яйчников резерв.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
Здравейте!
Днес, на 21-ви ден пускам Прогестерон. Резултата ми е 8,81 ng/ml при реф- с-ст 1,83-23,90. На 41г съм...
Какво мислите?

# 714
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте.
Аз с малко по-различен въпрос.
Правя контролно проследяване на ТСХ и някои витамини през месец,месец и половина.Сега имам назначено средата на ноември,но тогава няма да мога да ползвам направлението, тъй като ще е изтекло. Въпросът ми е,ако направя изследванията две седмици по-рано,но отида при лекаря,когато сме се разбрали,ще бъдат ли,така да се каже,достоверни резултатите?Т.е за тези две седмици биха ли се променили резултатите кой знае колко?
Нищо не разбрах.
Лекарят, който ти е дал това направление не е ли съобразил всичко това?
Витамини - кои? Ако е напр. Вит. Д - той пък се спира, поне 10-на дни преди изследването.
В12 - се спира поне 30-40 дни и т.н.
Обсъди тези неща с лекаря, който ти ги иска.

Ако приемаш витамини, 2 седмици по-дълго време, нивата ще са по-високи, защото ще са попълнени в по-голяма степен дефицитите.


Здравейте!
Днес, на 21-ви ден пускам Прогестерон. Резултата ми е 8,81 ng/ml при реф- с-ст 1,83-23,90. На 41г съм...
Какво мислите?
Здравей!
Прогестерон се изследва точно на 7-ми ден след О., което може и да не е 21 ден от МЦ.
Резултатът показва, че може и да не е имало О., ако е изследван точно на 7-ми ден, ... ако не е, не се знае какво се случва.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 18:54 от denis.

# 715
  • Мнения: 1 443
Denis, все пак си разбрала.Точно за тези витамини става въпрос,плюс ТСХ.
Не е направление,а амбулаторен лист, сгрешила съм.А това за витамините,изобщо не е споменала,пък и аз не го знаех.
Много е сложно записването на часове,така че не мога да го обсъдя с нея.Странно,че тези неща не се казват от лекарите.

Благодаря ти много! Flowers Rose

# 716
  • София
  • Мнения: 39 756
Здравей, Денис.

Малко извън темата за хормоналните изследвания.
В понеделник дъщеря ми пусна ПКК - Морф.на еритр+ПКК+ДКК; Витамин В12 ( Vit. B12 ); Витамин D total (25-OH Vitamin D); Желязо (Fe).
Тя имаше дефицит на B12, който в момента е добре. Витамин D обаче е под нормата.

Купих този https://www.naturesway.com/Product-Catalog/Vitamin-D3-2-000-IU-120-Softgels
Добър ли е? Или ако не, да ми препоръчаш друг.

# 717
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравей, Денис.

Малко извън темата за хормоналните изследвания.
В понеделник дъщеря ми пусна ПКК - Морф.на еритр+ПКК+ДКК; Витамин В12 ( Vit. B12 ); Витамин D total (25-OH Vitamin D); Желязо (Fe).
Тя имаше дефицит на B12, който в момента е добре. Витамин D обаче е под нормата.

Купих този https://www.naturesway.com/Product-Catalog/Vitamin-D3-2-000-IU-120-Softgels
Добър ли е? Или ако не, да ми препоръчаш друг.
Здравей!
Този продукт е хубав, изборът ти е добър.
Вит. Д се приема след по-мазно хранене или с 1-2 сл. зехтин, кокосово масло...
Не трябва да се приема поне 10-на дни, преди контролата.

# 718
  • София
  • Мнения: 39 756
Здравей!
Този продукт е хубав, изборът ти е добър.
Вит. Д се приема след по-мазно хранене или с 1-2 сл. зехтин, кокосово масло...
Не трябва да се приема поне 10-на дни, преди контролата.
Благодаря много.
Контролата не знам кога ще я прави. Невроложката ѝ каза на 6 месеца, но може и по-рано да я накарам да си направи изследвания.

# 719
  • Мнения: 723
Денис може ли мнение, приемам Еутирокс 37.5мкг..Днес пуснах хормони-ТСХ-2.72 ( 0.27-4.2)
F4-15.17 (12-22) F3-4.29 (3.10-6.10).
Да ли е достатъчна дозата на хормона?Благодаря, предварително.

Общи условия

Активация на акаунт