Хормонални изследвания - 9

  • 37 005
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 35 814
С молба за коментар на резултатите, жена 45г. На своя глава съм ги пуснала, а не по лекарско предписание. От известно време съм с пристъпи на силна тревожност, изпотяване, замаяност, липса на съсредоточаване и т.н.
Скрит текст:
Тези хормони са добре - не е в тях причината.

# 151
  • Мнения: 29
Здравейте, понделник отново съм при доктор Савова от Щерев и ендокриноложката, тъй като миналият месец като си правих хормоните за щитовидната жлеза, тсх беше 4,54, което си е над нормата и се оказа че имам и хашимото, ендокриноложката ми изписа еутирокс 50мкг по веднъж и ми каза отново да си пусна само тсх и фт4, преди да отида при нея. Пия го от 2 седмици и днес си ги пуснах хормоните. Резултатите са:
Възможно ли е за 2 седмици прием да падне с 3 единици и възможно ли е предният път да е бил толкова висок, защото ги правих по време ня цикъл? Благодаря!

# 152
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравейте, понделник отново съм при доктор Савова от Щерев и ендокриноложката, тъй като миналият месец като си правих хормоните за щитовидната жлеза, тсх беше 4,54, което си е над нормата и се оказа че имам и хашимото, ендокриноложката ми изписа еутирокс 50мкг по веднъж и ми каза отново да си пусна само тсх и фт4, преди да отида при нея. Пия го от 2 седмици и днес си ги пуснах хормоните. Резултатите са:
Скрит текст:
Възможно ли е за 2 седмици прием да падне с 3 единици и възможно ли е предният път да е бил толкова висок, защото ги правих по време ня цикъл? Благодаря!
Здравей!
Беше ли пила медикамента преди контролата?
Това са хормони, а те доста варират, освен това си и с Хашимото, а то допълнително им влияе.
ТСХ доста е паднал, говори с лекаря си, но според мен, трябва да повториш ТСХ, Т3 и Т4 след 2-3 седмици.
КЗахар е висока - направи тест за ИР.

# 153
  • Мнения: 5
Ами след преглед от ендокринолози- 2-ма ...закл ючението е, че вс е ок и няма проблеми със ЩЖ. Диагнозата ми е вторична аменорея - цикъл нямам и хормоните са в норма TSH и пролактинът също след потретени изследвания. Казаха ми, че е изкл рядко вс хормони да са в реф стпйности, а всъщност цикъл да липсва. И сега незнам да пия ли беларата и с- фем...идеята им е, че след това м/у 3ти и 6ти ден на МЦ пускаме нови изсшедвания ...тъй като сега няма как да се приследят по време на МЦ ,защото липсва.  Някакви отзиви за тях? Никога не съм пиа противозачатъчни, а за беларата се поразрових..сравнително нови и ми се виждат агресивни, тълкувайки по отзиви на приемали ги и по листовка.
БЛАГОДАРЯ.
Здравей, Денис! Моят проблем след много изследвания е т.нар. вторична аменорея...след изследване на хормоните и ходене на ендокркнолог..заключението бе, че всичко е в норма. Гинекологът ми предписа Белара 21+7 и С-ФЕМ. За пролактинът ми каза, че не са фатални стойностите..тъй като предходните бяха 305.08mIU/I.  Предишните изследвания са ми -  TAT, MAT, LH и FSH, но са от 26.07...само ТАТ-а е 377,30IU/ ml при реф.с. - 0-115..което ме навеждаше към съмнения за Хашимото...Тъй като не ми се иска да пия противозачатъчни...се чудя какво още мога да изследвам..според него трябва да ги пия ..и м/у 3ти до 6ти ден на цикъла да изследвам LH и FSH ..след, което да отида с резултатите ...А качените изследвания са от 25.10 Sad .

# 154
  • Мнения: 29
Здравейте, понделник отново съм при доктор Савова от Щерев и ендокриноложката, тъй като миналият месец като си правих хормоните за щитовидната жлеза, тсх беше 4,54, което си е над нормата и се оказа че имам и хашимото, ендокриноложката ми изписа еутирокс 50мкг по веднъж и ми каза отново да си пусна само тсх и фт4, преди да отида при нея. Пия го от 2 седмици и днес си ги пуснах хормоните. Резултатите са:
Скрит текст:
Възможно ли е за 2 седмици прием да падне с 3 единици и възможно ли е предният път да е бил толкова висок, защото ги правих по време ня цикъл? Благодаря!
Здравей!
Беше ли пила медикамента преди контролата?
Това са хормони, а те доста варират, освен това си и с Хашимото, а то допълнително им влияе.
ТСХ доста е паднал, говори с лекаря си, но според мен, трябва да повториш ТСХ, Т3 и Т4 след 2-3 седмици.
КЗахар е висока - направи тест за ИР.

Не, преди изследването не съм пиша хапчетата. Тест за ИР си правих и НОМА индекса мин месец беше 1.1. Захарта ми се е увеличила с една единица от миналия месец. 2 дена смуках яко лукчета тъй като съм хремава, не знам оказва ли влияние. Понеделник ще й споделя изследванията и ще видим какво ще каже ендокриноложката. Благодаря!

# 155
  • Мнения: 43
Здравей Денис, включвам се отново с молба за коментар на изследвания. Днес пуснах прогестерон, като овулацията не е проследена на УЗ, а посредством следене на ЦС и тестове за ОВУ, като на 04.11.19 правих тест, който предполагам, че е положителен, след и преди това - отрицателни със сигурност. Предходните месеци ми беше доста лесно да боравя с тестовете, тъй като тестовата черта ставаше в пъти по-тъмна от контролната, но този не беше така. По-скоро еднаква с контролната. Преди това 2 цикъла имах киста на ж.тяло, която в първите дни на кървенето АГ потвърди, че почти я няма и с края на менст.кървене изобщо няма да я има. Съответно започнах с тестовете. Изследването е пуснато днес и тъй като ову настъпва до 48 часа от + теста, а аз нямам точно проследяване с УЗ може и 7ден да е бил вчера. Цикълът ми е около 23-24 дни, като предходния месец ми подрани и беше 21 дни. Въпросът ми е дали е имало овулация, съобразно резлутата? Предходни пъти, когато съм пускала прогестерон при същото следене с тестове, винаги е бил над 40.

Progesterone - 14.16   nmol/L

Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Овулационен пик ( 0.39 – 38.1 )
Лутеална фаза ( 5.82 – 75.9 )

# 156
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис, включвам се отново
Скрит текст:
с молба за коментар на изследвания. Днес пуснах прогестерон, като овулацията не е проследена на УЗ, а посредством следене на ЦС и тестове за ОВУ, като на 04.11.19 правих тест, който предполагам, че е положителен, след и преди това - отрицателни със сигурност. Предходните месеци ми беше доста лесно да боравя с тестовете, тъй като тестовата черта ставаше в пъти по-тъмна от контролната, но този не беше така. По-скоро еднаква с контролната. Преди това 2 цикъла имах киста на ж.тяло, която в първите дни на кървенето АГ потвърди, че почти я няма и с края на менст.кървене изобщо няма да я има. Съответно започнах с тестовете. Изследването е пуснато днес и тъй като ову настъпва до 48 часа от + теста, а аз нямам точно проследяване с УЗ може и 7ден да е бил вчера. Цикълът ми е около 23-24 дни, като предходния месец ми подрани и беше 21 дни. Въпросът ми е дали е имало овулация, съобразно резлутата? Предходни пъти, когато съм пускала прогестерон при същото следене с тестове, винаги е бил над 40.

Progesterone - 14.16   nmol/L

Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Овулационен пик ( 0.39 – 38.1 )
Лутеална фаза ( 5.82 – 75.9 )
Здравей!
Прогестеронът, ако е изследван на 7-ми ден след О., е нисък и показва, че не е имало О. За 6 и 8-ми ден, след О. - също е нисък.

# 157
  • Мнения: 2 433
Здравей Денис, петък следобяд е и аз опрях до теб, защото с генеколог мога да се видя най-рано в понеделник.
На 25г., пуснати изследвания заради удължен цикъл и защото майка ми е с хашимото.

Имам ужасен(ама наистина ужасен) страх от игли, има ли някаква вероятност това да влияе на пролактина?

# 158
  • Мнения: 211
Здравейте!Имам питане.
На 30 г.съм,бременна в 5гс и 6д,и днес пуснах ТСХ  което беше 7.9
Ендокринолога ми предмиса еутирок 25мкг×1.
Питането ми е дали не е много ниска додага за толкова викоки ст-ти?
И какъв е варианта да го овладея,за да не е опасно и да плода?

# 159
  • София
  • Мнения: 35 814
Здравей Денис, петък следобяд е
Скрит текст:
и аз опрях до теб, защото с генеколог мога да се видя най-рано в понеделник.
На 25г., пуснати изследвания заради удължен цикъл и защото майка ми е с хашимото.

Имам ужасен(ама наистина ужасен) страх от игли, има ли някаква вероятност това да влияе на пролактина?

Здравей!
ТСХ е доста висок, показва Хипофункция на ЩЖ - може и той да е причина за по-високите нива на Пролактина, но това лекаря ще го прецени. Не мисля, че причината е само страха. Wink
Нямаш Хашимото.


Здравейте!Имам питане.
На 30 г.съм,бременна в 5гс и 6д,и днес пуснах ТСХ  което беше 7.9
Ендокринолога ми предмиса еутирок 25мкг×1.
Питането ми е дали не е много ниска додага за толкова викоки ст-ти?
И какъв е варианта да го овладея,за да не е опасно и да плода?

Здравей!
Доста е висок ТСХ и е много вероятно, тази доза да е ниска, но така или иначе се започва с ниска доза. Обсъди това с лекаря си.
Пусни отново контрола след 2 седмици заедно с Т3 и Т4.
Приема се сутрин на гладно, веднага след сън - поне 2 часа преди хранене и кафе. Да има интервал поне 4 часа от други добавки, а от вит. Д, желязо... 8 часа.
Калций (млечни) кафе, фибри... пречат на усвояването на медикамента.

Лека и спокойна бременност

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 17:03 от denis.

# 160
  • Мнения: 7 081
Денис, какво ще кажеш за тези изследвания? Пуснати са днес, на 2-ри ден.


Не знам дали има значение, но до петък включително пих дуфастон (общо 12 дни), дори вчера пих 1 таблетка сутринта, но ми прокърви и го броих за 1-ви ден.

# 161
  • София
  • Мнения: 35 814
Денис, какво ще кажеш за тези изследвания? Пуснати са днес, на 2-ри ден.
Скрит текст:
Не знам дали има значение, но до петък включително пих дуфастон (общо 12 дни), дори вчера пих 1 таблетка сутринта, но ми прокърви и го броих за 1-ви ден.
Прогестеронът е висок, може да е и от Дуфастона, макар че той има кратък полуживот?! Изследването може и да не е обективно.
Е2 е висок, може да има киста/ЗФ?

# 162
  • Мнения: 43
Здравей Денис, включвам се отново
Скрит текст:
с молба за коментар на изследвания. Днес пуснах прогестерон, като овулацията не е проследена на УЗ, а посредством следене на ЦС и тестове за ОВУ, като на 04.11.19 правих тест, който предполагам, че е положителен, след и преди това - отрицателни със сигурност. Предходните месеци ми беше доста лесно да боравя с тестовете, тъй като тестовата черта ставаше в пъти по-тъмна от контролната, но този не беше така. По-скоро еднаква с контролната. Преди това 2 цикъла имах киста на ж.тяло, която в първите дни на кървенето АГ потвърди, че почти я няма и с края на менст.кървене изобщо няма да я има. Съответно започнах с тестовете. Изследването е пуснато днес и тъй като ову настъпва до 48 часа от + теста, а аз нямам точно проследяване с УЗ може и 7ден да е бил вчера. Цикълът ми е около 23-24 дни, като предходния месец ми подрани и беше 21 дни. Въпросът ми е дали е имало овулация, съобразно резлутата? Предходни пъти, когато съм пускала прогестерон при същото следене с тестове, винаги е бил над 40.

Progesterone - 14.16   nmol/L

Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Овулационен пик ( 0.39 – 38.1 )
Лутеална фаза ( 5.82 – 75.9 )
Здравей!
Прогестеронът, ако е изследван на 7-ми ден след О., е нисък и показва, че не е имало О. За 6 и 8-ми ден, след О. - също е нисък.

Благодаря ти, Денис!
Споделям резултат от преглед при АГ - когато погледна резултата и тя заключи, че най-вероятно е нямало овулация, но при преглед на УЗ беше изненадана, че овулация е имало и е налице жълто тяло. Все пак, прогестеронът действително е нисък, предходни месец приемах Дуфастон заради киста на жълто тяло. А последните два цикъла подраняват с 2 дни, което при цикъл от 23-24 дни не е малко. Но все пак, според АГ овулация е имало.

# 163
  • Мнения: 20
Здравей Денис,пуснах изследвания първи ден от цикъла,говорихме и за щитовидната жлеза ,желязо и тях да пусна,ще може ли коментар?Доста ми е притеснено и за високия пролактин.Ходих и на преглед отново задържани фоликули,но малки.Благодаря,предварително!

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 13:27 от katrin83

# 164
  • София
  • Мнения: 35 814
Рири, Благодаря, че сподели Peace

Здравей Денис,пуснах изследвания първи ден от цикъла,говорихме и за щитовидната жлеза ,желязо и тях да пусна,ще може ли коментар?Доста ми е притеснено и за високия пролактин.Ходих и на преглед отново задържани фоликули,но малки.Благодаря,предварително!
Скрит текст:


Здравей!
Е2 е доста висок - показва, че има повече ЗФ-ли.
Пролактинът е висок.
ТСХ е добре, но Т3 и Т4 са ниски и показват Хипофункция на ЩЖ - трябва да се консултираш с Ендокринолог. Може и тя да е причина за по-високите нива на Пролактина?!
Желязо и Хемоглобин са сравнително  добре, но само те не са досатъчни - трябва да се пускат с ЖСК, Феритин, Трансферин - ако там има проблем, може да се наложи прием на желязо - това, лекар го преценява.

Ще чакам да споделиш какво е казал лекаря за функцията на ЩЖ.

Общи условия

Активация на акаунт