Хормонални изследвания - 9

  • 37 271
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 35 931
денис, моля те да погледнеш и моите.
с доказана ИР и опит да нормализирам инсулина без хапчета.
Sad не много успешно май.
Скрит текст:


Инсулинът е висок - преразгледай храненето си. Ако там няма проблем - включи медикамент, поне за известно време.
ТСХ е добре, но си с Хипофункция на ЩЖ - консултирай се с Ендокринолог. Може да има проблем с Хипофизата?! или да си с по-ниски нива на Кортизола?! - лекар трябва да прецени.
Или да е от ДХЕА ( ако е висок) - той потиска Кортизола?! Просто предположения - може и друга да е причината.
Трябва да обърнеш внимание на функцията на ЩЖ.


Скрит текст:
Здравей, Денис ще може линотбово да ми помогнеш за разчитане на резултатите?
Благодаря ти предварително! Simple Smile
Имаш някои отклонения и е добре да провериш за дефицит на вит. В12, ФК, желязо ... консултирай се с  лекар

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 12:27 от denis.

# 61
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
много ти благодаря.
твоите съвети ми помагат много. Simple Smile така предварително знам какво да попитам и какво да очаквам от консултациите.
прегледът при ендокринолог е след почти месец, какво би ме посъветвала? да направя ли и изследване на кортизол/ДХЕА?
не приемам медикаменти. спряла съм и магнезия от месец, за да може изследването (ако препоръчат такова) да е реално.

# 62
  • Мнения: 87
Скрит текст:
денис, моля те да погледнеш и моите.
с доказана ИР и опит да нормализирам инсулина без хапчета.
Sad не много успешно май.
Скрит текст:


Инсулинът е висок - преразгледай храненето си. Ако там няма проблем - включи медикамент, поне за известно време.
ТСХ е добре, но си с Хипофункция на ЩЖ - консултирай се с Ендокринолог. Може да има проблем с Хипофизата?! или да си с по-ниски нива на Кортизола?! - лекар трябва да прецени.
Или да е от ДХЕА ( ако е висок) - той потиска Кортизола?! Просто предположения - може и друга да е причината.
Трябва да обърнеш внимание на функцията на ЩЖ.


Скрит текст:
Здравей, Денис ще може линотбово да ми помогнеш за разчитане на резултатите?
Благодаря ти предварително! Simple Smile
Имаш някои отклонения и е добре да провериш за дефицит на вит. В12, ФК, желязо ... консултирай се с  лекар
Благодаря ти Денис! Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 10:42 от AnMary

# 63
  • София
  • Мнения: 35 931
много ти благодаря.
твоите съвети ми помагат много. Simple Smile така предварително знам какво да попитам и какво да очаквам от консултациите.
прегледът при ендокринолог е след почти месец, какво би ме посъветвала? да направя ли и изследване на кортизол/ДХЕА?
не приемам медикаменти. спряла съм и магнезия от месец, за да може изследването (ако препоръчат такова) да е реално.

Ако не си ги изследвала е добре да ги провериш, поне ще знаеш ако проблема е от тях.
ДХЕА обаче се тълкува с Тестостерон и 17ОН Прогестерон ( на 3 ден от МЦ), т.е трябва да се изследват и трите, за да може лекаря да прецени дали има или не проблем... + Кортизол

# 64
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
отново ти благодаря.
записах ги, остава да чакам трети ден.
 Simple Smile жива и здрава да си! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5
Здравейте на всички Simple Smile
Накратко моя проблем-от година и няколко месеца опитите за бебе са неуспешни Sad
При контролни прегледи-матка и яйчници са повече от добре.Цикълът е на 30 дни,но напоследък забелязвам,че през месец е доста оскъден-почти не разбирам,че съм в цикъл,докато преди няколко години беше болезнен и тичах в банята през половин час.
Днес изследвах репродуктивни хормони/4ти ден от цикъла ми е/,на 21.10.2019 ще изследвам прогестерон,а мъжът ми е на спермограма.След което предстои консултация с д-р Бързашки/гр.Плевен/.Ще прикача снимка от изследването,с надежда за Вашия коментар/мнение/препоръка,тъй като нивата на пролактин са завишени,а на тестостерон занижени...Надявам се снимката да се вижда добре
Желая ви прекрасен дъждовен ден Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте на всички Simple Smile
Скрит текст:
Накратко моя проблем-от година и няколко месеца опитите за бебе са неуспешни Sad
При контролни прегледи-матка и яйчници са повече от добре.Цикълът е на 30 дни,но напоследък забелязвам,че през месец е доста оскъден-почти не разбирам,че съм в цикъл,докато преди няколко години беше болезнен и тичах в банята през половин час.
Днес изследвах репродуктивни хормони/4ти ден от цикъла ми е/,на 21.10.2019 ще изследвам прогестерон,а мъжът ми е на спермограма.След което предстои консултация с д-р Бързашки/гр.Плевен/.Ще прикача снимка от изследването,с надежда за Вашия коментар/мнение/препоръка,тъй като нивата на пролактин са завишени,а на тестостерон занижени...Надявам се снимката да се вижда добре
Желая ви прекрасен дъждовен ден Simple Smile
Здравей!
Е2 е висок, може да има ЗФ/киста, които да търпят обратно развитие?! - това се вижда на УЗ.
ФСХ е висок - ако има ЗФ/киста може да е и от това, ако няма - показва проблем с яйчниковата функция и е добре да се провери ЯР.
Тестостеронът е нисък - може да е лабор. грешка, ако си на някаква диета ( без месо, напр.) или е от годините - ако си над 35-40г.
Пролактинът е висок - провери ТСХ, Т3 и Т4
Каква е причината за тези отклонения?! - само лекар може да прецени ( Ендокринолог)
Добре е да провериш всички хормони - посочени са на 1 стр. на темата, защото се тълкуват заедно.

# 67
  • Мнения: 5
Здравейте на всички Simple Smile
Скрит текст:
Накратко моя проблем-от година и няколко месеца опитите за бебе са неуспешни Sad
При контролни прегледи-матка и яйчници са повече от добре.Цикълът е на 30 дни,но напоследък забелязвам,че през месец е доста оскъден-почти не разбирам,че съм в цикъл,докато преди няколко години беше болезнен и тичах в банята през половин час.
Днес изследвах репродуктивни хормони/4ти ден от цикъла ми е/,на 21.10.2019 ще изследвам прогестерон,а мъжът ми е на спермограма.След което предстои консултация с д-р Бързашки/гр.Плевен/.Ще прикача снимка от изследването,с надежда за Вашия коментар/мнение/препоръка,тъй като нивата на пролактин са завишени,а на тестостерон занижени...Надявам се снимката да се вижда добре
Желая ви прекрасен дъждовен ден Simple Smile
Здравей!
Е2 е висок, може да има ЗФ/киста, които да търпят обратно развитие?! - това се вижда на УЗ.
ФСХ е висок - ако има ЗФ/киста може да е и от това, ако няма - показва проблем с яйчниковата функция и е добре да се провери ЯР.
Тестостеронът е нисък - може да е лабор. грешка, ако си на някаква диета ( без месо, напр.) или е от годините - ако си над 35-40г.
Пролактинът е висок - провери ТСХ, Т3 и Т4
Каква е причината за тези отклонения?! - само лекар може да прецени ( Ендокринолог)
Добре е да провериш всички хормони - посочени са на 1 стр. на темата, защото се тълкуват заедно.
Много благодаря за отговора. Мислех, че само пролактина е висок.. А то какво се оказа. На 28 години съм-никога преди не съм била бременна. Надявам се след всички изследвания да се намери причина и решение.
Лека вечер Simple Smile

# 68
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен. Обещах да пиша след посещението ми при ендокринолога. Диагностицираха ме с Автоимунен тиреоидид, еутиреоидна фаза. Назначиха ми ОГТТ + ИРИ, които правих днес.
  Глюкоза/Glucose - 0 мин.         4.19        mmol/l     < 6    
     Глюкоза/Glucose - 30 мин.         -                 
     Глюкоза/Glucose - 60 мин.         5.16        mmol/l     < 7,8    
     Глюкоза/Glucose - 120 мин.         5.13        mmol/l     < 7,8
Insulin-0 min.         11.03        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-60 min.         61.13        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-120 min.         46.64        uIU/mL     2,00-25,00
Сърдечни благодарности на Денис, за насоките, които ми даде.

# 69
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, имам един въпрос, от хипофункция на ЩЖ може ли да се поддува корема и оскъдния цикъл да е от това не съм много на ясно за първи път се сблъсквам с това? И как се лекува тази хипофункция?
Благодаря предварително!

# 70
  • Мнения: 2 515
Здравей, Денис,
Почти съм сигурна, че има ЗФ/киста, но пак да питам за твоето мнение. Тестостеронът също е висок. След 2 седмици съм при АГ-то и ще го обсъдим. Изследванията са пуснати на 2ри ден, на 29 съм.
Благодаря предварително.

# 71
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте и от мен.
Скрит текст:
Обещах да пиша след посещението ми при ендокринолога. Диагностицираха ме с Автоимунен тиреоидид, еутиреоидна фаза. Назначиха ми ОГТТ + ИРИ, които правих днес.
  Глюкоза/Glucose - 0 мин.         4.19        mmol/l     < 6    
     Глюкоза/Glucose - 30 мин.         -                 
     Глюкоза/Glucose - 60 мин.         5.16        mmol/l     < 7,8    
     Глюкоза/Glucose - 120 мин.         5.13        mmol/l     < 7,8
Insulin-0 min.         11.03        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-60 min.         61.13        uIU/mL     2,00-25,00    
     Insulin-120 min.         46.64        uIU/mL     2,00-25,00
Сърдечни благодарности на Денис, за насоките, които ми даде.
Здравей и Благодаря, че сподели.
Имаш ИР - трябва диета, спорт, медикамент, добавки ... не е страшно, контролира се.


Здравейте момичета,
Скрит текст:
имам един въпрос, от хипофункция на ЩЖ може ли да се поддува корема и оскъдния цикъл да е от това не съм много на ясно за първи път се сблъсквам с това? И как се лекува тази хипофункция?
Благодаря предварително!
Някъде отговорих на този въпрос.
При Хипофункция на ЩЖ се назначава терапия от Ендокринолог.


Здравей, Денис,
Почти съм сигурна, че има ЗФ/киста, но пак да питам за твоето мнение. Тестостеронът също е висок. След 2 седмици съм при АГ-то и ще го обсъдим. Изследванията са пуснати на 2ри ден, на 29 съм.
Благодаря предварително.
Скрит текст:
Здравей!
ФСХ е висок, може и да има ЗФ, но най-вероятно търпи обратно развитие, защото Е2 не е много висок. Трябва да те видят на УЗ.
Тестостеронът е на горна граница, което не е много добре - трябва да провериш: Андростендион, ДХЕА, 17ОН Прогестерон ( на 3 ден от МЦ) Пролактин и да направиш тест за ИР - ако не са правени ... и да се консултираш с лекар, който да прецени къде точно е проблема.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 14:31 от denis.

# 72
  • Мнения: 8
Отново сърдечни благодарности Денис!

# 73
  • София
  • Мнения: 163
Здравей Денис, имам чуденка с моя TSH.
На 21.09.19 (13ти ден) - 0.663 mlU/l (реф. 0.3-4.2)
Преди година, на 25.09.18 (3ти ден) - 1.83

На какво може да се дължи такава голяма разлика? Да изследвам ли заедно с Т3 и Т4 след някой и друг месец пак?

# 74
  • Мнения: 1 751
elim, TSH по време на цикъл не е достоверен. Когато аз поисках да го изследвам на трети ден (в репродуктивна клиника) ми казаха да го отложа.

Общи условия

Активация на акаунт